Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » A mai világban van esélye egy...

A mai világban van esélye egy huszonévesnek saját lakásra?

Figyelt kérdés
2020. szept. 20. 12:11
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
77%
Nincs.
2020. szept. 20. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
75%
Nope.
2020. szept. 20. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
70%
Van persze, ha apu vesz neki egyet. Onerobol nincs.
2020. szept. 20. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
89%
Ha a szülők vesznek vagy örököl, akkor igen, illete, ha lakáshitelt vesz fel :(
2020. szept. 20. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
79%
Esély van, csak kicsi. Pl. nyer a lottón, és meg van oldva. Sok sikert!
2020. szept. 20. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
88%

Tanulj egy piacképes szakmát, keress vele sokat. Vagy menj ki külföldre dolgozni.

Ezeket leszámítva nincs sok esély rá önerőből.

2020. szept. 20. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
58%
Sok ehhez hasonló kérdést, kommentetszoktam látni. Nekem csomó ismerősöm tudodd magának lakást venni 8-10-12 év munkaviszony után harminc körül. Persze ellenpéldák is vannak, rajtuk azt látom, amiatt is alakult így, mert nem tudnak bánni a pénzzel. Azt sem értem, egy huszonéves pár év munka után miért akar rögtön saját ingatlant, miért nem lehet kicsit türelmesebbnek lenni, ok, hogy nem a nyugdíjaséveiben akar saját hajlékhoz jutni, de kicsit túlzás, hogy 25 évesek panaszkodnak, hogy nekik még miért nincs saját. Azt is megfigyeltem, hogy sokakról, akik panaszkodtak nekem , hogy esélyük sincs itthon saját ingatlanhoz jutni , aztán kimentek külföldre és ott is ugyanerről panaszkodnak ,hogy sose lesz anny megtakarításuk, hogy kint házat vegyenek, azok csak fővárosi lakásban, pesti agglomerációban...stb. képesek gondolkodni, holott vidéken sokszor nagyon olcsón lehet jó állapotú ingatalnhoz jutni. A munkájuk sem köti őket szorosan Pesthez.
2020. szept. 20. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
77%
Van esélye külföldön.
2020. szept. 20. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
69%

Attól függ, hol, mennyiből, milyen bérért, van-e segítsége, hajlandó-e felvenni hitelt, van-e mellette komolyabb kiadása (albérlet például), stb.


Nem egy fiatalt ismerek, aki keres 500-at nettóban. Ilyen fizetéssel 2 év összeszedni az önrészt, ha nem albérletben él. És könnyedén tud is törleszteni egy 10 éves hitelt.


Sokaknak a szülők adják az önrészt, az is teljesen járható út.


Meg attól is függ, ki hol vesz és mit. Aki 3 szobás lakást lő be minimumnak Budapesten, az még egy ideig szopni fog, az biztos. De például egy kisgarzon 30 négyzetméter körül nem lehetetlen.

2020. szept. 20. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
64%

"Nem egy fiatalt ismerek, aki keres 500-at nettóban."


Azért itt valószínűleg nem a Lőrinc baráti köréről szól a kérdés, hanem egyszerű halandókról.

2020. szept. 20. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!