Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Egyetemisták, huszonévesek,...

Egyetemisták, huszonévesek, akik Budapesten laktok saját lakásban, honnan van saját lakás és mit szólnak ehhez mások?

Figyelt kérdés

Több barátomnak, volt osztálytársamnak a szülei vettek lakást, mikor a fővárosba ment tanulni. Hosszú távon befektetésként, meg nyilván gyereknek is, főleg ahol testvérek is fővárosban tanulnak.

Szerintem ez tök jó dolog, mert egy nagyon szuper alapot kaptak így.


Viszont sokszor megszólják, negatívan kommentelnek pl. az emberek is itt az oldalon-e kapcsán.


Aki saját lakásban lakik, ti mit gondoltok, hogy vélekedtek a témáról? Más is hozzá szólhat, de aki becsmérelni jön azokat, akiket konkrétan kérdeztem, azok válaszai nem érdeklenek.



2020. aug. 6. 04:39
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
90%

Ha egy egyetemistának saját lakása van Budapesten, azt nagyon nagy eséllyel családi támogatásból vette (kapta), egy gimnáziumból éppen kikerült embernek mi másból lenne már a zsebében 40-50 milliója...

De ezzel a világon semmi gond, ők a szerencsések, hogy a családjuk ezt megengedheti magának. Örüljenek neki és kész, az irigy emberek véleményével meg nem kell foglalkozni. Igen, tényleg sokan vannak akik hiába dolgoznak végig egy életet, még csak a közelébe sem kerülnek a saját lakásnak, de ez nem azoknak a szerencséseknek a hibája akik jó helyre születtek. Az élet ilyen, van akinek meg kell dolgozni egy lakásért, és van akinek meg elég csak beleülnie a készbe. Nem jogos megszólni valakit csak azért, mert gazdag családba született.

2020. aug. 6. 05:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
80%
Nagyszülői örökségből vettek a szüleim lakást Budapesten. Magasról teszek rá, ha valaki leszólja.
2020. aug. 6. 05:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
80%
Kinek milye van sosem érdekelt. Nyílván ott van benne a kemény munka amit a szülei fektettek bele.
2020. aug. 6. 05:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
31%

Gondolom nem az egyetemistának van saját lakása, hanem a szüleinek. Akkor lesz saját ha ő vette saját pénzből.


Amúgy meg engem nem érdekel, nem is szoktunk ilyenekről beszélni az egyetemen hogy kinek saját és kinek bérlet.

2020. aug. 6. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
79%

Nem egyenlő eséllyel indulunk az életben.

Van akinek több jut van akinek kevesebb .

2020. aug. 6. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
73%
Apám vállalkozó, olxan irányba tanulok, ami kedvez majd a vállalkozásának... most az én kényelmemet szolgálja, 4 év múlva a vállalkozás jövőjét.
2020. aug. 6. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
86%

Szerintem az égvilágon semmi baj nincs azzal, ha valakinek a szülei lakást vesznek, söt...


Csak az a baj - saját tapasztalataim alapján -, hogy az ilyen fiatalok 90%-a felvág erre, lenézi és leszólja azt, aki nem ilyen szerencsés.


Szóval ez amolyan oda-vissza dolog, nyilván sokan irigykednek, akiknek nincs, másrészt viszont gyakran pont azok hergelik az irigységet másokban, akiknek van.


Nagyon kevesen vannak, akik szimplán hálával tudják fogadni a dolgot és megmaradnak szerénynek.

2020. aug. 6. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
63%

4-es:

"Gondolom nem az egyetemistának van saját lakása, hanem a szüleinek. Akkor lesz saját ha ő vette saját pénzből."

Ebben tévedsz, a lakás akkor lesz sajátja, ha hivatalosan az ö neve van a tulajdoni lapon.


Szerintem nem tartozik senkire, hogy van-e lakása, és honnan, az meg, hogy egyesek irigykednek, és "hozzászólnak", az nem érdekel.

2020. aug. 6. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
96%
Azért szólják le mert vannak akik felvágnak vele h neki mennyi mindene van.Pedig keresztbe szalmát nem tett érte.Hidd el aki megdolgozott érte azt nem szólják le...
2020. aug. 6. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
46%

Nekem már középsuliban 15 évesen megvolt, szüleim elköltöztek vidékre, én pedig megkaptam a lakást, hogy maradhassak Bp eleinte felvágtam vele, aztán hamar visszanyalt a fagyi, azóta inkább próbálom titkolni, hogy saját.

Rettenetesen irigyek a fiatalok, volt konkrét barátságom ami ezen ment tönkre.srác fel akart költözni Martonvásárról, és m8vel jó haverok vagyunk, szerinte nekem alapnak kellett volna legyen, hogy ingyen ellakhat nálam, amíg talal melót meg miegymás.

Én ezt megtagadtam, erre majdhogynem ökölre ment dühében, mert én kiskanállal a számba születtem...

Valójában meg anyámék élete munkája ez a lakás, de 50+ megvalósították nagy álmukat és leköltöztek vidékre, én meg el tudtam látni magam, + 2 emelettel lejjebb lakik nagymamám.

20/f

2020. aug. 6. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!