Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Egyesek miért bunkók az...

Egyesek miért bunkók az olyanokkal akik nagyon aggódnak a covid 19 világjárvány miatt? Tehát nem kell maszk stb... Ismertek ilyet?

Figyelt kérdés

2020. szept. 21. 18:52
1 2 3
 21/23 anonim ***** válasza:
100%
Én inkább fordítva látom, tapasztalom. Ha valaki nem lép be önként a "mindmeghalunk" klubba vagy szerinte túl van tolva a járvány, esetleg nem érzi szükségesnek a maszkot, akkor rengetegen beszólogatnak, sokszor nyomdafestéket nem tűrő módon, pl. "majd amikor neked/szüleidnek nem jut lélegeztetőgép", stb.
2020. szept. 23. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 anonim ***** válasza:
100%

Nekem az az érzésem, hogy sok embernek ez egy esemény.

Végre valami történt a tyúkszaros kis életében, végre tétje van a dolgoknak, végre érezhet valódi félelmet és valódi borzongást.

Semmi nem indokolta tavasszal, hogy az emberek vegyenek fejenként húsz kiló lisztet meg két gyűjtő élesztőt (egyébként is igénytelenség élesztővel keleszteni a kenyeret, de mindegy...), semmi sem indokolta, hogy 30 aktív fertőzöttnél zárjuk be még a Margitszigetet is, de az emberek ezen a ponton kijárási korlátozásért (!) visítottak, mert nem volt elég nekik az, hogy ők önként, csendben otthon maradnak, azt akarták, hogy zárják is be őket, meg másokat is, kezdődjön már a világvége.

Aztán tapsikoltak az erkélyen a leterhelt egészségügyi dolgozóknak. HARMINC AKTÍV FERTŐZÖTTNÉL. Vicc.

Remélem, jól telt az esemény, remélem, jó lesz majd elmesélni az unokának, hogy milyen durva volt 2020-ban a koronavírus első hulláma és mennyire keményen maradtak otthon, meg mennyire durván ették az élesztős kenyeret, csak tudjátok, nekünk, az idegenforgalomban, légiközlekedésben, vendéglátásban dolgozóknak, ez az "esemény" teljes egészében derékba törte a karrierünket és az életünket. Embereket tettek az utcára az albérletükből, felnőtt embereknek kellett visszaköltözni a szüleikhez a nulla munkalehetőséggel kecsegtető szülőfalujukba, felnőtt embereknek kellett visszaállni a rajtkockához, és teljesen újrakezdeni az életet.

A magam nevében csak annyit mondanék, hogy én nem a reptéren _dolgoztam_ a korona előtt, hanem a reptéren éltem, és csak akkor jut eszembe a repülés, ha levegőt veszek... Szóval szerintem egyáltalán nem meglepő, ha bunkó vagyok azzal, aki még mindig ebben a krva eseményben él, és még mindig nem képes az agyát használni, és felmérni a valós veszélyt, mert nem is akarja felmérni a valós veszélyt, mert akkor esetleg rájönne, hogy a valós veszély lófsz, 2-3 alapszabállyal kivédhető, és igazából nincs szükség a kijárási tilalomra, nincs szükség a lisztre, és nincs szükség arra, hogy egészségesen karanténba menj, azaz lehet élni tovább a nyomorult, unalmas, szürke életet, amiben semmi nem történik, és semmiből nem következik semmi. És - gondolja az egyszeri unatkozó háziasszony - ennél a semminél még az is jobb, ha egy halálos vírus les rám minden utcasarkon. Úgyhogy fojtatja a hisztériát.

2020. okt. 1. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 anonim ***** válasza:
100%
*folytatja, bocs.
2020. okt. 1. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!