Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Ha rájönnétek, hogy már...

Ha rájönnétek, hogy már visszafordíthatatlanul elrontották az életeteket, akkor öngyilkosok lennétek vagy élnétek betanított munkásként/közmunkásként/koldusként?

Figyelt kérdés
Tehát ha sokkal többre vihettétek volna, de elrontott pályaválasztás és egyéb felelőtlen döntések miatt oda jutottatok hogy legjobb esetben is egy gyártószalag mellett fogtok dolgozni?
2020. szept. 22. 19:56
 1/9 A kérdező kommentje:
*Elrontottátok
2020. szept. 22. 19:56
 2/9 anonim ***** válasza:
90%
Sosem késő újra kezdeni. Ismerek én olyat, aki 50 évesen diplomázott le. Én 46 éves vagyok, de most élem a legszebb éveimet esküszöm. Nyelvet tanulok, nyelvvizsgára készülök, utazgatok, sőt azon is gondolkodok meg kellene csinálni egy okj képzést ( még van egy ingyenes lehetőségem). Teljesen nyugodt vagyok, legyőztem a depressziómat (remélem), és a szorongásomat. Nem tudok mit tenni.
2020. szept. 22. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
24%
Én ott rontottam el, hogy gyereket szültem, de nem illik ilyenkor öngyilkosnak lenni
2020. szept. 22. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
És most ezzel mit kezdjek hogy te 46 évesen jól érzed magad? Semmi köze a kérdésemhez, én is jól érezném magam ha csak utazgatni meg nyelvvizsgázni kellene.
2020. szept. 22. 20:04
 5/9 anonim ***** válasza:
93%
Én nem lennék az, bánni biztosan bánnám azért, de megpróbálnám kihozni az adott helyzetből a legjobbat. Remélem neked is sikerül.
2020. szept. 22. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
75%
Nem lennék mert remenykednék hogy jobb lesz. És nem úgy akarnék meghalni hogy boldogtalan voltam.
2020. szept. 22. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
72%

Nézd kérdező. Egy hét az 168 óra. Abból alszik az ember mondjuk 56-ot. Dolgozik 40-et, ha talál túlóra nélküli munkát, de túlórával is 50-60 óra alatt fog magadni a munka. Számoljunk még - pesszimistán - napi 3 órát az evésre, fürdésre, házimunkára, közlekedésre. Így legrosszabb esetben is marad heti 30 órád legalább. Az nagyon sok. Ha valamire ennyi időt rendszeresen rászánsz, azzal előre fogsz haladni. Ha a munkádat teljesen értelmetlennek érzed is, a hobbid még lehet valami klassz dolog.


Persze ha gyereked, családod van, akkor nem marad ennyi szabadidőd. De akkor viszont felelősséggel tartozol értük, főleg a gyerekekért. Ha rosszul érzed magad, tegyél ellene, de nem fair magára hagyni a gyerekeidet.

2020. szept. 22. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
80%
Nekem apám tette tönkre az életem. Miatta hagytam el a baráti köreimet, nem ismerkedtem lányokkal, buktam el az egyetemet a legvégén. Gyárban dolgozok jelenleg, de nem zavar. Párkapcsolatom közben volt már, de nagyon fáj, hogy több mint 10 évet remeteként éltem le fiatalon és nagyon sok minden kimaradt. Most is csak egy fokkal jobb a helyzet, de próbálom nem feladni.
2020. szept. 22. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
19%

6-osnak ott a pont az utolsó mondata. Viszont én úgy nézem,hogy amíg fiatal vagyok,addig akarok élni,nem akarok se beteg lenni,se semmi. És már 20éves vagyok.....azaz a kenyerem felét megettem majdnem...így már eléggé közel van az a nap....

visszafordíthatatlanul elrontották az életeteket

Nos ez így van,mellesleg sok egyéb más is. Innen folytatni már nem gyerekjáték. Már egy érzékeny műszer a dolog. Egy rossz hiba és kész. Itt már rengeteg felindulás beszél,mert már annyira szenvedés van,feszültség,itt elcsúszni olyan,mint 300-al menni,és alrébb rántani a kormányt...Erő még van,de nagyon kell gondolkodni,nehogy rosszabb legyen,mer akkor már kampec...

2020. szept. 22. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!