Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Szerintetek hajléktalan lesz...

Szerintetek hajléktalan lesz belőlem?

Figyelt kérdés
26 éves vagyok és még csak fél évet dolgoztam. Mióta végeztem az egyetemen (24 évesen) szinte folyamatosan munkanélküli voltam (azt a fél éves időszakot leszámítva), először rögtön végzés után 9 hónapig, aztán jelenleg 6 hónapja. Ezzel a diplomával nagyon mellélőttem (nem írom most le pontosan mit végeztem), nem igazán lehet vele elhelyezkedni, több száz helyre jelentkeztem már, voltam jó pár állásinterjún is, de sosem engem választanak. Egyszerűbb irodai munkákra nem vesznek fel (vissza se jeleznek), gyárakban próbálkoztam még de a betanított gyártósori munkát meg nem bírtam. Gőzöm sincs most már hova menjek, tényleg mindent végigjártam már, egyedül betanított munkásnak vettek fel, de mint írtam azt nem sokáig bírtam. Gondolkoztam azon is hogy tanulni kellene még valamit, egy jobb szakmát elvégezni, de az is még legalább 3-4 év (BSc diplomára gondoltam) és nincs annyi pénzem hogy addig kihúzzam (az meg kizárt hogy valami betanított munkát végezzek évekig hogy legyen miből fizetni az egyetemet). Szóval most nagyon úgy érzem hogy game over, a jelenlegi végzettség és tapasztalat nem elegendő egy jó munkahelyhez, nincsenek olyan ismerőseim akik segíteni tudnának elhelyezkedésben, a továbbtanuláshoz nincs pénzem és őszintén szólva kedvem sem 5 év egyetem után, a betanított munkát meg egyszerűen nem bírom sem mentálisan sem fizikailag. Nem látok ebből a helyzetből semmi kiutat, előbb utóbb hajléktalan leszek vagy ha azt nem akarom akkor felköthetem magam...
2020. szept. 26. 19:25
1 2 3 4
 1/36 anonim ***** válasza:
85%
Menj ételfutárnak ideiglenesen jo.
2020. szept. 26. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/36 anonim ***** válasza:
73%
Eladónak bárkit fölvesznek.
2020. szept. 26. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/36 anonim ***** válasza:
74%
OKJ képzéseket is nézhetsz esetleg, azokat nem tart nagyon sokáig elvégezni.
2020. szept. 26. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/36 anonim ***** válasza:
29%
igen!
2020. szept. 26. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/36 anonim ***** válasza:
Melyik régió? Mely végzettség? Országosan is keresel? SSC?
2020. szept. 26. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/36 anonim ***** válasza:
45%
#3 OKJ képzések megszűnnek, mint szakmai képzések innentől minimum két évesek lesznek.
2020. szept. 26. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/36 A kérdező kommentje:

Ételfutárnak sem tudok menni mert se jogsim se kocsim

Eladónak meg nem vesznek fel mindenkit, max dohányboltba meg sarki kisboltba de ezekre a helyekre is meg van az ember

2020. szept. 26. 19:52
 8/36 anonim ***** válasza:
49%
Igen akkor hajléktalan leszel.
2020. szept. 26. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/36 anonim ***** válasza:
47%

Az eladó és társai munkák azért nem jók, mert keveset lehet keresni velük. Menj ki külföldre kérdező. Az ottani fizetésekhez képest ott is keveset fogsz keresni, de egy magyar ételfutár fizetéséhez képest többet. Válassz olyan betanított munkát, amitől nem készülsz ki fizikailag. Az, hogy mentálisan nem bírod, nem elfogadható kifogás. Ilyen nincs. Bírni kell. Vannak rajtad kívül mások is, akik kint dolgoznak betanított munkásként, pedig van diplomájuk úgy, mint neked.

Ennyire nem lehetsz gyenge. Röhej, ha valaki arra fogja, hogy ő mentálisan nem bírja. Sokan kibírták a munkatáborokat is mentálisan, egyesek börtönben is voltak, mint pl. Göncz Árpád. Ócska kifogás, ha mentálisan nem bírsz valamit.

2020. szept. 26. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/36 anonim ***** válasza:
100%

Közmunka esetleg?

Munkaügyiben valami képzés, bármi?

Nem siránkozni kell ebben a helyzetben ha pénzre van szükséged.

2020. szept. 26. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!