Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Szerintetek hajléktalan lesz...

Szerintetek hajléktalan lesz belőlem?

Figyelt kérdés
26 éves vagyok és még csak fél évet dolgoztam. Mióta végeztem az egyetemen (24 évesen) szinte folyamatosan munkanélküli voltam (azt a fél éves időszakot leszámítva), először rögtön végzés után 9 hónapig, aztán jelenleg 6 hónapja. Ezzel a diplomával nagyon mellélőttem (nem írom most le pontosan mit végeztem), nem igazán lehet vele elhelyezkedni, több száz helyre jelentkeztem már, voltam jó pár állásinterjún is, de sosem engem választanak. Egyszerűbb irodai munkákra nem vesznek fel (vissza se jeleznek), gyárakban próbálkoztam még de a betanított gyártósori munkát meg nem bírtam. Gőzöm sincs most már hova menjek, tényleg mindent végigjártam már, egyedül betanított munkásnak vettek fel, de mint írtam azt nem sokáig bírtam. Gondolkoztam azon is hogy tanulni kellene még valamit, egy jobb szakmát elvégezni, de az is még legalább 3-4 év (BSc diplomára gondoltam) és nincs annyi pénzem hogy addig kihúzzam (az meg kizárt hogy valami betanított munkát végezzek évekig hogy legyen miből fizetni az egyetemet). Szóval most nagyon úgy érzem hogy game over, a jelenlegi végzettség és tapasztalat nem elegendő egy jó munkahelyhez, nincsenek olyan ismerőseim akik segíteni tudnának elhelyezkedésben, a továbbtanuláshoz nincs pénzem és őszintén szólva kedvem sem 5 év egyetem után, a betanított munkát meg egyszerűen nem bírom sem mentálisan sem fizikailag. Nem látok ebből a helyzetből semmi kiutat, előbb utóbb hajléktalan leszek vagy ha azt nem akarom akkor felköthetem magam...
2020. szept. 26. 19:25
1 2 3 4
 11/36 anonim ***** válasza:
54%
Sereg vagy a rendőrség miért nem jó a magad fajtának?
2020. szept. 26. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/36 anonim ***** válasza:
82%

1. Ha már nem írod le milyen szakot végeztél, elárulod azért hogy milyen statisztikai mutatói vannak ennek a szaknak illetve akik hasonlót végeztek azoknak hogy ment az elhelyezkedés?


2. Szerintem kérj tanácsot valami hozzáértőtől, hogy mi nem volt jó a jelentkezésedben.


3. Ha már úgysem dolgozol sehol akkor legalább próbálkozz "önkéntesként". Szerzel tapasztalatot, lehetőséged lenne kapcsolatokat építeni. Kockázatos lépés de van akinek bejön.


4. A betanított munka jobb mint a hajléktalanlét, vedd rá magad lelkileg ha tényleg nem akad semmi más.

2020. szept. 26. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/36 A kérdező kommentje:
Pedig mentálisan nem bírom, képtelen vagyok úgy bemenni hogy minden egyes nap ugyanazt fogom csinálni 8-12 órán keresztül. Nagyon hamar kikészülök mentálisan, nem telik az idő, nincs semmi új impulzus, nem érintkezel a külvilággal, nincs semmi szabadidőd, menni kell éjszaka es hétvégen is emiatt teljesen elveszíted az időérzékedet.
2020. szept. 26. 20:03
 14/36 anonim ***** válasza:
66%

13.-ra.


Ja...üdv a VALÓDI ÉLETBEN!


Ilyen hozzáállással hajléktalan leszel bizony. A melóhely nem kívánságműsor, xopni kell!

2020. szept. 26. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/36 anonim ***** válasza:
68%
Pedig a munka világa ilyen.
2020. szept. 26. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/36 A kérdező kommentje:
Azért nem minden munka ilyen, voltam egyetem alatt gyakorlaton két helyen ott azért nagyon nem ez volt a helyzet, igaz az nem is gyártósori betanított munkakör volt.
2020. szept. 26. 20:09
 17/36 anonim ***** válasza:
56%

Sokan a mekiben dolgoznak és közben végzik az egyetemet. Ha nekik is megy akkor neked is.

Ha meg büdös a munka, akkor igen, nagy valószínűséggel hajléktalanként végzed.

2020. szept. 26. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/36 anonim ***** válasza:
65%

Ha elmondanád, hogy mi a végzettséged, lehet hogy tudnánk olyan tippeket, munkaköröket írni neked, amire te még nem is gondoltál. (még akkor sem, ha azt gondolod, hogy de)


Vagy pont azért nem mondod el a végzettséged, mert tudod, hogy el tudnál vele helyezkedni, csak neked ahhoz sincs kedved, mint a betanított munkához.


Ha attól félsz, hogy véletlen valaki kapisgálná, hogy ki lehetsz és kiderül, hogy ki írta ki a kérdést, akkor ne félj ettől.

Ha elmondod milyen szakon végeztél akkor csak pár ezerre fog leszűkülni a kör, akiből tippelhetünk.

Én is félek sokszor kiírni bizalmas kérdéseket, hiába tudom, hogy teljesen névtelen az egész dolog, mégis van bennem egy aggodalom, hogy "mivan ha". De senki nem tud rólad semmit.


Úgyhogy szerintem nyugodtan elmondhatod, hogy mi ez a szak amit végeztél. Nem fogunk lehurrogni miatta, legyen az bármi. Megpróbálunk neked segíteni! :)

2020. szept. 26. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/36 A kérdező kommentje:
Nekem nem büdös a munka, csak betanított gyártósori munkás nem leszek, ezen kívül meg sehova nem vesznek fel mert vagy más szakma kell hozzá vagy csak protekciós juthat be. Szóval igen, hamarosan felköthetem magam, de őszintén szólva nem hiszem hogy sokat vesztek vele, valahogy nem vonz 30+ évnyi robotolás egy gyárban úgyse jutnék vele semmire.
2020. szept. 26. 20:15
 20/36 anonim ***** válasza:

Arra nem gondoltál, hogy legyen akármilyen szar végzettséged most (továbbra sem mondtad meg), pár évet kihúzol valahogy (nem 30+) amíg fenntartod magad belőle+félre rakosgatsz (mert akárki akármit mond, egyedül félre lehet rakni). Addig mellette megtanulsz egy nyelvet felsőfokon (angol vagy német) és kimész külföldre. Elég snassz manapság ez a "külföldre kimegyek" életút, de a helyzetedben szerintem megoldás lehetne.


Vagy a meglévő diplomádat kiegészíted valami másfajta képzettséggel (ami akár nyelv is lehet), és utána végre el tudsz helyezkedni egy neked kedvesebb munkakörben is.

2020. szept. 26. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!