Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Szerintetek hajléktalan lesz...

Szerintetek hajléktalan lesz belőlem?

Figyelt kérdés
26 éves vagyok és még csak fél évet dolgoztam. Mióta végeztem az egyetemen (24 évesen) szinte folyamatosan munkanélküli voltam (azt a fél éves időszakot leszámítva), először rögtön végzés után 9 hónapig, aztán jelenleg 6 hónapja. Ezzel a diplomával nagyon mellélőttem (nem írom most le pontosan mit végeztem), nem igazán lehet vele elhelyezkedni, több száz helyre jelentkeztem már, voltam jó pár állásinterjún is, de sosem engem választanak. Egyszerűbb irodai munkákra nem vesznek fel (vissza se jeleznek), gyárakban próbálkoztam még de a betanított gyártósori munkát meg nem bírtam. Gőzöm sincs most már hova menjek, tényleg mindent végigjártam már, egyedül betanított munkásnak vettek fel, de mint írtam azt nem sokáig bírtam. Gondolkoztam azon is hogy tanulni kellene még valamit, egy jobb szakmát elvégezni, de az is még legalább 3-4 év (BSc diplomára gondoltam) és nincs annyi pénzem hogy addig kihúzzam (az meg kizárt hogy valami betanított munkát végezzek évekig hogy legyen miből fizetni az egyetemet). Szóval most nagyon úgy érzem hogy game over, a jelenlegi végzettség és tapasztalat nem elegendő egy jó munkahelyhez, nincsenek olyan ismerőseim akik segíteni tudnának elhelyezkedésben, a továbbtanuláshoz nincs pénzem és őszintén szólva kedvem sem 5 év egyetem után, a betanított munkát meg egyszerűen nem bírom sem mentálisan sem fizikailag. Nem látok ebből a helyzetből semmi kiutat, előbb utóbb hajléktalan leszek vagy ha azt nem akarom akkor felköthetem magam...
2020. szept. 26. 19:25
1 2 3 4
 31/36 anonim ***** válasza:
61%

#30:

Hagyd már a büdös francba, nem látod, hogy reménytelen eset? 😞

2020. szept. 26. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/36 anonim ***** válasza:
11%
1. Elmész gyárba. 2. Pillanatok alatt megismerkedsz egy pancserral. 3. Pillanatok alatt felcsinál. 4. Otthon babázhatsz. Így csináljátok mind.
2020. szept. 27. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/36 anonim ***** válasza:
A kérdező férfi :D
2020. szept. 27. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/36 anonim ***** válasza:
23%
Ha az lenne nem csipogna.
2020. szept. 27. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/36 anonim ***** válasza:
60%
Ha semmilyen egyéb munka nem jó neked, csak a diplomás, amit úgy néz ki, hogy nem kapsz, akkor esélyes, hogy az leszel.
2020. szept. 27. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/36 anonim ***** válasza:
Én megértelek kérdező, nekem is a gyári munka jött be legkevésbé eddig a munkahelyeim közül.Nem is gondolnánk de sok embernek vannak hasonló problémái.Nem tudom merre laksz de van ahol egy átlag ember(kapcsolatok nélkül) csak a közmunka meg a gyári munka közül választhat, vagy költözik ugye ami a vírus helyzet előtt sem volt könnyű.Nekem is volt közmunkán is nem egy egyetemet-főiskolát végzett munkatársam(munkavezetők-irodai munkások között).Nem könnyű ez a helyzet most de mint írtam az ország egyes részein a vírus előtt is rossz volt a helyzet.Ha bírod és szerencséd van kifoghatsz egy elviselhető segédmunkás állást, nekem az sokkal jobban bejött mint az összes többi.Szabadabb , jobban lehet pihenni, enni munka közben ami a gyári munkáról nem mondható el.Persze vannak hátrányok is.Sokszor idénymunka, nyáron sok munkával télen szinte semmi, de pl. villanyszerelő, vízszerelő mellett télen is lehet munka.A kőműves , betonszerelő stb. az keményebb és a munkatársak is alacsonyobb társadalmi státuszúak a legtöbbször ami nem lenne baj ha tudnának viselkedni...Ha nem magadnak dolgozol a munkahelyek 99%-ában kompromisszumokat kell kötni sajnos :/. Csak nem mindegy , hogy hol mennyit és milyenek a hosszútávú következmények.
2020. szept. 30. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!