Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért hordanak a nők melltartó...

Miért hordanak a nők melltartót, ha egyébként kellemetlen?

Figyelt kérdés

A merevítős, kosaras.. melltartóra gondolok.

Az ismerőseim, mindig azt mondják, mikor hazaérnek, egyből ledobják magukról, mert egy borzalom. Interneten, stb helyen is sokszor erről van szó. Manapság már rengeteg kényelmes viselet van.

(Persze van kivétel, aki nem hord, vagy aki sportmelltartót hord. Én topot hordok. De mégis a jóval nagyobb többség az az, aki hordja a jól ismert kosaras, merevítős, csatos melltartót.)

Miért nem hordanak a nők

/hordasz akkor sportmelltartót, trikót, vagy topot/cicifixet...?



2020. okt. 1. 10:01
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
91%

Anélkül még szarabb :)


Viszonylag nagy melleim vannak (priviktől kíméljetek) és a busz után futás még hagyján, egy sima szökkenés is kellemetlen érzés. Le kell fogjam :D


Emellett az önbizalmamat is rontja, hogy csak ott lógnak, vagy esetleg látszik a bimbóm (nem, attól még nem esik jól, ha melltartóban megbámulják. Ne bámuljanak egyáltalán, semmimet :D)

2020. okt. 1. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
83%

Anélkül még kényelmetlenebb. Nekem nincsenek is nagy melleim (B-C kosár), de még így is borzalmas nélküle.

Emellett nem szép a formája és már alapból zavar ha bámulnak, meredező bimbikkel képzelem, mi lenne.... :(

Szerencsére nemrég találtam extrakényelmes melltartót amit alig érzek magamon, szóval megoldódni látszik a probléma.

26n

2020. okt. 1. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
91%
Személy szerint nem hordanék, de a női mellbimbó látványa kiakasztja a társadalmat. A merevítős kapcsos sz arokat már régóta száműztem az életemből, sport topot vagyok hajlandó hordani, és nem érdekel ha nem csinál tökéletes tőgyeket.
2020. okt. 1. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
75%
A női mellnek súlya van, amelyet kellemetlen cipelni a nők többségének. De van védő szerepe is a melltartónak. Vizuálisan takarja valamilyen szinten a mellbimbót, - amelynek kicsúcsosodását nem tudják a nők tudatosan szabályozni és a többségük nem örül annak, amikor felmerül a fedélzetre az üvegvágó vídia. Véleményem szerint van egy olyan jellegű szerepe is, hogy valamilyen szinten öltöztet, illetve számos férfi be tud csavarodni attól is, ha ütemesen himbálózó, számára kellemes látványt nyújtó emlőket fedez fel a látóhatáron. Ha nincs esélyük ilyet látni, akkor nyugodtabbak valamivel az ilyen típusú férfiak is.
2020. okt. 1. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
91%

"A" kosaras kis kerek melleim vannak. A sima szivacsos melltartó amit minden boltban lehet kapni becsapás vagy 3x nagyobbnak tűnik tőle a mellem és felnyomja a nyakamba. Nyáron beleizzadni.. De télen is borzalmas. Elcsúszkál. És mindből valamely testhelyzetben kilátszik a mellbimbóm.

Át tértem a bralettére. Csipkés semmi szivacs semmi merevítő. Tökéletes tartás nem lóg ki a bimbi és még szexis is.

2020. okt. 1. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
95%

Azért hordok, mert nekem muszáj. Nagy melleim vannak és nagy a súlyuk. Kell, hogy rendesen megtartsa valami, különben fáj mindenem.

Igaz, hordhatnék sportmelltartót is (ami kb ugyanannyira "kényelmetlen", ha olyat veszek fel ami tart is valamit), viszont nem minden nap sima pólót meg hosszú ujjú felsőt akarok hordani, egy szép blúz vagy ujjatlan felső alá meg nem lehet sportmelltartót hordani.

2020. okt. 1. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
94%

Nekem D kosaras melltartóra van szükségem, ami azt jelenti, hogy a melleim kb másfél kg/db terhet jelentenek a gerincemnek. A melltartó ezt a súlyt áthelyezi a vállakra, ami kevésbé volt megterhelő, ha pl 8 órás fizikai munkát végeztem. Utána én is rögtön levettem, mert a melltartó szalagjai már vágták a vállizmaimat. (Próbálj meg 3 kg plusz terhet a nyakadba akasztani és magaddal cipelni egész nap) Ha nem hordok melltartót, akkor meg a mellszalagok igen gyorsan megnyúlnak ekkora súlynál és hamarosan a derekamig lógnak... :D

Sportoláskor, futáskor extra erős termék kell, de pl ugrálókötelezni már azzal sem tudok. Úgyhogy összességében a nagy mell nem egy adomány (nekem legalábbis)

2020. okt. 1. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
52%
Ên nem hordok,csak nagyon ritkán,nem tavar,ha látszik a bimbóm.Habár most nagy melleim vannak-méretet nem tudok-,amikor kicsi volt se kellett.Szép formája van még mindig.Amíg nem muszály,nem fogok hordani.
2020. okt. 1. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
72%
A társadalmi elvárások miatt. Amúgy drága, szorít, kényelmetlen, utálom.
2020. okt. 1. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
66%

Gyűlölöm is, tuti valami meleg pasi találta ki, mert ez sem a nőknek nem jó, sem a férfiaknak, maximum nekik annyiban jó, hogy így nagyobbnak tűnik, meg vannak szexis változatok, de más az, hogy egy nő a hálószobában felveszi, meg más, hogy amint kilépünk az ajtón kötelező felvennie mindannyiunknak. Ráadásul kimutatták, hogy milyen káros is...

Nekem B-s/C-s a mellem, ez nem olyan nagy, fiatal vagyok, hála az égnek normálisan állnak, és ha felveszek egy pólót, úgy hogy elfelejtek alá melltartót venni úgy ezerszer kényelmesebb.

De sajnos ezt elvárja a társadalom. Amit nem értek. Miért nem csak az idősebb nőktől várja el ezt a társadalom, akiknek már tényleg lóg a mellük a legtöbb esetben?

Nyilván vannak kényelmesebb változatok is, nekem is van sportmelltartóm, de még az sincs olyan kényelmes, mint a semmi. Irigylem a pasikat, hogy nekik nincs semmi kötelező, kényelmetlen baromság, amit magukra kell aggatni, ha elmennek otthonról. Ráadásul ők még félmeztelenkedhetnek is, mi azt sem. Munkám során csak férfiak között dolgozom, és akármilyen a testük ők leveszik a munkás ruhát, leveszik a pólót, és dolgoznak, nekünk hasonlót sem lehet 40 fokban sem(adott esetben van mikor van annyi a melóhelyen), mert az már maga a világvége. Hát, ez a társadalom elvárása.

Egy előnye van: Ha felàll a bimbónk nem látszik benne,de ha nem létezne akkor ez sem lenne akkora ügy.

2020. okt. 1. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!