Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Van az igazgatóra nemsemleges...

Van az igazgatóra nemsemleges szó? (magyar nyelv)

Figyelt kérdés

Nem tudom az igazgató nevét, így a nemét sem tudhatom. A perjeles megoldás működhet: ügyvezető igazgató úr/hölgy/asszony. Vagy igazgatónő/úr.


És ha csak egy szóban kéne ezt kifejezni? Ha nem akarok perjelet? Van erre valami összefoglaló szó?



2020. okt. 1. 20:59
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:
Ennyi energiával, már régen utána lehetett volna nézni, hogy az intézmény vezető milyen nemű. Onnan pedig sima ügy, hogy T.Hölgyem, vagy T.Uram a levél kezdete. ;)
2020. okt. 2. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 A kérdező kommentje:

Írtam korábban, hogy nincs fent a neten. Kár hogy nem olvasol vissza, csak írod a kacsintós emojit. Hidd el nem segít. Nyilván annyira nem vagyok hülye, hogy valaki nevéből, hangjából (ha tudnám/ismerném) ne tudjam a nevét. A Googlet is ismerem.


Ha valaki hasznosat nem tud írni, direkt kötekszik és 2 válasszal arrébb nem olvas vissza, annak felesleges írni. Jelenteni fogom, az ilyesmit, hogy spam.

2020. okt. 2. 16:41
 23/26 A kérdező kommentje:
*ne tudjam a nemét
2020. okt. 2. 16:41
 24/26 anonim ***** válasza:

Meg kell védenem a 21-est, mert igaza van.

A kérdésed mindannyian megválaszoltuk. Nincs gendersemleges megszólítás a magyar nyelvben. Abban veled együtt mindannyian egyetértettünk hogy a tisztelt igazgató! vagy intézményvezető! önmagában nem megfelelő.


Kaptál arra is választ hogy igen, perjelesen szokás ilyenkor a megszólítás (tisztelt igazgató úr/asszony).


Még egyszer: nem, nincs más, ha nem tudod a nemét.

2020. okt. 2. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 anonim ***** válasza:

Elsőre is értettem, fölösleges ismételni.

Abból indultam ki, hogy miután levelet szeretnél írni, bizonyára tudod az intézmény nevét, címét, tevékenységét, stb.

Elképzelhetetlen számomra hogy ezek közül bármelyik vonalon ne lehetne valami infóhoz jutni.

2020. okt. 2. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 A kérdező kommentje:
24-25, köszi, hát akkor maradok a nevénél. Remélem ez jó lesz.
2020. okt. 2. 19:28
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!