Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Van az igazgatóra nemsemleges...

Van az igazgatóra nemsemleges szó? (magyar nyelv)

Figyelt kérdés

Nem tudom az igazgató nevét, így a nemét sem tudhatom. A perjeles megoldás működhet: ügyvezető igazgató úr/hölgy/asszony. Vagy igazgatónő/úr.


És ha csak egy szóban kéne ezt kifejezni? Ha nem akarok perjelet? Van erre valami összefoglaló szó?



2020. okt. 1. 20:59
1 2 3
 11/26 A kérdező kommentje:
Úgy kezdtem, hogy nem tudok rólam semmit, de előtte kifejtettem, hogy NEM tudom a nevét. ha tudnám (mert mondjuk fent lenne a neten), akkor tudnám a nemét is, egyértelműen. Viszont ha találkozni fogok vele, akkor gondolom jön majd a sablon: köszönés, kézfogás, bemutatkozás. erre írtam, hogy a nevén nem szeretném megszólítani (miután bemutatkozott, tehát megtudtam a nevét, bár a nemét előbb megtudom látás alapján), mert azt túl közvetlennek érzem. Nincs valami megszólítás, ami MINDEN magasabb rangúra, vezetőre, igazgatóra érvényes? Szeretném letudni egy szóval, aztán slussz passz. gondolom csak kitaláltak már egyet.
2020. okt. 1. 22:30
 12/26 A kérdező kommentje:
mindenképp olyan szó kéne, ami tiszteletet fejez ki, vagy tartalmazza a rangját.
2020. okt. 1. 22:30
 13/26 anonim ***** válasza:
80%
Csak tudnám, hogy az "igazgató" szóval mi a fene bajod van.
2020. okt. 1. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 A kérdező kommentje:
Semmi. De nem lenne fura így megszólítani? Mármint szóban. Írásban maradok az intézményvezetőnél, mert hivatalosabb és szerintme jobban hangzik. De élőszóban az is fura nekem. Vagy használjam szóban is? Szokás ez?
2020. okt. 1. 22:36
 15/26 anonim ***** válasza:
66%
Mi a furcsa abban hogy Igazgató úr vagy Igazgató asszony? Ne akassz már ki.
2020. okt. 1. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:

Túlgondolod ezt az egészet. Egyáltalán nem túl közvetlen a nevükön szóltani az embereket.


ma 22:47


Azokban semmi, de nem tudja, hogy nő vagy férfi, az pedig tényleg furán hangzik, hogy 'Tisztelt Igazgató' egy levélben.

2020. okt. 1. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 A kérdező kommentje:

15# nézd ezt az asszony kártyát én már eljátszottam egyszer. a nő megsértődött, hogy ő nem házas, nekem meg hátrányom származott belőle. még egyszer nem akarok ebbe beleesni. ha kiakaszt a kérdés, akkor ott az X gomb.


16# de én nem merem a nevén, vagy ha igen, kell valami rang is utána. nem akarok hátrányt, és nem is ismerjük egymást, teljesen idegenek vagyunk egymásnak. túl sok a hatalommániás vezető, akik az élő fába is belekötnek. szeretném, ha ebbe nem lehetne.


mindenhol megy a dicsekvés, hogy a magyar szókincs így, meg úgy. akkor csak van erre egy megfelelő szó, nem?


Na mindegy, legalább írásban tudom hogy szólítsam meg, erre jött hasznos javaslat, köszönöm

2020. okt. 1. 23:43
 18/26 anonim ***** válasza:

ugyanugy mint a tisztlet holgyem/uramnal, csak itt tisztelt igazgato ur / igazgatono


az uras 2 szo, de a no egybe van erre figyelj

2020. okt. 2. 01:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:

A kérdésben még az volt hogy nem tudod a nevét, aztán a jelenleg 9-es válaszban meg úgy lehetett értelmezni hogy tudod a nevét ("a nevén nem akarom szólítani mert túl közvetlen lenne").

Egyébként a legtöbben jókat írtak. Az intézményvezető lenne a legjobb.

Gendersemleges megszólítást ne keress mert nincs. Esetleg az úrhölgy mert abban minden benne van 😂😂 viccet félretéve, ilyenkor így szokták írni:

Tisztelt igazgató Úr/Asszony


Akiről meg írtál. Az a vezető beosztású nő aki kikéri magának hogy ő nem asszony hanem kisasszony, nem lehet még régóta pozícióban ha még az üzleti és tudományos világ etikettjét sem ismeri. Nincsenek vezető kisasszonyok. A főorvos asszony is főorvos asszony akkor is ha 50 éves aggszűz. Igazgató kisasszony sincs.

2020. okt. 2. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 A kérdező kommentje:

"("a nevén nem akarom szólítani mert túl közvetlen lenne")." Írtam: miután bemutatkozik valaki, nyilván megtudom a nevét. Még nem tudom.


Lehet, hogy nem ismeri az etikettet, csak hatalma van és ezért nem mindegy.


Mindegy, írni legalább már tudok neki. Nincs semmiféle tiszteletet kifejező rang, amiben nincs nem? Intézményvezető, ügyvezető igazgató, igazgató, csak ezek vannak? Talán a pozíciója alapján lehetne egy szót találni.

2020. okt. 2. 15:19
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!