Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Régen minden jobb volt , vagy...

Régen minden jobb volt , vagy csak én érzem?

Figyelt kérdés

Folyamatosan nosztalgiazva gondolok vissza 2000-2009 közötti időszakra, az utóbbi időkben jött ez rám és egyre erősebben. Lassan 3-4 éve folyamatosan depressziósnak érzem magam. Azért látom szépnek a régi időket mert gyerek voltam vagy tényleg szebb volt ? Ha akkor lettem volna akkor is szép lett volna? Aki akkor volt felnőtt annak is kíváncsi lennék a véleményere de a velem egyidősekere is.


23/F



#nosztalgia #2000s évek
2020. okt. 6. 22:32
1 2
 1/19 A kérdező kommentje:
Ha akkor felnőtt lettem volna *
2020. okt. 6. 22:35
 2/19 anonim ***** válasza:
33%
Szerintem mindenki ezt érzi akinek nem volt extrém szar gyerekkora. Ahogy felnövünk, egyre több a feladatunk meg a felelősségünk, természetes hogy visszasírjuk a gondtalan gyerekéveket amikor még nem kellett minden nap nehéz döntéseket hoznunk meg küzdenünk a fennmaradásért.
2020. okt. 6. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:

Ez igaz , hogy gyerekként nem volt felelősség.

Viszont megkérdeztem a szüleim és ők is sokkal jobban érezték magukat akkoriban, pedig már felnőttek voltak. Valahogy azt érezni hogy a közösségi média kivette az egész élet varázsát

2020. okt. 6. 22:44
 4/19 anonim ***** válasza:
73%

Az is igaz hogy elvett valamit tőlünk, de szerintem adott is.

Olyan barátokkal, rokonokkal, ismerősökkel tudod tartani a kapcsolatot akikkel amúgy nem tartanád, vagy nem tudnál róluk friss infókat hogy mi van velük mostanában. Ha valakinek mondani akarsz valamit, akármikor megírhatod mielőtt még elfelejted, az éjszaka közepén is. Ha él rokonod külföldön, közelebb érezheted magadhoz, mert bármikor videotelefonálhattok.

Sokkal gyorsabb lett a világ amióta elterjedt a net, sokszor az ember azt érzi hogy nincs ideje élni, mert ha nem a kijelzőt bámulja folyamatosan akkor lemarad valamiről, de ennek tudatosan nemet is lehet mondani. Pl nagyon tetszik mikor összeül egy baráti társaság és az asztal közepén egymásra halmozzák a telefonjaikat, nem nyúlnak hozzá, hogy csak egymásra tudjanak figyelni, mint az okostelefonok előtt.

Mondjuk én elfogult vagyok mert nekem munkám és párkapcsolatom is a netnek köszönhetően lett. Nem tudom, milyen lenne most az életem nélküle.

Az biztos hogy érezhetően sokkal butább voltam az internet kora előtt. Szinte semmit nem tudtam a világról. Most bármi felmerül bennem, egy pillanat alatt utána tudok járni.

Én 2006-ban töltöttem a 18-at és pont akkor lett netem. Kinyílt számomra a világ. Sokszor gondolok rá hogy mennyivel többre vihettem volna ha már gyerekként meg tiniként is kicsit felvilágosultabb lehettem volna.

2020. okt. 6. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
100%

Teljen ugyan ezt érzem több éve én is depressziós vagyok.

22F

2020. okt. 6. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
77%
Nekem a '90-es évek feelingje hiányzik (meg a 2000-es évek eleje). Az olyan átmeneti időszak volt Magyarországon. Akkoriban valahogy szabadabbnak érződött a világ. Nem volt túllihegve a polkorrektség, a neten sem volt még minden agyonszabályozva, de a mobiltelefonok meg a social media sem uralta ennyire az életünket. Tökre sajnálom, hogy akkoriban nem voltam még felnőtt.
2020. okt. 6. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
68%
Nekem azt mondta egy német srác,ha nem tetszik a rendszer akkor el kell menni egy szegényebb országba ahol még nem ennyire fejlettek a dolgok.
2020. okt. 6. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
36%
2000-2009 az undorító magyar alter szárnyalása. Annál minden jobb.
2020. okt. 7. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
37%

8. :DDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD


Akkor voltam a huszas éveimben és rettentő szarul öltöztem és néztem ki.

2020. okt. 7. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
23%
Sokan érzik így. A mai kölykök meg pont 2020at fogják visszasírni.
2020. okt. 7. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!