Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért csak a feleségemet...

Miért csak a feleségemet sajnálják és támogatják az újszülött gyerekünk miatt?

Figyelt kérdés

Szeretném megérteni, hogy én miért maradok ki az egészből.

Én nem maradok fönt egész éjjel? én nem pelenkázom naponta akár 10x is?

Én nem törődöm vele? Én nem vagyok fáradt?


Mindenki akikkel eddig találkoztunk nekem csak köszönt. Ennyi. egyől fordultak oda az anyához, hogy jaaj drágám biztos nagyon sok a dolgod, nagyon fáradt lehetsz.

Már komolyan azon voltamm hogy egy ilyennél mondom, hogy hát képzelje én meg még dolgozok is mellette.


Nem azt mondom, hogy a feleségemnek nem rossz, sőt.. Neki is ugyanúgy rossz, mint nekem.

Azzal a különbséggel, hogy neki nem kell semmit csinálnia. otthon van, fekszik, alszik, a gyerek dolgait csinálja. aludni max fél órát.

Én ugyanez, csak dolgozom is home office-ban.


Nem értem ,hogy ÉN miért nem kapok soha semmi elismerést, vagy együttérzést.


2020. okt. 11. 11:01
1 2 3 4
 11/32 anonim ***** válasza:
59%
Ha ilyen szörnyű nektek minek kellett gyereket vállalni?
2020. okt. 11. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/32 anonim ***** válasza:
83%

9 Ezt mondta bárki az ismerőseid közül, hogy jaaj Pista, az SEMMI amit te csinálsz!


Gondolom nem így volt. Akkor most az a bajod, hogy a szülésre való tekintettel MÉG egy picit több figyelmet kap a feleséged? Hidd el, egy 1 éves gyereknél már nincs így.

2020. okt. 11. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/32 anonim ***** válasza:
58%

#8 ez verseny?

Nem az zavarja, hegyébként kogy a feleségével többet törődnek, hanem hogy vele eggyáltalán nem.

Lehet a nőnek fárasztóbb, de ettől még a férfi áldozatos munkáját is illene elismerni.


Kb olyanok lehetnek neki ezek a találkozások, mintha a felesleges harmadik lenne, mintha kirekesztenék.

Én ezt meg tudom érteni.

2020. okt. 11. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/32 anonim ***** válasza:
28%

#10

Az hogy szarul esik hogy senki nem ismer el, nem azt jelenti, hogy amit csinálunk azt az elismerésért tesszük.

A pozitív megerősítés hiányát had ne keljen mondanom, hogy mennyire szörnyű.

2020. okt. 11. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/32 A kérdező kommentje:

13. Igen erről beszélek! Nem az a baj, hogy a feleségem egyáltalán kap törődést. hanem az, hogy én egyáltalán nem!

Mintha semmit nem csinálnék, mintha ott se lennék, mintha nem venném ki a részem a dologból.

Olyan mintha egy nagy projektnél két ember munkájából enyém lenne 40% a másiké 60, de őt úgy ünneplik, mintha egyedül ő hozta volna össze. miközben lehet, hogy nélkülem semmit nem érne az egész.

2020. okt. 11. 11:22
 16/32 A kérdező kommentje:

És amúgy kvára nem azért lett gyerekem, mert kell az elismerés. ez hogyan jött ide???


Kapok elég elismerést a munkámban. Csak elég rosszul esik, hogy mások szemében nem is létezem.

2020. okt. 11. 11:23
 17/32 anonim ***** válasza:
5%

Az anyaság, a gyermekszülès csodája mièrt nem adódik hozzá a velejáró szenvedèshez ami a szülès szoptatás stb.?Egyáltalán nem sajnálni kell a nőket,hanem osztozni e vègtelen örömben.

Rengeteg fèrj a kocsmában vagy akárhol máshol vèszeli át ezt az időszakot,ha a kèrdező nem így tesz,de ugy tesznek mintha ott sem lenne az biztos szar èrzès.

Bár neki se a sajnálatot kène irígyelnie,itt a boldogságnak kell domonálnia.

2020. okt. 11. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/32 anonim ***** válasza:
92%

Nem szoptat a feleséged? Ha igen, akkor hogyan tudjátok megoldani, hogy éjszaka ne kelljen szoptatnia? Vagy lefejt tejjel oldjátok meg?


De amúgy nagyon szép dolog, hogy igyekeztek ennyire egyenlően elosztani a feladatokat. Szerintem ez lenne a normális, de úgy tűnik nekem, hogy sok apuka nem hajlandó rá.


Szerintem egyszerűen arról van szó, hogy idegenek nem látnak bele az életetekbe. Fogalmuk sincs, hogy nálatok minden másnap te vagy az éjszakai ügyeletes. Ideális esetben a feleséged ilyen helyzetekben ezt kommunikálja is ("jaj drágám milyen fáradt lehetsz" "hát igen, de a Pali nagyon sokat segít, minden második éjszakát átalszom mert ő kel a gyerekhez"). De nem biztos, hogy ideális az eset, mert ha a párod még mindig úgy érzi magát, mint egy felmosórongy, akkor nem biztos, hogy ez eszébe jut.


Márpedig könnyen lehet, hogy ő még mindig így érzi magát. Nem csak a szülés-szoptatás miatt, hanem azért is, mert nem biztos, hogy tényleg nyugodtan tud aludni, hiába te kelsz föl. Az ő füle rá van állítva a baba sírásának a frekvenciájára, nyilván evolúciós okokból, de nem fog tudni pihentetően aludni, ha a baba sír. Legalábbis ez a tipikus. Az alvásnál pedig a mélység is számít, nem csak az órák.

2020. okt. 11. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/32 A kérdező kommentje:

Nem "sajnálják" csak együtt éreznek ,hogy jaaaj Katika biztos nagyon nehéz. hogy bírod.

De az, hogy én hogy bírom az senkit nem érdekel. Én csak egy háttérszereplő vagyok.

Megkérdezték aludt-e az éjjel? nem aludt. jaaaaj szegéény hát ez borzalmas, egy hős vagy.

Ha például én beáldoztam 4 virrasztott éjszakát, hogy a feleségem tudjon pihenni az mennyit ér? semmit.


Bőven elég teher a férfinak is ez!!! Ők miért nem kaphatnak egy kis morzsáni figyelmet, elismerést, támogatást?


Amúgy egyszer a feleségem is megelégelte ezt, mondta is, hogy egész héten András volt a picivel, hogy tudjak aludni. arra a hétre nem is kapott fizetést.


Tudjátok mi volt rá a válasz? Aha. csak ennyi. és már fordultak is vissza az anyához.

Mintha egy fekete rabszolga lennék akivel bármit meg lehet tenni, nem kell figyelembe venni

2020. okt. 11. 11:30
 20/32 anonim ***** válasza:
90%

Anyuka vagyok. Teljesen megértem, amit írsz, sokkal több figyelem járna az apukáknak is, főleg a kezdeti időben, amikor aktívan jut nekik az éjszakai virrasztásokból is.

Ugyanakkor a "nem csinál semmit, fekszik, alszik" enyhe túlzás 😀 ezt sose vágd egy anyuka fejéhez, akkor se, ha fáradt vagy, mert vitáitok lesznek belőle.

Alapvetően azért hiszik azt az emberek, hogy anyukát kell "sajnálni", mert a régi időkben tényleg mindent az anyuka csinált, 1, 2 vagy több gyerekkel is akár. Ma már ez ugye nem így van, az apukák is jobban részt vesznek a baba gondozásában, csak az emberek agya még a hagyományos rendszerre van beállva.

Esetleg érdemes lenne, ezt, amit itt leirtal a párodnak is elmondanod. Elmondanod, hogyan érzel (lehet, tőle sem kapsz elég elismerést?) és mire lenne szükséged, hiszen ha nincs kimondva valami, csak egyre nő a feszültség, nehogy a végén robbanjon!...

Sajnos, amikor első babát vár az ember, előre nem tudja mire is vállalkozik, de ez az elején ilyen, amíg nem áll be a baba napi ritmusa. Aztán jobb lesz!

Szerintem amúgy tök szuper, hogy ilyen sokat segítesz, nem minden apuka ilyen! Kitartás!

2020. okt. 11. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!