Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Az utcát takarító emberek...

Az utcát takarító emberek miért pont a "húzósabb" dolgokkal nem törődnek?

Figyelt kérdés

Annyira bírom, mikor pl. a buszmegállóban az utcaseprő egyesével szedegeti a csikkeket meg a falevelet sepregeti, közben meg egy méterszer méteres hányás figyel a megálló közepén, annak felé se néz, aztán aki jól végezte dolgát megy el, az meg még egy hét múlva is ott van, mert azt senki se takarítja fel. Most komolyan, nem ilyesmivel kéne foglalkozni? Vagy talán a falevél meg a cigicsikk az undorítóbb, retkesebb, nagyobb, fertőzésveszélyesebb mint a hányás? De a kutyagumit se mindig szedik fel, hogy másféle "gumiról" ne is beszéljek. Viszont ilyet hogy zsebkendők, csikk, italos doboz, ami senkit se zavar (nem azt mondom hogy legyen ott, nyilván bunkó aki eldobja de értitek), azt mindig felszedik.

Ja, azt ne kérdezzétek hogy "melyik város", mert mindegyik. Ugyanezt az attitűdöt tapasztaltam Budapesten, Miskolcon, Nyíregyházán (utóbbinál különösen tetszett mikor arra turistáskodtam, hogy a buszpályaudvar fővárójának a kellős közepén volt odaszáradva egy hányás, 200 ember kerülte ki percenként, senki nem takarította fel, állagából ítélve legalább egy hete ott volt).

Szóval ezt csak én nem értem? Kiküldik az embereket utcát takarítani, a piszlicsáré, senkit se zavaró kis vackokat összebogarásszák, a nagy, undorító, zavaró, fertőző dolgokat meg otthagyják parlagon? Akkor egyáltalán minek takarítanak? Ez olyan mintha a rendőrség csak a gyorshajtókat meg a csendháborítókat kergetné, a gyilkosokkal, drogcsempészekkel meg erőszaktevőkkel meg nem törődnének.



2020. okt. 12. 20:58
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
91%
neked volna kedved hányást takarítani? neki sincs
2020. okt. 12. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
96%
A kutyagumit annak a kedves kutyatulajnak kell(ene) felszednie, akinek a drága állatkája odacsinálta, és nem az utcaseprőnek. A seprűvel meg hogy a rákba takarítasz fel egy hányást? Azt tisztítószerekkel lehet felmosni, olyan eszközök meg marhára nincsenek náluk. Te is csak egy pattogi vagy a Szomszédokból.
2020. okt. 12. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem csak várnak, amíg száraz lesz és söpörhető.
2020. okt. 12. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
94%
Most ha van a szerencsétlen egy szemeteszsákkal és egy seprővel, akkor mégis mi a fenét tud csinálni a hányással a betonon? Ilyen munkát amúgy is kényszerből csinálnak emberek, szóval természetes, hogy próbálják megúszni az undorító részét.
2020. okt. 12. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
9%

Valószínűleg azért az alja munkát végzi mert mást is hasonló hozzáállással végzett eddig. Itt meg nem számít. A hányás odaszárad, a kutyafekáliába úgyis belelép előbb-utóbb valaki és szét lesz hordva/kenve. Lényeg hogy nem számít ha nem alapos. Ha alapos lenne, akkor jobb munkája lenne.


Persze mindig megy kis pénzért kis munka, de valójában fordítva történik: előbb trógerol valaki, aztán eljut egy olyan pozícióba, ahol már ez elfogadott.

2020. okt. 12. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
98%
Szerintem a "nedves" takarítás más eszközzel végzik. Mégis mit gondolsz, neki fog állni seprűvel és lapáttal hányást takarítani? Ugyanúgy a döglött macskát, verebet sem fogja felszedni.
2020. okt. 12. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
8%
Bezzeg a boltban a döglött csirkét megveszi az ember
2020. okt. 12. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
98%
Azt szedik össze, ami a szemetesbe való, nem azt, ami a klotyóba.
2020. okt. 12. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
98%
Kutyakakit nem az utcaseprőknek kell feltakaríatni, hanem a kutya gazdáinak. Utcaseprő dolga a szemét felszedése. Igen a csikkek, eldobott zsebkendők, italdobozok stb. Hányást meg mivel vagy minek szedje fel? Gondolom nem fizetik meg olyan jól, hogy ezzel is foglalkozzon. Majd az eső elmossa.
2020. okt. 12. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
66%
Szerintem menj el utcaseprőnek, látom nagyon profi vagy a dologban, biztos jól csinálnád.
2020. okt. 12. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!