Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Hol tartotok az életben?

Hol tartotok az életben?

Figyelt kérdés

Miket értetek már el, hány célotokat sikerült megvalósítani?

26 éves vagyok, amit tanultam, abban helyezkedtem el, csak a korona közbeszólt.

De sem ingatlanom, sem autóm nincs és sok esélyt sem látok rá.

6 éve élek albérletben, nem élek nagy lábon.

Évente néhány hosszúhétvégét iktatunk be, olcsóbb desztinációkra + 1 egy hetes nyaralást tengerparton és ennyi.

De arra jöttem rá, mivel nem 5csillagos szállodákban verjük el a pénzt, hanem általában apartmanban, mert nem az a lényeg, hol alszom.. hogy akkor sem lennék sokkal előrébb, ha ennyi élménytől is megfosztanám magam és inkább félretenném azt az évi 2-300ezer forintot, amit az utazásaimra költök.

Nem tudom elképzelni, albérlet mellett hogyan tudnék anniyt félretenni, hogy valaha saját ingatlanom legyen?

250 ezer forintot keresek, amit kevésnek tartok a mai világban, de a tapasztalat meg azt mutatja, hogy már ez is korrektnek mondható. (míg a szakmámban tudtam dolgozni, többet kerestem, de 2 helyen is dolgoztam akkor)

Akik ilyen korban már rendelkeznek a fent említett dolgokkal, azok mit csináltak/csinálnak másképp?

Rossz szakmát választottam? Vagy csak nem merek több fizetést kérni?

Ti hogy vagytok ezzel? Szinte minden este elgondolkodom, hogy hol tartok 26 évesen. A barátaim hasonló helyzetben vannak, vagy csak a tanulmányaikat fejezik be, kinek mi.

Akkor mi lesz ezzel a generációval? Akiket nem támogatnak a szüleik, sosem lesz saját lakásuk például? vagy nem is szeretnétek?


Ti hogy álltok ehhez a témához és hány évesek vagytok?


2020. okt. 13. 12:02
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:

Fiatal vagy meg. En a te korodban hatrebb voltam. Ennyi idosen, 26 evesen diplomaztam le, es addig egy rosszul fizeto allasom volt, szulokkel laktam.

Diploma utan lett viszonylag jol fizeto allasom, a lakasomat 33 eves koromban vettem meg. Azt hozza kell tenni, hogy ekkor az ingatlan arak a beka segge alatt voltak, 2014.ev vegen. Ebben legalabb szerencsem volt.

2020. okt. 13. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!