Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért él az az emberekben,...

Miért él az az emberekben, hogy a "rossz környékeken" nem szabad szemkontaktust létesíteni a "rosszarcokkal"?

Figyelt kérdés

Mindig azt hallom, olvasom, hogy ha valaki olyan helyen jár ami nem épp a legbiztonságosabb, pl. éjszaka a Blahán vagy Népszínház utcában vagy Hős utcában, akkor nyílegyenesen, határozottan kell menni, és nem létesíteni szemkontaktust senkivel. Ez utóbbi miben számít? Felételezem a rossz arc anélkül is észreveszi ha teszem azt egy 40 kilós nő mászkál arra, ha akar valamit úgyis utána megy, tök mindegy odanézett-e vagy sem. Szóval ebből a szempontból nem értem ezt a dolgot.

Ui. nekem szerencsére még sose kellett éjszaka ilyen helyeken mászkálni, de ki tudja mit hoz a sors...



2020. okt. 14. 13:39
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
71%
Amint köbe vesz az első 20-25 fős horda - széklábakkal a tenyerét fenyegetően csapkodva és sarlókkal hadonászva, meg fogod érteni.
2020. okt. 14. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
De most nem erre gondoltam. Ha akarnak tőled valamit (kirabolni, megerőszakolni, megverni), akkor is körbevesznek ha nem nézel rájuk. Ha meg nem érdekled őket, akkor se lesz semmi ha odanézel. Nem leszel láthatatlan attól ha nem nézel oda valakire. Erre értettem a kérdést.
2020. okt. 14. 13:47
 3/16 anonim ***** válasza:
98%
Én azt vettem észre, hogy sokszor provokációnak veszik, ha rájuk nézel
2020. okt. 14. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%

Én kiskamaszként szoktam le a szemkontaktusról, nálunk simán elkezdtek az emberrel kötekedni meg üvöltözni a buszon emiatt, mondván "mi a f...t bámulsz???".

Plusz pesten sok a kéregető, akivel ha összenéztek akkor rajtol és elkezd pénzt, cigit, tüzet, időt, vesét tarhálni.

2020. okt. 14. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

A tekintet már több,,mint a semmi. Rossz környékén semmit se akarj.

Ordította már a pofámba valami cigó, hogy ne nézz rám!

Szóval lehet ez valami szokás, babona, nem tudom.

2020. okt. 14. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
19%
Mondjuk azt nem értem, hogy mi a frásznak kell másokat bámulnotok. Az ilyeneket nem tudom sajnálni. ¯\_(ツ)_/¯
2020. okt. 14. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
43%
a másik szemébe nézés az első lépése a bármilyen jellegű kommunikációnak. tehát ha valaki szemébe nézel, akarsz valamit. ebből következik, hogy akitől nem akarunk semmit, annak nem nézünk a szemébe.
2020. okt. 14. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
88%

#6

Én írtam a 4-es választ, mifelénk azért is üvöltözés járt, ha pl. olyan ablakon néztem ki a buszon, aminél ült valaki. Nehéz úgy utazni tömegközlekedésen, hogy senkire de tényleg abszolút senkire ne nézzen rá az ember, a látótérben se legyen senki.

(Akkor még nem voltak okostelefonok, azóta én is inkább abba temetem magam, hogy véletlenül se pillantsak rá senkire.)

2020. okt. 14. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%
Megmondom neked: tapasztalatból. Pont ugyanazt tanultam meg egy életre mint 4-es.
2020. okt. 14. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
76%
Mert sok az idióta.lasd: 6-os válaszoló
2020. okt. 14. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!