Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért él az az emberekben,...

Miért él az az emberekben, hogy a "rossz környékeken" nem szabad szemkontaktust létesíteni a "rosszarcokkal"?

Figyelt kérdés

Mindig azt hallom, olvasom, hogy ha valaki olyan helyen jár ami nem épp a legbiztonságosabb, pl. éjszaka a Blahán vagy Népszínház utcában vagy Hős utcában, akkor nyílegyenesen, határozottan kell menni, és nem létesíteni szemkontaktust senkivel. Ez utóbbi miben számít? Felételezem a rossz arc anélkül is észreveszi ha teszem azt egy 40 kilós nő mászkál arra, ha akar valamit úgyis utána megy, tök mindegy odanézett-e vagy sem. Szóval ebből a szempontból nem értem ezt a dolgot.

Ui. nekem szerencsére még sose kellett éjszaka ilyen helyeken mászkálni, de ki tudja mit hoz a sors...



2020. okt. 14. 13:39
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
79%

De azért ha valaki direkt más irányba néz meg ilyenek akkor az egyértelmű jelzés is lehet, hogy az illető gyenge és igyekszik feltünés mentesen el iszkolni.

Ahogy Darius mondaná:


"Mi különbözteti meg a ragadozót a prédától?

A félelem.

A ragadozók kiszagolják, és elsétálnak ha nem érzik."


Tehát ha látják, hogy nyugodt vagy és nem félsz tőlük tehát úgy sétálsz az utcán mint ők, akkor nem kötekednek veled mert tudják, hogy te kiállnál magadért és problémásabb lenne a dolog.

De ez nem azt jelenti, hogy bámulni kell őket, csak nem kell direkt elnézni.


Ezt csak azért írtam, hogy legyen másfajta vélemény is azon kívül, hogy ne néz semerre se.

2020. okt. 14. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
60%
Mert ha rájuk nézel akkor odajönnek és elkezdenek kiabálni hogy "mi a f***t nézel kisg**i". Ha nem nézel rájuk, nem dohányzol, nincs nálad a telefonod akkor nem jönnek oda hozzád.
2020. okt. 14. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
100%

Borsodi vagyok, én megszoktam ezt. 😂

Csak szétnézni, ha dráma van az utca közepén is akár, akkor sem bámulni, ha kell akkor futás, ha szólítanak, akkor nem oda figyelés, ha lehet, akkor a csapatokat ki kell kerülni, és jó például sétálón közlekedni, vagy hasonló helyen, nem sötét, elbújt kis közöket használva, ott nem biztos, hogy van kamera. Igaz a kamerák nagy része nem működik, vagy ha működik sem látszik nagyon semmi, de akkor is.

És szert kell tenni pár c típusú ismerősre, lehetőleg valaki olyanra, akit ismer mindenki, és jóban lenni vele. Nekem is volt ilyen ismerősöm annak idején, akkoriban ismeretlen romák köszöngettek nekem előre.

2020. okt. 14. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
Én Miskolcon az avas mellett laktam, ha ránéztél egy cigányra akkor volt hogy bekiabált hogy mit nézek. Bámulni meg egyenes tilos volt, mert akkor megvertek volna.
2020. okt. 14. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

Itt egy sztori. Haver kórházba jött be látogatni, kint ültünk a folyosón átellenben egy cigány család. Haver néha odanézett. Egyszer caak felállt az egyik cigány aztán odajött. "Van valami problémád, menjünk ki aztán rendezzük le.". Haver röhögve ránézett, aztán mondta neki "menjünk rendezzük le legalább közel lesz a kórház." Már ott neki akart a cigo menni de a többi felállt és visszahúzta meg mondták neki "itt nem kell a balhé".


De itt egy masik próbáld ki. Ülj fel egy távolsági buszra a Népligetnél, valahol középpén ülj le! Rakj magad mellé egy

táskát. Minden megállónál nézd a felszálló embereket. Ezt csináld meg háromszor! Következőnél megáll a busz bámulj ki az ablakon!


Utóbbinál csak akkor ülnek melléd esetek többségében, ha már máshol nincs hely.

2020. okt. 17. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
#8 akkor meg majd egyszer a telefont kapják ki a kezeidből... Volt már olyan hogy osztálytársam telefonozott mellettem a padon a suliba, jött arra egy cigó és ahogy el ment előtte ki akarta kapni a kezéből a telefont, csak nem számított arra hogy szorítja, oszt. társam rá üvöltött flegmán hogy “mit szeretnél?” (Hozzáteszem elég nagy darab volt) az idióta cigó meg csak röhögni tudott nyomorában
2020. okt. 17. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!