Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Szerintetek mi történne az...

Szerintetek mi történne az alábbi emberi kísérleten?

Figyelt kérdés

Összezárni két vagy több csecsemőt és hagyni őket éveken át egy szobában. Természetesen az etetés, itatás meglenne, de ennél nem több. A fő kérdés, hogy milyen nyelven kommunikálnának? Vajon csak fütyülnének vagy ilyesmi?


Nem győzöm hangsúlyozni, ez egy szigorúan elméleti kérdés. :D



2020. okt. 16. 00:23
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
42%

Ne haragudj, de ilyen öteletekből született meg a genderfasizmus.

Inkább azon ötletelnék, hogyan óvhatjuk meg a gyerekeinket mindenféle

kísérlettől, még az "elvi" kísérletektől is, hogy normális, egészséges lelkű emberekké váljanak.

Rövid időn belül az ingerszegény környezet ( hiszen egymást nem tudják fejleszteni), totálisan elbutítaná őket, meghalna a lelkük is.

Rémisztő, hogy vannak, akiknek ilyeneken jár az eszük.

2020. okt. 16. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Ingerszegény? Inger nagyon is van, hisz nem siketnémák. Az agynak tökéletesen elég, képes felépíteni egy sajátságos világot, akár teljesen más módon. Ne vigyél érzelmeket ebbe a témába, racionalizálj.
2020. okt. 16. 00:31
 3/11 A kérdező kommentje:
Lélek pedig nem létezik. Illetve nem tud 'meghalni'.
2020. okt. 16. 00:32
 4/11 anonim ***** válasza:
95%
Ha nem lennenek semmire sem tanitva, akkor ugyan olyanok lennenek mint a csecsemok. Testileg termeszetesen fejlodnenek, de szellemileg csak annyit amennyit felfognának a sajat kornyezetukbol. Szerintem nyöszörgéssel kommunikálnának.
2020. okt. 16. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Egy szobában bizony ingerszegény a környezet. Szerintem érdekesebb lenne, ha a szabadban lennének, mint kb az ősemberek. És nem lennébek kiszolgálva egy idő után, tehát fel kéne találni magukat. Azt nem hiszem, hogy kialakítanának egy közös nyelvet, valamiféle kommunikáció biztos lenne, de valószínűleg csak egy nagyon kezdetleges, hang alapú. Több generáció kéne, mire tényleg kialakulna valami értelemesebb szerintem.
2020. okt. 16. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Igen.fogyatékosok lennének belölük.

Vannak ilyen bezàrva, vagy làncra vert, vagy pl kutya àltal vagy vadonban nevelt gyerekekröl szoa neten.


X éves kor felett már nem lehet öket felfejleszteni ha késön találják meg.

2020. okt. 16. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

A szobás helyzetre nem tudok mit mondani, viszont ez érdekes kérdés. Amikor találnak egy vadon nevelt gyereket, akkor egyből ugrik egy csomó tudós, mert érdekli őket, hogy a nyelvi kommunikációnk természetes és ösztönöse vagy velünk született.

[link]

Amúgy kb. egy éve pont találtam egy cikket, ami ezekről a dolgokról írt részletesebben, a nyelvet is említette. Ott írtak egy lány sztorijáról, akit szintén pincében tartottak, de nem emlékszem már a nevére.


#1: Furcsa lehet úgy élni, hogy rémisztőnek tartod azt, hogy veled ellentétben mások képesek gondolkozni. Senki sem írta azt, hogy kéne ilyen kísérlet, mivel az élet sajnos maga ad hozzá alanyokat.

2020. okt. 16. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Igazatok van, nincs értelme szobába zárni őket, engem igazából csak az emberi nyelvek kihagyása érdekelt. Lehet, hogy tudat alatt romlott vagyok. :D
2020. okt. 16. 00:59
 9/11 A kérdező kommentje:
Hetes, ez nagyon érdekes cikk volt. Mi lenne abban az esetben, ha a két kísérleti alany siketnéma lenne? Csak a tapintás és illat.
2020. okt. 16. 01:01
 10/11 anonim ***** válasza:

Ha szobába vannak zárva, akkor szerintem megmaradnak 20 éves korukra is egy csecsemő szintjén, nem érik őket ingerek, nem tanulnak meg beszélni, nem kell gondolkodni, nem fejlődik annyira az izomzat sem.


A vadonban már valóban érdekesebb kérdés...

2020. okt. 16. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!