Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Léteznek ilyen társaságok/csop...

Léteznek ilyen társaságok/csoportok?

Figyelt kérdés
Foglalkoztat, hogy a világot jobb hellyé alakítsam, viszont egyedül nehéz ráakadnom ilyen emberekre. Olyan csoportra/levelezőlistára gondoltam, ahol hasonszőrű emberek vannak, akik tesznek a környezetükért.

2020. okt. 18. 09:53
 1/3 anonim válasza:

Most csoportosan akarsz szemetet szedni vagy mire gondoltál?


A világot nem tudod jobb hellyé alakítani, mert neked is MÁS igényed van és másoknak is MÁS igényeik vannak.

Nincs olyan, hogy x milliárd embernek egyszerre jó minden. Annyira sok tuljadonságból áll össze az ember, hogy ezt emberi szinten lehetetlen összeegyeztetni.


Például te szeretnéd a világot egy tengerparttá varázsolni, más meg a hegyekben szeretne inkább lenni.

Akkor most hogy legyen, hogy a világ jobb hely legyen? Tengerpart legyen vagy hegyvidék?



Mi az az első probléma amit meg gondoltál oldani?

Ha te szeretnéd a világot jobbá tenni, akkor minek ehhez levelező partner?


Nézd meg a politikusokat. Ők is jobbá szerették volna tenni a világot, amikor elkezdtek politikával foglalkozni. Aztán mi lett belőle...


Nem az emberek irányítják a világot. Pont. Ez van.


Nem lebeszélni akarlak, de ha Isten nem tudta megoldani, hogy minden klappoljon, akkor nagyon rá kell készülj erre a melóra.

2020. okt. 18. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
A világ jobbá tételének elsődleges módja az emberiség teljes kipusztítása. De ha erre törekszel, akkor minimum terrorista vagy, arról nem is beszélve, hogy nem adottak ennek a technikai feltételei.
2020. okt. 18. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Egyes, értem mire célzol. A világban a balansz az, hogy van 50% rossz és 50% jó. És tudatában vagyok annak is (#2-es), hogy az emberek rosszakaratúak és maguk irtják ki a világot. Olyanra gondoltam, hogy egy csoport, ahol egyaránt foglalkoznak környezettudatosággal, élhetőbb jövővel, szegényeknek gyűjtenek, segítenek köztereket rendberakni, közösséget építenek, a még használhatót de nem kellőt újra elosztják a kevésbé gazdagok között.

Tudom, hogy egy-egy területhez megvan a saját csoport, tehát utánanézhetnék gerillakertészeknek vagy mehetnék önkéntesnek egy hajléktalanszállóra, de engem egy olyan társaság/csoport (esetleg szervezet) érdekelne, ami ezeket a folyamatokat összefogja, vagy ezeken dolgozik.

2020. okt. 18. 11:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!