Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Hogyan legyen önbizalmam?

Hogyan legyen önbizalmam?

Figyelt kérdés

Soha sem volt , passzimista is vagyok. Ahogy néztem van sok önbkizalomtréner , de az inkább nekem úgy jön le, hogy általános dolgokat mondanak a mondanivalót közepét hangosabban mondják ezáltal elveszik a konteksztus és annyi marad meg, hogy mindenki rád irigy, figyelnek és legyél ösztönlény az eddigi kapcsolataid a hibásak és különben is csessze meg mindenki aki kijavít, egyfajta szociopata személyiséget kell kialakítanod és az egyenlő a sikerrel. Inkább nem, kösz, gondoltam.


Akkor van a vallás, szekták, higggyél bakker! Benned van a sátán te gyökér, de kiírtom tesa csak adjál pénzt meg skubizd mit mondok egy lényről amit az évezredek alatt kitaláltak. Talán jobb mint a önbizalom tréner csak veszélyesebb mert lehet kiszednek olyan infókat amikkel sakkban tartanak.


Ezt a két lehetőséget találtam a neten. Neked sikerült eme kettő nélkül?


Ezt az egészet úgy képzelem el mint valami kapukat zárral, tehát ahhoz, hogy az ember megbízzon magába kell egy ok rá, az lehet egy jó munka, egy jó csaj/fiú, vagy csak egy frankó társaság ahol elengedem magam és faszaságokat művelhetünk. De egy párkapcsolathoz is kell önbizalom, meg melóhoz is, sőt egy random péntek esti bebaxáshoz. Tehát az első lépés a meló, igaz? Ha nincs melód nincs pénzed bulizni, nincs pénzed párkapcsolathoz ( csajozni ).


Akkor ezek szerint meg is válaszoltam a kérdést? Pénz a kulcs?



2020. okt. 18. 23:42
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Onbizalmad a sikerelmenyektol lesz, sikereket meg a befektetett ido es munka hoz.
2020. okt. 18. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Nekem pont a párkeresés hozta meg. Semmi önbizalmam nem volt, viszont volt egy hatalmas mértékű szociális fóbiám. Rávettem magam a pasizásra, értek csalódások is, de rengeteg pozitív visszajelzés is.

Kiválasztottam egyet aki szimpatikus volt, és belekezdtem vele egy kapcsolatba nulla önbizalommal. Szóval az önbizalomhiány nem akadályoz egy kapcsolatot. Egy éve együtt vagyunk és fejlődök. Most sem vagyok egy ilyen "ide nekem az oroszlánt is" típusú, nagyszájú ember, de szinten tudom tartani az önbizalmamat is és a fóbiámat is.

Mert ugye ha kapcsolatban van az ember akkor folyamatosan kapja a pozitív visszacsatolást és ez mindenkinek jót tesz.

2020. okt. 18. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
#2 Pontosan, mert lány vagy, mint írtad, választhattál is. Ebből következik, hogy a lányok elenyésző része önbizalom hiányos, max. az szívja meg aki nagyon beteg és alig mozog. Van vak lány ismerősöm, boldog párkapcsolatban él, süket ismerősöm is, van akinek nincs egy keze annyi a hátránya, hogy arról az oldalról nem csinál közös szelfit ahol hiányzik a keze. Könnyebb mert randin meghív a srác, moziba is fizeti a jegyet, meg a mobilitás is megoldott mert nagy általánosságban van autójuk a srácoknak mivel státuszszimbólum. Ritka ha nincs, ritka ha nem hív meg és fizeti a kaját. Az sem baj ha kövér a csaj mert sokan azt szeretik. Egy szóval a csajoké a világ :).
2020. okt. 19. 00:02
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Ebben van valami, de csak egy részével értek egyet. Az igaz hogy nekem volt választási lehetőségem, de ezt is magamnak kellett kialakítanom, mert egy nőnek ugyanúgy teperni kell és odatenni magát hogy érdeklődjön utána egy adott pasi. És ez a férfiaknál is így van. Ha normális és tudja, hogy kell bevágódni, akkor mindig lesznek lehetőségei.

Az önbizalomhiány pedig nemtől függetlenül ugyanolyan rohadt dolog. Ugyanolyan nehéz egy önbizalomhiányos nőnek is magára erőltetni a párkeresést, miközben legszívesebben elbújna a föld alá hogy senki se lássa.

A nőknek pedig nem elenyésző része önbizalomhiányos, hanem 1000-ből 999 :) Még a jó nők is. Rengeteg az elvárás és még a legtökéletesebb nő is talál magán olyat ami miatt elmegy az önbizalma. Az már más kérdés hogy amit egy adott nő csúnyának lát magán az valóban csúnya-e, vagy csak a fejében létezik a probléma, de ez az ő szempontjából teljesen lényegtelen, ha kialakul az önbizalomhiány akkor nem tudja csettintésre elvarázsolni.

Én pl soha nem engedném hogy egy pasi bármit is fizessen nekem, ettől amúgy sem könnyebb, egy kapcsolatnak nem a pénzről kell szólnia. Az meg alap hogy van munkám és eltartom magam. Egészséges, munkaképes, felnőtt ember vagyok, nem kell senki anyagi támogatása hogy boldoguljak.

Ezt a tényezőt figyelembe sem vettem, mert a felnőtt ember eltartja magát. Ha nem tudja és a szülőkön vagy a párján élősködik, az megint más probléma, ott sokkal nagyobb a baj és ahhoz szakember szükséges hogy átállítson valamit az agyában. Hogy előbb teljesértékű, a saját életéért felelős ember lehessen, és csak utána akarjon párkapcsolatot meg önbizalmat, ha van egy alapja.

Szóval annyiban adok igazat hogy egy nőnek azért könnyebb ismerkedni mert sokkal több a jelentkező. Sok a kiéhezett pasi és mindig van választási lehetőség.

De ugyanolyan melós mert a pasiknak sem mindegy hogy milyen a nő, folyamatosan meg kell felelni az elvárásaiknak, különben otthagynak, lelankad az érdeklődésük.

Amúgy is sokkal nehezebb megtartani valakit, mint megszerezni. Nemtől függetlenül.

2020. okt. 19. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Igen, egy pattanás is tud hisztit okozni pl. tablón egy csaj azért nincs fenn mert volt neki egy pattanása. Na? Ja vágom, nem mindenki ilyen.


Bizony, nem lennék nő, annyi kanos pasast kell elvisleni, fuh! Egyszer tényleg véletlen írtam ide egy kommentet és véletlen a mondat végére egy L betű került. 2 napig jöttek a fotók, a felkérések. Mire visszaírtam mindenkinek , hogy pasas vagyok ráment jó sok időm a fél perces privát üzenetesdi miatt.


Nem irigyellek , csak könnyebb ennyi.

2020. okt. 19. 00:37
 6/10 anonim ***** válasza:
Tudod miért nem könnyebb? Mert akik téged nőnek néztek azok csak szexet akartak. Talán volt a sok között egy aki valóban normális és komoly kapcsolatban reménykedett, de azt az egyet megtalálni olyan mint tűt a szénakazalban.
2020. okt. 19. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Mennyire kell ahhoz lecsúszni, hogy egy anonim oldalon szerernél felszedni egy embert ? Egyáltalán valakinek sikerűlt ilyen? Ha most rámírna egy csaj, hogy találkozzunk, biztos nem vállalnám be. Meg arra nem gondolnak, hogy pl. Dunaböszörményben lakik a csaj? Oda is elmennének az ilyen lények? Sajnálom.
2020. okt. 19. 00:49
 8/10 anonim ***** válasza:

Lényegtelen hogy hol ismerkedsz, a neten is ugyanúgy lehet párt találni mint a helyi kisboltban a tejtermékes polc előtt.

Nem véletlenül van annyi társkereső oldal, ez egy modern ismerkedési mód ami megkönnyíti az emberek életét. Ma már mindent online csinálunk, banki ügyeket intézünk, vásárolunk, miért ne lehetne ismerkedni is ilyen módon?

A másik, ebben az országban nincsenek távolságok így az ingázás sem egy nagy cucc. Ha meg két ember passzol és komolyan gondolja akkor úgyis összeköltöznek előbb-utóbb.

2020. okt. 19. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Amúgy az eddigiek alapján neked nem az önbizalomhiány az elsődleges gondod, hanem hogy nem akarsz semennyi energiát fordítani a társkeresésre és ettől egyre jobban befordulsz, egyre frusztráltabb leszel. Ez egy ördögi kör, én is megjártam.

Pedig tényleg felemeli az önbizalmat egy kapcsolat.

2020. okt. 19. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Netes társkeresők, néztem már, lányokat meg fiúkat, heteró vagyok, de fel kell mérni a konkurenciát, nos olyan srácokat láttam, hogy sajnáltam, hogy heteró vagyok , meg ismerőseim is fenn lógnak, nem is értem. Na meg a csajok, olyan nők, hogy csak tátottam a szám. Én ilyen helyekre nem teszem fel a pofim mert szégyenkeznék.
2020. okt. 19. 01:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!