Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért nem lehet észérvekkel...

Miért nem lehet észérvekkel meggyőzni az embereket?

Figyelt kérdés

Ha bármilyen bizonyítékot mutatsz nekik, ők jönnek az ellentétes érvekkel. Nem hajlandóak befogadni más információt, mint amiben hisznek!


Akkor hogyan lehetne meggyőzni őket?



2020. okt. 18. 23:53
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
74%

Miért akarod meggyőzni őket? Lehet azt érzik, hogy meg akarod győzni őket, persze nem tudom, mivel nem tapasztaltam mit is csinálsz velük:) szóval ez csak egy ötlet.

A másik ötlet, pedig az, hogy az ész érvhez ész kell, meg nyitottság, lehet valamelyik hiányzik :)

2020. okt. 19. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
71%

Két fő ok van.

1, Az emberek alapvetően buták. Nem ahhoz szocializálódtak, hogy okosnak kell lenni. Pihenni akarnak és kényelemben élni, nem akarnak átgondolni dolgokat. Sokszor a tévedéstől is félnek.

Elég amúgy megnézni, hogy facebookon mennyien nem tudnak megoldani pofonegyszerű, alsósoknak kitalált egyenleteket. Vagy, ha leültetsz pár elsőre normálisnak tűnő embert a politikáról beszélgetni, pár perc után már anyáznak.

2, Az erőszak az úr. Hiába lettünk civilizáltak, alapvetően az állatias ösztönök megmaradtak. Ha azt látják az emberek, hogy az erő az úr, akkor nem gondolkozni fognak, hanem bevetik az erőt: Sértegetnek, kiabálnak.

2020. okt. 19. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
62%
Kettesnél a pont, és én is ugyan úgy próbáltam már. Ne gondold túl a világot, mert sajnos nagyon egyszerű azt csinálni.
2020. okt. 19. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
85%

#3: Köszi!


Amúgy vicces. Pont most egy kérdésnél érveltem, a másik fél meg csak odadobott egy cuki közhelyet. Megkapta a felpontozást és egyből jött is valaki, aki rám írt olyat, ami nem is igaz, a másik hozzászólóval meg egyetértett.

Sokszor az emberek nem a valóságot akarják hallani, hanem azt, ami kényelmes.

2020. okt. 19. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
18%
Na , gyere győzz meg. Állításom : a covid nem létezik, maszk arra kell, hogy az egyéniségemet elrontsák és arctalan senki legyek. Oltásokkal chippet juttatnak belénk amivel megfigyelnek. Itt vagyok, gyereee.
2020. okt. 19. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Az ego az oka. Ösztönösen kapaszkodunk bele és támadásnak érzékeljük ha valaki olyan információt közöl ami ellentmond az addigi tudásunknak.
2020. okt. 19. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
2-es 3-as 6-os nagyon jókat írtok!
2020. okt. 19. 01:24
 8/12 anonim ***** válasza:
77%

"Akkor hogyan lehetne meggyőzni őket?"


Sajnos azt kell mondanom, hogy sehogy. Mert ahogy a tobbiek is irtak az emberek dontoen erzelem alapu osztonlenyek, gondolkodo allatok. Az oszotonok es az erzelmek utan a racionalitas csak harmadlagos. Es ez hangsulyozottan nem egy CINIKUS lenezes, hanem sajnalatos, nehezen elviselheto teny. Az a megteveszto, hogy nagyok a szelsosegek az emberek kozott, pedig mindenki az emberifajba tartozik. Vannak okos ertelmes, racionalis, joszandeku emberek sacc per kb, az emberiseg 5-10 %-a, a tobbit meg legfeljebb vasarlo allatnak lehet tekinteni. Mert csak annyit volt kepes megtanulni, hogy bankkartyaval vasaroljon a kozertben, es ne bunkosbottal kergesse a szarvast az erdoben. Oriasiak az elteresek, az egyik urhajot epit, a masik boszorkanyokat uldoz.

2020. okt. 19. 02:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
64%
Sok olyan lény van, aki nem az egyetértésből merít erőt, hanem az ellentmondásból. Nem is értem. Energiarablás (?).
2020. okt. 19. 02:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
73%

Még az is van, hogy sokaknak annyira örömtelen az élete, hogy teljesen kihozza őket a sodrukból minden olyan infó, ami arra utal, hogy jobban is lehet élni. El akarnak pusztítani minden erre utaló jelet, mert nem bírnák ki az életüket máshogy.

Annyijük nincs, hogy ők is szintet lépjenek, vagy nemtom.

Mazochisták, szadisták(?).

2020. okt. 19. 04:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!