Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Más is észrevette már, hogy a...

Más is észrevette már, hogy a legtöbb emberre nem lehet észérvekkel hatni, mert túl buta hozzá?

Figyelt kérdés
2019. aug. 8. 15:36
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
68%
Nem vettem észre, igaz, nem is Magyarországon élek, itt az emberekre lehet érvekkel hatni, mert tudnak gondolkodni!
2019. aug. 8. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim válasza:
100%
Persze,sajnos van ilyen.
2019. aug. 8. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Vagy ha nem is buta, egyszerűen a többség nem hajlandó más álláspontját is figyelembe venni vagy kicsit nyitottabbnak lenni más szemszögére is. Csak az lehet a jó megoldás, amit ő mond
2019. aug. 8. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Igen.
2019. aug. 8. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

A mondás szerint:

"Gondolkodni nehéz, ezért az emberek ítélkeznek!"

Gondolkodás nélkül lehet úgy ítélni: "mindenki más nézete hülyeség, csak az enyém a tuti!"

2019. aug. 8. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Írj több konkrétumot, kedves Kérdező!
2019. aug. 8. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Sokszor nem a butaság teszi, hanem a fejükben elültetett érvek megragadása, el nem engedése. Abba belemélyedve nem igazán érnek el hozzájuk azok, amiket mi monduknk.
2019. aug. 8. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Ki a megmondója annak, hogy mi számít észérvnek? Sok vitát láttam offline és online is, és gyakori, mikor mindkét fél úgy látja a saját szemszögéből, hogy a másik a buta, mert nem hatnak rá az ő észérvei. Vagy a másik nem tud szöveget értelmezni, a másik nem ért a témához, a másik szalmabábokat vagy más érvelési hibákat alkalmaz, a másik Dunning-Krügeres, stb., stb.


Ennek fényében nem tudok egyetérteni veled, ha tapasztaltam is ilyet, nem tudhatom biztosan, hogy én voltam a hülye, vagy a másik.

2019. aug. 8. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Nem vettem észre, de nem fejtetted ki mire gondolsz. Mert legyünk őszinték: egy csomó ember azt tartja észérvnek, ami a saját meglátása. Ha valaki azzal nem ért egyet, akkor buta, és nem lehet rá észérvekkel hatni. A butaság idegesítő tulajdonság, de az is baromi idegesítő, amikor valaki, aki nem a házastársad megmondja, hogy hogyan kellene csinálnod a dolgokat, amik semmilyen ráhatással nincsenek a te életedre.
2019. nov. 21. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
30%

"A mondás szerint:


"Gondolkodni nehéz, ezért az emberek ítélkeznek!"


Gondolkodás nélkül lehet úgy ítélni: "mindenki más nézete hülyeség, csak az enyém a tuti!"


Viszont kontextus nélkül ez éppúgy igaz lehet a kérdezőre, mint arra a személyre is, aki a kérdést ihlette.

2019. nov. 21. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!