Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért van az, hogy bizonyos...

Miért van az, hogy bizonyos emberek azt hiszik felboríthatják az élet körforgását és a táplálékláncot?

Figyelt kérdés

Belebotlottam pár emberbe egy étteremben, akik vegánok voltak. Nem tudtam, hogy az egy vegán étterem, futtában mentem be, hogy elvitelre vigyek valamit, mert nagyon siettem. Egyból odavágtam, hogy valami egyszerűtök nincsen? rántott hús, krumpli bőven jó.

És 3-man szörnyülködve néztek, hogy mit képzelek.

Az állat nem étel! Milyen borzalmas ember vagyok!


Háát képzeljék el, DE! az állat étel!

Tápláléklánc! Az ember mindenevő. Húst és növényt is eszik!


Jól néznénk ki, ha odamennénk egy csak húsevő állathoz, hogy bocsi ,de a másik állat nem eledel, egyél füvet.

Az jó lenne?



A nagyüzemi állattartást elítélem, felesleges kínokat okozunk az állatoknak. De én, aki pl vadászom csak tudom, hogy milyen egy állat.

(aki nem értené: nagyon komoly vizsgák szükségesek a vadászengedély megszerzéséhez) Ez az élet körforgása. Igenis meg fogom enni az állatot, mert az az egyik táplálékforrásom. Mindenki másnak is! Ha nem tetszik kérdezd a teremtőt. Vagy mit...

És az állat is meg fogja enni a másik állatot!

SŐT! Nagyon sok állat még az embert is megeszi.

Hús = hús. nekik tök mindegy


2020. okt. 21. 12:35
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
66%
Oké, hogy el nézte, mással is megesik. De nem kell neki esni, eomebeteg módjára. Meg kellett volna mondani, hogy nem árulnak húst, ő meg elnézést kért volna és annyi. Semmi gond. Egyébként se értem én se sok vega meg vegán embert ész járását. Minek kell b@sztatni a másikat. Senki nem köt beléjük, hogy miért nem esznek húst, nekik se kell bele szólni hogy más miért eszik. Senkinek semmi köze a másik ember evési szokásaihoz. Had egyen már mindenki azt amit akar...
2020. okt. 21. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
69%

Nem hiszem el hogy egy vegán étterem nem irja ki hogy az

Kit akarsz ezzel etetni?

Valszeg egy felszobányi táblát nem vettél észre és neked áll feljebb

2020. okt. 21. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
67%

Itt te vagy a hülye.

Erőteljesen kétlem, hogy véletlenül pont egy vegán étterembe tévedtél be.

Amúgy, amit írsz a posztban, sz nettó marhaság.

2020. okt. 21. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
41%

Mi újság a DIGITÁLIS oktatással? Csehországban már leszavazták a lencsefasírtot? :D


Amúgy fura, én majdnem minden nap vegán étteremben szoktam enni, gyakran betévednek emberek és pulykafasírtot meg oldalast keresnek, a kutya nem rökönyödik meg rajta, kedvesek a pultosok és elmagyarázzák hogy ott nincs ilyen a kínálatban. :)

Kicsit élénk a fantáziád. :))))

2020. okt. 21. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
95%

#12

#13


Ahh hagyjátok rá, mindig más kamu sztorival jön ebben a topikban, a stílusa tök felismerhető. Dehogy járt vegán étteremben.... :D

2020. okt. 21. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
96%

Amúgy itt pl. látszik az étterem belsejében elhelyezett böhömnagy "VEGAN" felirat:

[link]

2020. okt. 21. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
90%

Nézegettem még benti képeket, a "csülök" így idézőjelben van, a tejfölnél ott üvölt a felirat hogy "vegán tejföl", a sütiken fel van tüntetve összetevőként a "növényi tejszín". Ráadásul eleve minden ételen fel van tüntetve az összetevő-lista két nyelven. Plusz ahogy látom, HappyCow plecsnije is van a helynek.


Legközelebb legalább keress a neten olyan helyet, ahol tényleg kevésbé látványosan tüntetik fel, ne egy tök normális vegán kajáldát égess. :)

2020. okt. 21. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 Sunshinedoll ***** válasza:
45%

Állatot nagyiparban tenyészteni, teletömni hormonnal és antibiotikummal, 1 évesen levágni, szétdarabolni és műanyagba becsomagolni, hűtőbe tenni, hogy te levehesd a polcról és még így is csak megfőzve és ízesítve tudd megenni nem igazán az élet természetes rendje...


Nyilván más az, ha bizonyos népcsoportok, mondjuk inuitok más lehetőség híján bálnát esznek, amit levadásznak és megesznek, de az állattartásnak ehhez nem sok köze van.


Ha az ember valóban mindenevő lenne, akkor nyersen meg tudnád enni a húst, de nem tudod. Más kérdés, hogy évezredek során a gyomrod hozzászokott a főtt húshoz és az emberek különböző módszereket találtak ki arra, hogy a hús ehető legyen és ne legyen káros.


A legtöbb vegánnak a nagyipari állattartással van az elsődlege spoblémája (többek között nekem is), azon kívül, hogy sajnálják az állatokat.


Én úgy vagyok vele, hogy vadon szaladgáló, egészséges, organikus kaját evő szarvast még mindig jobb megenni, mint egy leamortizált, rabságban nevelkedett, gyógyszerekkel teletömött beteg marhát. Más kérdés, hogy a vadászattal se nagyon tudok azonosulni, most étrendi szempontból mondtam.


Szóval nem, a mai húsevés kvára nem a természet rendje.


Az, hogy valaki nem eszik húst, nem jelent feltétlenül hirtelen fehérje megvonást....

2020. okt. 21. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!