Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Az irigységet hogy tudom...

Az irigységet hogy tudom magamban átfordítani valami pozitív érzéssé?

Figyelt kérdés
Bár igyekszem kerülni az olyan gondolatokat, amikor magamat hasonlítom valaki máshoz, sajnos időnként mégis belefutok és elkap az érzés, hogy valaki sikeresebb(nek tűnik), vagy valamiben jobb(nak tűnik) és néha felmerül bennem, mennyivel hátrébb tartok. Bár tudom, hogy ezek nagy része feltételezés, mégis szeretnék valami eszközt találni, hogy tudnám az ilyen jellegű irigységet átfordítani magamban valami pozitívabb érzéssé?

2020. okt. 25. 17:02
 1/6 anonim ***** válasza:
34%
Szimplán van olyan aki nem csak jobbnak tűnik hanem MINDENBEN jobb is és lehet irigykedni. Ez ilyen
2020. okt. 25. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Értem a válaszod, viszont a kérdés arra irányult, hogy magamban hogy fordítsam át ezt valami pozitív érzéssé?
2020. okt. 25. 17:21
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Önvizsgálat. Oké h vkinek több van vmiből, de neked is kellene az a több? Ha igen, adott a feladat, érd el.

Ha vki jobb vmiben, neked is hasznos lenne az a képesség vagy tudás? Ha igen, érd el.

Haladj egy jobb önmagaddá válás felé ahelyett h egy helyben ülsz és emészted magad h bezzeg más igy meg ugy.

2020. okt. 25. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Például ne legyél irigy. Arra gondolok, hogy az irigység és a nekem is kell között van különbség. Állj hozzá úgy, hogy neked is kell és tegyél érte. Szóval most kB arra gondolok amit 3-as írt. Csak amikor jön az az irigység azt alakítsd át a nekem is kell érzéssé. Ha meg olyan, hogy nem tudod megszerzni, akkor keress valami olyat, amit el tudsz érni, és akire irigy vagy, neki meg nincs ilyene.
2020. okt. 25. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
33%

A legjobb, ha ezekkel az emberekkel megszakítod a kapcsolatot. Legalább egy időre. Marha frusztráló, hogy te "nem viszed semmire" pedig igen. Majd akkor térj vissza hozzájuk, ha már "letettél te is az asztalra valamit".

Az irigykedést ugyanis nem lehet megfordítani, természetes túlélési reflex. A ragadozók is irigyek a zsákmányukra a dögevők előtt. Csak az ember próbál ezen felülemelkedni.

2020. okt. 25. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
74%
Úgy, kérdező, hogy nem csak azt nézed, hol tart az illető, hanem azt is, hogyan jutott oda. Mindjárt nem lesz olyan irigylésre méltó!
2020. okt. 25. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!