Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mégis miért csinálhat ilyet...

Mégis miért csinálhat ilyet egy 39-40 éves nő, hogy kitalál dolgokat, meg elferdít dolgokat?

Figyelt kérdés

Van egy rokonom, aki nagyon sokat hazudik, és most már egyre többször jövök rá, hogy hazudik.

Van egy régi osztálytársam, akivel múltkor találkoztam, beszélgettünk, és kiderült, hogy egy helyen dolgozik ő meg a rokonom. Ő először megdöbbent, hogy mi rokonok vagyunk, eleinte nem is akarta mondani, de elmondta, hogy őt mindenki utálja, nem bírják elviselni, és mondott pár dolgot, amiket csinált. Pedig nekem ezt a rokonom ezeket a történeteket elmesélte, de úgy, mintha nem ő csinálta volna. Azt mondta, hogy van egy munkatársa, aki elviselhetetlen, rühelli mindenki, és ezt meg ezt a dolgot csinálja, stb. Pedig ekkor saját magáról beszélt és saját magáról mondta el ezeket. Most én azt értem, hogy miért nem mondta el azt, hogy utálja a munkahelyén mindenki, mert gondolom szégyellte, meg ezzel nem hiszem, hogy bárki is dicsekedne. De azt nem értem, hogy miért mondja el úgy, mintha nem ő lenne.

Meg nagyon sokszor észrevettem, hogy ha ő összeveszik valakivel, akkor próbál mindenkit ellene ugrasztani, de ráadasul hazugságokkal. Pl.: XY-nal összeveszett, és elmond egy olyan dolgot, ami megtörtént, de átkölti teljesen úgy, mintha ő lenne az áldozat.


2020. okt. 25. 21:33
 1/7 anonim ***** válasza:
nem lehet, hogy szociopata?
2020. okt. 25. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Nincs koze eletkorhoz. Vannak koros hazudozok. Nem normalis dolog, de ahhoz kepest egesz gyakori.

Kinos, mert az ember nem akarja szembesiteni a hazugsagaival, igy bele kell menni a jatekba.

2020. okt. 26. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

#1 Válaszoló

Utána néztem, és nagyon sok tünet stimmel. Nem vagyok pszichológus, se pszichiáter, de most így olvasva lehet, hogy az.


#2 válaszoló

A kort azért írtam, mert hátha jobban segíthet. Köszönöm!

2020. okt. 26. 10:24
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Én is ismertem ilyet. Elmeséltem neki egy sztorit, másnap meg elmesélte nekem ugyanazt, mintha vele történt volna. Nagyon sok ilyen van, nem tudom milyen agybajuk van. De szarkeverők és ostobák is.
2020. okt. 26. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Most hogy mondod, volt olyan is, hogy anyám mesélt neki valamit, aztán úgy adta elő, mintha vele történt volna meg. De nem nekünk mondta el, hanem egy ismerősünknek. De azt nem tudod, hogy bolond és nem tudja, hogy mi törtent meg vele, és mit meséltek neki, vagy tudja, hogy nem vele történt meg, csak így akar mondjuk valakinél bevágódni vagy nem jut eszébe más téma, és ezzel akarja feldobni a beszélgetést?
2020. okt. 26. 12:07
 6/7 anonim ***** válasza:

En is ismertem ilyet. Az egyik lemergezobb baratsagom volt eletemben, csak a szuleink baratok voltak, aztan nem hajthattam el a busba. Kesobb, amikor borzalmas dolgokat kivant egy ismerosomnek (memt volna el az aram, amikor mutottek, stb.) majd atszerkesztette a messenger uzenetvaltasunkat ugy, mintha azokat en irtam volna (es emellett orultem volna egy akkor meghalt lany halalanak), ugy elkuldtem a halal fszara az anyjaval egyutt (mert o termeszetesen ugy tudta, hogy en zaklatom a lanyat az iskolaban, lelokom a lepcsorol meg ilyesmi), mint a huzat. Megmondtam neki, majd adok okot neki erre, akkor legalabb nem lesz hazugsag, ha jol osszevertem. Tanari kiserettel jarkalt a folyoson ameg ki nem rugtak a meghalt lany ugyeben generalt balheja miatt. Persze az egesz barati kore ugy tudta, hogy ok nelkul akarom bantani.

Nagyon vigyazni kell az ilyenekkel! Mindig resen kell lenni, latod, majdnem engem akasztottak fel kepletesen a varosban, amiert "oromkodtem egy ember halala miatt".

2020. okt. 26. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Jézusom! Ezt még olvasni is durva. Nem hiszem, hogy az én rokonom fajulna ideáig, de semmire nincs garancia.

De ilyenkor tudatában van annak, hogy mit csinál?

2020. okt. 26. 13:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!