Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Ez szerintetek normális, hogy...

Ez szerintetek normális, hogy egy 40 éves nő az anyja halála után másfél évvel is csak feketében jár, és fizikai tüneteket produkál, ha nem feketét vesz fel?

Figyelt kérdés
2020. júl. 4. 22:51
 1/8 anonim ***** válasza:
62%

Ilyen esetben nincs olyan,hogy mi a normális.

Egyéni,hogy meddig gyászolja valaki feketében az elvesztett szerettét.

Valaki csak a temetésen visel feketét és olyan is aki utána évekig abban jár.

Egyébként a fekete ruhák és a gyász között nincs párhuzam. Fehér ruhában is ugyanúgy fáj a szívem anyukám miatt. Ez az űr amit hagyott sosem fog elmúlni.

2020. júl. 4. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
0%
A gyász szelleme van rajta-rá van tapadva, és szívja lefelé. Esélyes, hogy a temetésen szedhetett valamit össze, a normál körülményeken felül még pluszban.
2020. júl. 4. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
70%
Tudod te milyen elveszteni az anyukád? A legborzasztóbb dolog a világon. Én tudom! Nincs semmi, de szó szerint semmi ami pótolhatná! Úgy és addig gyászol amíg szeretne, másnak semmi beleszólása nincs!
2020. júl. 5. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
82%

3-as válaszolóval nagyon egyetértek!!!


"Úgy és addig gyászol amíg szeretne, másnak semmi beleszólása nincs!"


Szerintem is így van! Nemsokára egy éve, hogy elvesztettem az Édesanyámat - VANNAK, AKIK NEM TISZTELIK A FÁJDALMAMAT - azokhoz én már nem is szólok.


Üdv: 46/N

2020. júl. 5. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
3 as ne altalanosits.vannak olyan "anyukak" akiknek mar regen a Covidos aldozatok kozott lenne a helyuk a statisztikaban. Ez pont olyan hogy "edesanya csak egy van" ja. meg szerencse, mas se hianyozna hogy tobb legyen abbol a boszorkanybol. nem, nem vagyok eretlen tini. 60 feletti no vagyok.
2022. febr. 10. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

5-ös!

Megértelek, de nem az a kérdés, hogy ki volt rossz anya, hanem az, hogy van-e arra közmegegyezés a kultúránkban, hogy a legközelebbi hozzátartozót gyászolva meddig illik viselnünk gyászruhát.

Régen ez egy év volt. De

ma már ez nem merev elvárás. Személyes magánügy, hogy kinek mire van szüksége a túléléshez.


De vannak olyan munkahelyek, ahol elvárás, szabály, hogy mit vehet fel. Tehát nem tudja ezt mindenki érvényesíteni.

2022. márc. 17. 05:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

4-es válaszoló vagyok. Újra idetévedtem ehhez a kérdéshez.


Édesanyám halála óta most már 2 és fél év telt el. DE A FÁJDALOM BIZONYOS ÉLETTAPASZTALATOK MIATT MÉG JOBBAN TOMBOL bennem.


Aki ezt nem éli át, annak a leghalványabb fogalma nincs, MEKKORA NAGY RITKA KINCS egy édesanya!!!


Egyik barátnőmnek tavaly nyáron volt a 28.-dik(!) évfordulója, hogy elvesztette az édesanyját.


Kilátástalannak tűnő krízishelyzetekben MÉG MINDIG DURVÁN ELVESZTI AZ ÖNKONTROLLT (tavaly novemberben volt egy őrült idegrohama, amikor öngyilkossággal fenyegetőzött és SZÓ SZERINT SEMMIVEL nem tudtam megnyugtatni szinte...)


Nyilvánvaló, hogy 28.-dik évforduló után ez durván kóros lelkiállapot, de hiába mondogattam neki, hogy ő már SZAKSEGÍTSÉGRE szorul, gorombán és felháborodva elutasította.


Tisztelt Kérdező! Szeretnék érdeklődni, hogy történt-e valamilyen változás a kérdésben szereplő gyászoló hölgy lelkiállapotában/szokásaiban? Tudsz-e valamilyen új információval szolgálni? Tartjátok a kapcsolatot?

2022. márc. 17. 06:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Jó van aki bolond ezzel nem lehet mit kezdeni. Mióta a nagyim meghalt tíz éve minden családtag menekül anyám elől ha ünnep van. Nekem az tette be végleg kaput amikor a lányom ötödik szülinapja bogott hogy szar az egész mert a dedi nincs itt.
2022. márc. 17. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!