Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Van megoldás szerintetek...

Van megoldás szerintetek számomra?

Figyelt kérdés
Nagyon úgy tűnik, hogy szociális fóbiám van. Egy ideje már munkanélküli vagyok és nagyon haszontalannak érzem magam, borzasztó, hogy nincs saját keresetem és eltartott vagyok. Szégyellem magam érte és szeretnék tenni ellene, de semmi önbizalmam és iszonyúan félek az emberekkel való kommunikációtól. Sajnos nagyon sok rossz tapasztalat is ért, pár éve még dolgoztam, de egyszerűen nem bírtam tovább csinálni és ott hagytam, aztán mentem állás interjúkra sikertelenül, az utolsónál olyan dolgokat vágtak a fejemhez, hogy sírva jöttem el, azóta már attól is félek, hogy jelentkezzek, már a gondolatától görcsbe rándul a gyomrom, hogy hívnak telefonon. Nem sajnáltatni akarom magam, szeretnék önállósodni, de úgy érzem egyedül képtelen vagyok rá. Tudnátok segíteni, hogy mit tehetnék? Van egyáltalán megoldás erre?

2020. okt. 30. 17:34
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Van. Először is le kell küzdened a szocfóbiát, mert amíg extrém módon szorongsz, addig úgysem tudsz dolgozni. Én hasonló helyzetben vagyok, nyugtató elvonási tüneteim voltak, súlyosak, köztük szocfóbia is. Bocs, hogy ezt mondom, de most dolgod felől ráérsz ezzel foglalkozni. Lényegében addig kell gyakorolni a szociális helyzeteket, amíg el nem múlik a szorongás. menni kell a boltba, postára, buszozni, stb. telefonon napi rendszerességgel hívogass embereket, először akiket ismersz, aztán ismeretleneket is, pl Jófogáson érdeklődsz eladó bicikli, ruha, stb után.

Érdemes már ma elkezdeni, mert kemény gyakorlással is hónapokba telik a javulás. Nagyon óvatosan, és keveset, és rövid ideig meg lehet próbálni nyugtatót szedni, de tényleg csak annyit, hogy ne ájulj el telefonálás közben. Ha lendületbe jössz, akkor gyorsan elhagyni. Pszichiáterekkel ne vesződj, mert telenyomnak gyógyszerrel, és a pénzedet is elszedik. ha nincs konkrét traumád, akkor pszichológussal se bajlódj, ők beszélgetnek a nagy semmiről, szintén sok pénzért. A szocfóbia lényegében egy kicsit erősebb izgulás, de gyakorlással hozzá szokik az idegrendszer és az agy. Ekkor a szorongás előbb csökken, majd kioltódik. Kb olyasmi, mint a gyenge izmokat súlyzókkal felerősíteni. remélem látszik, hogy szénné olvastam magam a témában. :) Nem a levegőbe okoskodok, saját magamon teszteltem a módszert, és tökéletesen működik. Jobbulást, sok sikert, hajrá! Ja, és nem kell ráfeszülni, csak szépen csinálni napi rendszerességgel, és nem lesz semmi baj.

2020. okt. 30. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

De jó! Nagyon örülök, hogy írtál és hogy más is volt már ilyen helyzetben/állapotban, de sikerült kilábalnia belőle!

Megpróbálom úgy csinálni, ahogy írtad, ha Neked sikerült, talán nekem is menni fog. :)

2020. okt. 30. 18:46
 3/3 A kérdező kommentje:
Azt lefelejtettem, hogy nagyon szépen köszönöm a segítséged! :)
2020. okt. 30. 18:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!