Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Feladni a jövőmet, tanulmányai...

Feladni a jövőmet, tanulmányaimat egy kisbaba miatt? Mi lenne számomra a jó megoldás?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


23 éves leszek nemsokára, elsőéves vagyok az orvosin. Azért csak most, mert már van egy BA diplomám, de az egy teljesen könnyű, igazából alibi szak volt. Mikor döntenem kellett anno, hogyan tovább, nem igazán tudtam még, mi szeretnék lenni, és úgy éreztem, nem lennék elég az orvosihoz. De így legalább volt 3 nagyon jó évem, utazgattam, tanultam külföldön is, és nem szakadtam meg a tanulásban. Viszont tudtam, hogy nem ezzel szeretnék foglalkozni, és egyre erősebb volt bennem a vágy, hogy igenis ide felvételizzek. Rengeteget készültem, tanultam, hogy ma itt lehessek, és tényleg azt érzem, hogy igen, ez az én pályám. Viszont mint kiderült, terhes lettem... A barátommal beszéltünk már a gyerekvállalásról, de nagyon nem most terveztük, főleg ugye miattam. Inkább 6-7 év múlva. Mert most, első-másodévesként gyereket vállalni felér egy öngyilkossággal. Később is nyilván áldozatokkal járna, de akkor már valamennyivel lazább a helyzet.


Ráadásul nem is dolgozom, úgy szokott lenni, hogy a szüleim utalnak minden hónap elején egy bizonyos összeget, aztán ha kell valami nagyobb dologra költenem, arra külön. Nem akarnám rájuk is azt a terhet tenni, hogy még egy plusz embert eltartsanak, vagy hogy most milliókat akasszak le róluk a baba miatt... De közben mégis ott van az, hogy lehet később nem tudnék teherbe esni, vagy csak évek múlva, akkor meg már ott leszek harmincon túl. Meg nyilván így a pozitív teszt láttán örültem is kicsit... De ha vállalnánk is, biztos szükségem lenne plusz segítségre, úgy meg hogy más nevelje, még évekig, nem szívesen szülnék gyereket. Ha kiíratkoznék, akkor meg lehet egész életemben bánnám, hogy feladtam a terveimet az anyaság miatt. Szóval tanácstalan vagyok.


Ti ilyen helyzetben mit tennétek?


2019. okt. 1. 16:17
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
44%
Bolond vagy ha feladsz mindent egy poronty miatt. Egyszer vagy fiatal,egyszer van lehetőséged megalapozni az életed. Ha 40-es,elhízott,mackónadrágos, havi 120ezer ft-ből gazdálkodó elhanyagolt háziasszony leszel már nem tudod visszacsinálni. Porontyod lehet akkor is mikor lesz munkád,karriered,életcélod,lakásid,autód,stb.
2019. okt. 1. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
81%
Szintén 23 éves vagyok és egy 7 hónapos baba anyukája. Mi szerettük volna így csak örömet okozott, viszont én dolgoztam már akkor rendesen. Kapom a gyedet. Saját lakás is adott volt. Párom sem keresett rosszul. Én a helyedben nem tartanám meg,mert soha nem szülnék más pénzére. A saját felellősségetek nem a szülőké. Ha az lenne az álmom, hogy orvos legyek, semmiképpen sem adnám fel. Másik opció az, hogy úgy tudom, hogy tudsz passzívra menni. Közben lehet dolgozni,ha bírod terhesen,de, akkor sem lesz meg a minimális 1 éved és nem sok munkáltató alkalmaz terhes nőt. Nehéz helyzet ez. Párod szeretné? El tudnátok tartani csak az ő fizetéséből?
2019. okt. 1. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
84%
Az előttem szólóhoz kell csatlakoznom, ez a gyerek most nagyon nem illik a képbe. Lesz még arra időtök. Minden szempont amit a kérdésben felsoroltál azt erősíti hogy ráér még az a gyerek. Én mindenképp befejezném az egyetemet, és ami a legfontosabb, nem csinálnék gyereket a szüleim nyakára.
2019. okt. 1. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
44%
Védekeztem volna...
2019. okt. 1. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
26%

1.én abortusz ellenes vagyok.

2.nem értem itt a gyakorin senki nem akar gyereket,de mindenki teherbe esik.Nincs védekezési mód elég?Vagy olyan könnyű,ha becsúszik,max.megölom.Gondolkodjál már és válald a felelősséget ha már ész nélkul ke....tél.A baba nem tehet róla hogy pancserek a szülei.

2019. okt. 1. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
86%
Hát szerintem kisgyerek es orvos hivatás egyutt nagyon melós (nem lehetetlen). 12 órás muszak sem igazan hangzik gyerekbaratnak.
2019. okt. 1. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 A kérdező kommentje:

A párom jól keres, és együtt is élünk, de nem akartam sem én, sem a szüleim, hogy teljesen "eltartott" legyek. Meg az együttélés sem úgy van, hogy 24/7, hanem én péntektől vasárnapig hazamegyek a szüleimhez, velük vagyok, programozunk, stb.


Ez a másik gond, hogy jól keres a párom, de mellé rengeteget is dolgozik. Van, hogy elmegy itthonról 7-kor, és este 8-kor jön haza. Szóval ő sem tudna itthon maradni a picivel 100%-ban.

2019. okt. 1. 16:36
 8/30 anonim ***** válasza:
74%
És ha fagyasztanád az évet? Van erre lehetőség? Baba mellett sem egyszerű tanulni, tény. De nem hagynám félbe most. Nem tudom mi a helyes döntés mivel sosem fogok védekezés nélkül szeretkezni úgy, hogy nem akarok babát (mondom anyukaként és kismamaként egyaránt l
2019. okt. 1. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
85%
Már terhesen is sok gondod lenne a kötelező gyakorlatokkal. Van, amire terhesen nem is mehetsz. Ha megtartod, mondj le az orvosi álmaidról.
2019. okt. 1. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
12%
Mióta kerül egy baba milliókba?? Eltudnál számolni a lelkiismereteddel, hogy megölted a gyereketeket azért, hogy ne zavarjon a tanulásban?? Tudod hányan tanulnak gyerek mellett? Rengetegen! Persze, építsd a karriered, vásárolj, járjál abortuszra, amikor becsúszik, ez ám az élet! Tudod, ha te valóban egy felelősségteljes fiatal felnőtt lennél, vállalnád a tetteid következményét és nem mennél a mészároshoz.
2019. okt. 1. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!