Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » A temetőben a Hősöknek miért...

A temetőben a Hősöknek miért nem gyújt soha senki legalább egy mécsest?

Figyelt kérdés

Ez olyan szomorú. tavaly, tavaly előtt. És félek, hogy már idén se fognak. Ennyibe tartják azokat akik a Hazáért haltak? Se falun, se városban :( Két temetőt látogatok évente egyszer. De már évek óta talán 1-2 mécses ha van a hősöknél. Nem vagyok ilyen neomagyar, vagy mi. Csak egyszerűen megtisztelem azokat, akik mindnyájunknál bátrabbak voltak. Ebben a világban már nem tudom kinek menne :(

Mivé lettek az emberek?


2020. okt. 30. 23:58
 1/6 anonim ***** válasza:
38%
Szerintem mindenki el van fog a saját nyűgjeivel, bajaival. Én pld segítőkész embernek tartom magam, de még sose jutott eszembe, hogy a hősök sírját megkeressem egy temetőben.
2020. okt. 31. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Te se tudod miről van szó :( Az nem egy sír. Egy emlékmű. Nehéz nem észrevenni.
2020. okt. 31. 00:10
 3/6 anonim ***** válasza:
0%
Emlékművet sem szoktam látni.
2020. okt. 31. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Mikor gyerek voltam, a hősök síremlékénél égett a legtöbb mécses. Biztosan azért, mert abban az időben még sok ember veszítette el a családtagjait a háborúban, és 20-30 év még emlékezet. Azóta eltelt még 40-50 év. már senki nem él a gyászolók közül. A régmúlt, amit nem a saját bőrödön érzel, már nem olyan fontos.
2020. okt. 31. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Aradi 13,56-os forradalom,holokauszt emlékmű koszorúzás,ezek nem mondanak neked semmit? Mindig van valamilyen megemlékezés,koszorúzás az évfordulón általában.
2020. okt. 31. 05:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

4: Ez írja le a mai világot a legjobban :(

Lehet, hogy a tatárjárás áldozatait már tényleg elfelejtettük igaz, de azért a 2. világháború nem volt olyan nagyon messze.


5: nem feltétlen van. falun temetőben például egyáltalán nincs. Ott mindenki tudja, hogy a hősököz rakni KELL. Az az én esetemben egy 3 méter maga 2mx2m alapú kőpiramis. Ott fel vannak sorolva azok az elesettek akik abban a városban laktak amihez a temető tartozik.

2020. okt. 31. 10:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!