Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Kegyetlenül sok, 3908 új...

Kegyetlenül sok, 3908 új fertőzött a mai napon. Miért nincs már végre rendes intézkedés, miért nincs 2-3 hónapnyi kijárási tilalom, hogy elmúljon a veszély?

Figyelt kérdés
2020. okt. 31. 11:21
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
86%
Jó, hogy kérdezed, mert az elmúlt fél órában még nem volt ilyen kérdés.
2020. okt. 31. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
70%
És ha megfertőződik az egész ország, akkor mi van? Semmi. Essünk túl rajta!
2020. okt. 31. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
66%
Miért nem marad otthon, aki akar? Ha a síneken állsz és látod, hogy jön a vonat, magadtól akkor sem mész arrébb, csak ha valaki azt mondja?
2020. okt. 31. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
37%

#3:

Az ördög sem érti a hülye fehéreket. ¯\_(ツ)_/¯

2020. okt. 31. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
78%
Felőlem legyen. Én benne vagyok. DE, akkor majd TE adj nekem fizut és TE tartsd fent a gazdaságot. Amíg erre nem tudsz megoldást, addig bocsi, de nem fogok otthon maradni, hanem dolgozom és élem az életem.
2020. okt. 31. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
22%

Eddig én is úgy voltam vele, hogy mindenkit küldjenek haza, legyenek korlátozások stb.


De ez csak akkor lehetne kivitelezhető, ha tényleg a lakosság 99.99%-a OTTHON maradna 2-3 hétig és tényleg senki nem menne sehova sem!


Ha csak korlátozgatunk a gazdaságot is belassítjuk és a vírus terjedését is. Azonban így SOHA nem lesz vége ennek a vírusnak a terjedésnek, mert mire mindenki el fogja kapni, az első harmada a fertőzötteknek ismét elveszti az immunitását vele szemben és kezdődik előről a folyamat.


Tehát vagy bezárunk MINDENT ÉS MINDENKIT 2-3 hétig, vagy sajnos el kell fogadni azt, hogy együtt élünk ezzel a továbbiakban. Előbb utóbb mindenki elkapja. (kivéve ha valaki tényleg bezárkózik és nem igazán találkozik senkivel sem)

2020. okt. 31. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
85%
Mert nem bírna ki a gazdaságunk még egy ilyen korlátozást, mint tavasszal.
2020. okt. 31. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
20%

# 3



Én például nem maradhatok otthon, mert be kell járni az irodába.



Most nagy nehezen kisírtunk valamit, a legtöbb embernek 50%-ban kell csak bejárni, hogy kevesebben legyenek egyszerre bent.

DE aki akar, bemehet mindig. Tehát ha sok a nagy szociális igényű ember, akkor aki óvatosabb/ő vagy családtagja veszélyeztetett, amikor be kell mennie, ugyanúgy "tömeggel" fog találkozni.


Nekem elvileg 50%-ban kell bejárnom.

Namost sokszor kell konzultálnom a felhasználókkal. DE. Napi-kétnapi egyszer van olyan, hogy ez talán praktikusabb élőben, a zöme pedig akkor is írásban történik, amikor épp bent van mindenki. A nap nagy részében hibákat keresek vagy javítok, support ticketeket oldok meg, kisebb fejlesztések is vannak, ez pedig csendben, otthon, nyugiban 3-4-szer hatékonyabban megy. Arról nem is beszélve, hogy ha nem kell napi 2 órát utazni, kipihentebb vagyok illetve több órát dolgozhatok (katas foglalkoztatott vagyok és esti egyetemre járok). Namost már eléggé ismerem a céget, látom előre, hogy nemsokára kitalálják, hogy minden nap legyek bent.


A gazdaságot nem lenne jó összeomlasztani, de több intézkedés kellene.



Pl irodánk.

Kézfogás van.

Meetingeken vagy van maszk vagy nincs, de általában nincs. Meetingeken olyan kollégák ülnek szűk térben, akik amúgy jó messze vannak egymástól. Amúgy nem feltétlen fertőznék meg egymást, de meetingen, maszk nélkül...

A legtöbb kolléga eljár zárt tereken edzésekre, focizni, inni.

Már 2 igazolt fertőzött van, ezek után!!! Tudtuk kialkudni az 50% home officet.



Ez egy multi, drága, fancy irodában, elvonulós kuckókkal, babzsákfotelekkel, ingyen kávé, tea, heti 2 gyümölcsnap.


És vaskalapos hozzáállás, káosz, előre nem gondolkozó manager-ek, fix munkaidő a cég nagy részénél.....

2020. okt. 31. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
66%

8-as, nem kell kisregény, egyszerû a helyzet. Akinek az a fontos, hogy me legyen koronás, maradjon otthon. Akinek a megélhetése fontos, az járhasson dolgozni.

Aki otthon akar maradni, az megteheti, hogy felmond és bezárkózik még ma. Nem kell ehhez kormányzati engedélyre várni. Ha lezárás-párti, akkor gondolom meg tudja oldani a megélhetést munka nélkül is.

Aki dolgozni akar, azzal viszont nem kellene kiszúrni.

2020. okt. 31. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
65%

# 9


Beszólni sikerült a válaszom hossza miatt, a lényege nem jött át.

!Alert! Ha a hossz nem tetszik, ne olvasd.


Ha én munkáltató lennék:

- irodai munkakörök esetén mindenki számára lehetővé tett akár 100% home office, aki akar, bemehet, de max 50% tartózkodjon bent, előzetes regisztrációval, egymástól távol

- kézfogást megtiltanám, ha valami közvetlen köszönés nagyon kell, ökölpacsi

- megbeszéléseken előírnám a maszkot

- ahol a home office FIZIKAILAG nem megoldható (tehát nem olyan helyeken, ahol a management lusta megtanulni a teamset használni stb), ott szigorú szabályok maszkviselésre, kézfogásra, szellőztetésre, akár munkaállomások átrendezése, ahol és amennyire lehetséges


Nem tudom, melyiktől dőlne be a gazdaság.


Ha olyan munkám lenne, ahol fizikailag muszáj bejárni (például műhely, labor), ott én is örülnék, hogy legalább munkám van. De egy irodába, például programozói, részben programozó, kontrolling, pénzügy területeken miért kell berángatni a munkavállalót, tömegközlekedéssel?

Ha emberekkel foglalkoznék (tömegközlekedés, vendéglátás, háziorvos, állatorvos etc.), akkor is annak örülnék/szurkolnék, hogy aki teheti,minél kevesebbet járkáljon.

2020. okt. 31. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!