Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért nem értenek az árakhoz...

Miért nem értenek az árakhoz jófogáson?

Figyelt kérdés

Ebay-en, amazonon, meg más oldalakon is van egy-két ilyen, de a magyaroknál ez valahogy alapvető dolognak látszik. Van pl egy dolog, aminek minden boltban ugyanaz az ára (8000 ft újonnan), erre mindenhol 13-14000-ért van kirakva jófogáson, ráadásul sokan használtként adnák el ennyiért. És ez mindenre igaz.

Ha viszont venni akarnak valamit, akkor már nincs semmi pénzük. Még féláron se viszik el, ami elvileg mindenáron kellene nekik...

Ilyen emberekkel aztán lehet is menni valamire...



2020. nov. 4. 20:25
 1/10 anonim ***** válasza:
91%

láttam olyat, hogy ikeában olcsóbb jóval újonnan, mint amennyiért árulták használtan :D

olyat is, hogy szinte tönkrement, karcos volt, ez-az hiányzott is a bútorból, és 2/3 áron árulták.

koszos, gusztustalan dolgokat is föltesznek pénzért.

pl. penészes mosógép, csak az ajtaja hiányzik meg rossz a motor, pénzért.

meg ilyenek.

én se értem. van pofájuk embereknek az biztos.

2020. nov. 4. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
89%

Nem kell az ilyenen felhúzni magad, úgysem tudják eladni drágábban mint amennyiért újonnan lehet kapni. Majd rájönnek és lejjebb viszik.

Ha meg valaki mégis megveszi anélkül hogy előtte felmérné hogy mennyit ér, az meg is érdemli, de úgysem te fogsz így járni, hanem az akinek nincs annyi esze hogy utánajárna. Legyen az ő gondja :)

2020. nov. 4. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Engem nem idegesít. Még rá is írtam valakire, hogy szerintem annyira nem látja jól a dolgokat és ha szeretne megszabadulni tőle, akkor jó lenne, ha megfelezné az árat. Láttam egy rubik kockát (Valk2), ami elvileg új volt és bontatlan. A földön volt a hirdető macskája mellett. Természetesen nem a dobozban, hanem azon kívül. Szóval már alapból hazugság volt. Aztán azt írta, hogy a világ legjobb kockája. Már akkoriban is volt vagy 6-7 jobb fajta kocka. A harmadik pedig, hogy dupla áron adta volna az új, bontatlanhoz képest. Kb egy évvel később láttam meg megint ugyanazt és még mindig ugyanannyiért. xD
2020. nov. 4. 20:36
 4/10 anonim ***** válasza:
87%
Azért nem mindig van így, de tényleg van néhány ilyen hirdetés. De olyat is vettem már úgy, hogy fent volt 32.000-ért, mondtam, hogy 20.000-ért megveszem és odaadta.
2020. nov. 4. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
61%
Kapzsi a magyar. En azt kerdeznem, hogy volt pofajuk airbnb lakasnak nyugati aron kiadni olyanokat, ahol Buda legjobb reszein is nem mukodik a redony, nincsen sotetitofuggony, nincsen olvasolampa, kigyullad a vizforralo, es a butorok a mult szazad lomtalanitasait idezik.
2020. nov. 4. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
24%
én ezeken néha felhúzom magam sajnos, mert a pofátlanságnak is van határa, és olyan önbizalommal árulja a szennyét némelyik, hogy felháborít. pedig meg se akarom venni csak látom néha a hirdetést.
2020. nov. 4. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
78%

Lehet, hogy arra számítanak, hogy akit érdekel, az alkudni fog.

Nem tudom, hogy helyileg honnan hirdetnek, de még az is benne lehet a pakliban, hogy arrafelé az adott dolog hiánytermék. Nyilván lehet pofátlan is, de akkor meg úgysem tudja eladni.

Mellesleg én évekkel ezelőtt nagyon kerestem egy könyvet (számomra jó könyv), a kiadóval is felvettem a kapcsolatot, hogy várható-e esetleg újranyomás, azt mondták nem, aztán megláttam, hogy valaki hirdeti, 5-10 ezer Ft közötti áron, annyira hiánytermék volt akkoriban, hogy hajlandó voltam ennyit kifizetni érte. Most már jóval olcsóbban is hozzá lehet jutni, mert akik már nem olvassák, és nem akarják megtartani, azok elkezdték eladni, megnőtt a kínálat, lejjebb ment az ár.

2020. nov. 4. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
87%

Én többféle embert láttam.

- Vannak azok, akik valamit nagy becsben tartottak, csak azt felejtették el, hogy elteltek az évek. Pl. a városban van egy hapsi, aki mindenhova tolja közel 1 millióért a kocsiját, ami kb. ér 200-500 ezret állapottól függően. Hónapok óta hirdeti és nem érti, hogy miért offolják szét.

- Van egy olyan kategória, aki próbálkozik. Pl. kerestem telefont, néztem az árakat és face csoportokban a véleményeket is. 83.000 volt a telefon több nagy magyar webshopban is... És sorban adogatták el ezeket a telefonokat használtan több csoportban 80.000-85.000-ös áron. Számomra ez érthetetlen.

- Van, aki eleve úgy rakja fel a dolgokat, hogy úgyis lealkudják majd.

2020. nov. 4. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
87%
Amit drágán adnak az nem kel el ilyen egyszerü.
2020. nov. 5. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
82%

Valaki csak hirdetni akar, nem eladni.



🤣🤣🤣

2020. nov. 5. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!