Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Jófogáson ti ezt hogyan...

Jófogáson ti ezt hogyan kezelitek?

Figyelt kérdés

Ha van egy 5000ft-os tétel és ki akarod próbálni a terméket de az eladó rádpirít hogy ez így vadiúj de ha felbontja már nem lesz az- ami persze tökmindegy mert ha jó megveszed..


Többször belrlefutottam már, hogy nem tetszett az eladónak, hogy én sokat lérdezgetek a termékről ha nagyobb összegről vam szó.

Lehet tényleg kicsit lazábban kéne hozzáállnom?


Szerintem amúgy meg jogos az én részemről...


2020. jan. 7. 09:45
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
53%
Amit megveszel, az a tiéd. Amit én veszek meg, az meg az enyém. Nem küldözgetem vissza, de én sem veszek vissza semmit. A Jófogás nem szaküzlet, ahol garancia van a termékekre. Ha próbálgatni akarsz, meg cserélgetni, akkor menj üzletbe, ott megteheted, de esetleg ugyanaz a termék nem 5000 lesz, hanem 25000.
2020. jan. 7. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Az eladóknak van igazuk. Ha felbontod, de mégsem kell neked, akkor csökken az értéke a terméknek.
2020. jan. 7. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Szerinted miért árulnak a jófogáson bontatlan, új terméket?


Na ugye. Szerintem újat csak webshopból ahol tudsz garanciát is érvényesíteni

2020. jan. 7. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Ha bontatlan a csomagolása, akkor még jó, hogy nem bontja fel. Ez a rizikód azzal szemben, hogy ha szaküzletben vennéd, mert bár ott sem bontják ki, de ott adnak 1-2 év garanciát, tehát ha otthon kiderül, hogy hibás, viheted vissza.

De ha legálisan, boltban vette pár hónapja, csak rájött, hogy neki nem kell, akkor a garancialevelet is adhatja hozzá, és akkor van garanciád, csak nem az eladó, hanem a bolt felé.

Ha meg nincsen garancialevél, akkor honnan van a gép bontatlan csomagolásban? Csak nem lopta? Orgazda amúgy sem szeretnék lenni.


Az egy másik kérdés, hogy jófogáson nem vennék gépet használtan sem. Vettünk használt gyerekkocsit, vettem bontott téglát, megnéztem (de nem vettem meg) terméskövet. Ezenkívül (ha kéne) vennék használt asztalt, széket, kerti bútort, napernyőt, kéziszerszámot stb. Ezeket piacon is megvenném.

De villanymotorral vagy benzinmotorral működő gépet sem piacon, sem interneten. Csakis boltban.

2020. jan. 7. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Olvassátok már el normálisan a szöveget. Mindenki leugat de direkt leírtam, hogyha felbontatom vele, hogy kipróbáljam és jó, akkor megveszem. Ha meg nem jó akkor meg tök mindegy mert eladhatatlan.


Így is, úgy is mindegy neki. Értitek? Tehát még jó, hogy kipróbálnám...

2020. jan. 7. 10:42
 6/12 anonim ***** válasza:

Elolvasta mindenki.

De te is értsd meg, hogy az eladónak mi a garancia arra, hogy tényleg megveszed. Pláne olyannak aki a jófogáson ad/vesz új terméket. Semmi. Amíg a pénz nincs a kezében nem enged. Ez teljesen logikus egy ilyen platformon.

2020. jan. 7. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Én is elolvastam.

Az eladóval is így kommunikáltál? Ha igen, nem csodálom, hogy elhajtott a fenébe.


Nem köteles a legkukacoskodóbb embernek eladni a termékét. Ő mondja meg, milyen feltételekkel adja, te meg, ha nem tetszenek a feltételei, nem veszed meg.

2020. jan. 7. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Na jó de nekem fixen kellet volna. Szerintem túlkapjátok.

Azért ha megjelenek és látni hogy nem egy Rikárdó féle vagyok csak nem feltételezi hogy meggondolom magam mikor már el is utazom messzire a termékért.

Meg most egy pórszívón mit gondolnád meg magad érted...Még egy kölyökkutyán azt mondom...


Nem győztetek meg ezzel

2020. jan. 7. 11:15
 9/12 anonim ***** válasza:

Te sem győztél meg senkit. Mégis mi az a fene nagy garancia, hogy megveszed? Továbbra is semmi. Gondolom nem vittél egy két tanúval aláíratott szándéknyilatkozatot, amiben szerepelt, hogy megveszed, ha működik.

Egy kukacoskodó, szőrszálhasogató idegen vagy csak. A seftelők meg az ilyenektől menekülnek. Tipikusan az lenne a vége, hogy jönnének a kifogások, aztán alkudozni akar a vevő, vagy nem viszi el mondvacsinált indokokkal. Lehet te vagy a kivétel a sokból de ezt senki nem fogja tudni a fejformádból.

Halkan jegyzem meg, én még használt dolgok eladásánál is elhajtom az ilyeneket, akik feltételekhez szabnák a dolgokat.

2020. jan. 7. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Jó oké, akkor én vagyok a szr..de akkor ti is elég paranoidok lehettek..
2020. jan. 7. 11:27
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!