Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Lehet teljesen új életet...

Lehet teljesen új életet kezdeni, mert rettegek a következményektől?

Figyelt kérdés

Sziasztok.

Előre szólok, olyan írjon aki értelmesen és normálisan tud válaszolni, aki csak trollkodni akar kérem ne itt tegye, mert úgy is ignorálni fogom ezáltal nincs értelme. Nos belekezdenék. Egész életemben folyamatosan rossz döntéseket hozok, hazudok embereknek, csakhogy nekem jó legyen, otthagytam sok munkahelyet félelmeim miatt, anyámtól loptam pénzt tinikoromban, elszöktem otthonról, öngyilkos kísérleteim is voltak, rendőrséget is megjártam figyelmeztetéssel, iskolai teljesítményem gyatra. Egész múltam végigkísér, legrosszabb emlékek üldöznek mintha mozivásznon nézném őket a fejemben. Jelenleg azon vagyok, hogy helyre tegyem az életemet, de manapság egyre rosszabb döntéseket hozok, amik miatt folyamatosan érnek a karmák. Nemrég örökbefogadtam egy cicát, de túl stresszesnek találtam, a nő akitől hoztam sok állatmenhelyessel beszélt, amiről nem tudtam. Másnap már vissa vittem a jogos tulajdonosához, mert sok gondot okozott amit nem gondoltam át. Kövezzetek meg ezért nyugodtan, mert tudom,hogy felelőtlenül döntöttem. Mikor beszélgettem a csajjal normálisan tisztáztuk a dolgot, de barátnőmet megkérztem, hogy érdeklődjön utánam titokban, és amiket írt kiborított, megjátszotta előttem a kedves megértő személyt, de a barátnőmnek meg elhordott a sárga földig, és még azt is írta, hogy örüljek, hogy idáig védtem. Szóval ez arra sugal, hogy már nem véd meg és kiposztolja a sztorit amit megígért, hogy nem fog megtenni. Remélem ez nem fog megtörténni, mert olyan cyberbullyingot fogok kapni, hogy már látom virítani a pengémet. Bár ezt megtudom előzni, hogy törlöm a facemet, mert végülis nem használom. Annyira bestresszeltem ettől mikor aznap el is tűnt kisidőre a cica, mert bebújt a szekrény möge hogy bevérzett a szemem is szó szerint. Máskor meg elég drágán vettem felnőtt szemüveget mikor nekem gyerek kellettvolna, de megszédültem és kidobtam sok pénzt, de szerencsére van másik. Elég erősen antiszocális is vagyok szerintem, mert utálok minden ember, avar ha utcán szembe jönnek velem, boltban vénasszonyok mérgelődéseit, banyatankjait. Iskolai bántalmazások meg erősen kivetültek a jövőmre, vagyis félek az új terepektől, félek új kapcsolatokat kialakítani, befelé forfulok, egész nap itthon gépezek, nincs kedvem sehova menni csak ha szükséges. Meg akarok szabadulni attól aki vagyok és lettem. Új nevet gondoltam magamnak, hogy ne ismerjenek fel, új frizura és stílusnak vetem alá magam, elköltözök albérletbe, mert régóta tervezem ezt, új munkahelyet keresek mert egy ideje nincs munkám. Lehet új nevet csináltatni? Vezeték és kereszttel eggyütt is? Főleg csúfolások miatt is akarok váltani, meg utálom. Tudom, hogy menekülni a gondok elől nem megoldás, de sajnos ez az egyetlen ami talán megszabadíthathna a stressztől, a félelmketől. Máskor meg a korom miatt alakult ki egy lánc amiben próbálták meggyőzni a kommentelőt aki kiposztolta a képemet, egy oldalba mert nem volt hajlandó elhinni, hogy ennyi vagyok és mindennek megalázott. Szernecsére tiltották, de sok ember látta miket írt rólam. Van más megoldás mint új életet kezdeni? Mások akiknek hasonló életük volt mit léptek? Utálom magam, utálom a hajamat, a kinézetemet, a nevemet és mindent amibe születtem. Mi tévő legyek! 24L



2020. nov. 6. 00:21
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
83%

Te leszel az új hajjal a fejeden és az új névvel is te leszel az, nem cserélheted ki a személyedet, hiába költözöl el, attól nem fogsz elkezdeni helyes döntéseket hozni. Csak épp nem lesz, aki eltartson, és nem lesz mit enned meg felvenned, mert hiszen nem keresel pénzt.

Egy módon változtathatsz, ha keresel egy olyan pszichiátert, aki a gyógyszeríráson kívül beszélgetni is hajlandó, ezen a módon javulhat az állapotod.

2020. nov. 6. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
tudom hogy azok csak plusszok de most azon vagyok hogy helyre billentsem magam. Jelenleg is küzdök egy betegséggel.
2020. nov. 6. 00:36
 3/12 anonim ***** válasza:
79%

Üdvözlet.


". Egész életemben folyamatosan rossz döntéseket "

Ilyen nem létezik, csak saját magadban keresed mindig a hibát és a rosszat, és akármit is csinálsz, a negatívat következteted ki belőle.


"hazudok embereknek, csakhogy nekem jó legyen"

Ez nem célravezető, de nálad azt érzem, leb.szás helyett megértésre van szükséged, mert elkeseredett vagy, rossznak érzed magad, a tetteid is ezzel magyarázhatóak.


"e manapság egyre rosszabb döntéseket hozok, amik miatt folyamatosan érnek a karmák"

Szerintem egy hatalmas rémálom hallucinációban pörögsz lefelé. Teljesen úgy hangzol, mint aki az átlaghoz közeli (ami még mindig gáz egyébként, de nem vészes) kollektív valóságról is lecsúszott valami öngyötréses szenvedés spirálba.


"Kövezzetek meg ezért nyugodtan, mert tudom,hogy felelőtlenül döntöttem."

SEMMI olyat nem látok, amiért kövezést érdemelnél.

Ennél a felelőtlen cselekvésnél pedig végképp nem érdemelsz szerintem se kövezést, se bántalmazást. Sztem szokj le az önhibáztatásról. Én inkább látom magam egy köcsög bunkónak, minthogy sanyargassam magam amiatt, minek gondolnak mások.


"megjátszotta előttem a kedves megértő személyt, de a barátnőmnek meg elhordott a sárga földig"

Mutatok pár szempontot, amit te nem látsz ebben, csak azt, hogy te milyen rossz vagy. Ez a nő kétszínű, és lehordott a hátad mögött, hazug. Ha te rosszat csinálsz, megbántad a döntéseid, ő szerinted nem hasonló, mint te? Ugyanúgy hazudott, mint ahogy te is hazudtál.


Másrészt, mit számít, hogy lehordott? Nem történt semmi.


" amik miatt folyamatosan érnek a karmák."

Szerintem a karmát félreértelmezed. Te vagy a saját karmád. Te teremted meg. Nem egy külső erő, ami jön, hanem TE döntesz úgy, hogy minden döntésed rossz, és keresed a rossz következményét, hogy szenvedhess miatta.


"olyan cyberbullyingot fogok kapni,"

Mint ahogy rengeteg ember a neten, ami szintén az emberek fogyatékosságát tükrözi. Még mindig nem értem, mitől kéne parázni.


" Bár ezt megtudom előzni, hogy törlöm a facemet, mert végülis nem használom."

Szerintem tedd, ha ennyire kikészít ez az egész, jobb nem tudni róla.


"boltban vénasszonyok mérgelődéseit, banyatankjait."

XD Azt sztem mindenki utálja, csak ők nem.


"bántalmazások meg erősen kivetültek a jövőmre"

A jelen állapotod vetül ki a jövőre, de ha a jelenben változol, a jövőd is változik. Te pedig a jelenben bármikor lehetsz olyan, amilyen lenni akarsz.


"új frizura és stílusnak vetem alá magam"

Talán ha rituálészerűen újjá csináltatod magad, talán segíthet elhinni magadról, hogy más lettél. Mert ez erről szól, az önkép formálásáról, ami a hitvilágon belül történik. Csináld, de ne lepődj meg, ha úgy érzed, nem alakultál át, nem látsz mindent másképp. Ehhez belső lelki munka is kell.


"új munkahelyet keresek mert egy ideje nincs munkám"

Nem tudom, hogy a munka jobban kikészítene téged, vagy pont, hogy valami rendszert adna az életedbe. Ha az utóbbi, mindenképp iktasd be.


" Tudom, hogy menekülni a gondok elől nem megoldás, de sajnos ez az egyetlen ami talán megszabadíthathna a stressztől, a félelmketől."

Mit próbáltál meg tenni azért, hogy ne érezd a stresszt és a félelmet? Milyen érzelmi munkát végeztél?

Én tudom mit érzel. Amikor kicsi voltam, a stressz és idegtől, rettegéstől azt éreztem, ki akarok mászni a testemből, el akarok felejteni mindent, menekülni akarok minden érzéstől, és sosem tudtam, mert én maga voltam ezek az érzések, és magamtól nem válhattam el soha.


Te sem menekülhetsz el ezektől. Ezek a részeid. Talán fájdalmas és nehéz, és nem tudsz a lényegre figyelni a berögzült rettegésed miatt, de én is kijöttem a kényszeres szorongásból s itt vagyok, nyugalomban. Nézz szembe mindennel. Akár éveket, évtizedeket is spórolhatsz magadnak. Mindennek csak ez a kérdése, a döntés, a vágy, az erős akarat, a magadbafordulás, jó értelemben.


" Szernecsére tiltották, de sok ember látta miket írt rólam."

Szard le. Az a sok ember aki látta, azoknak mindegyiküknek van valami nyomorékság az életükben, legalább annyi, mint a tiédben. Csak max. el tudják titkolni.


A stressz és a szorongás, a szocfóbia az miatt is tud olyan erős lenni, mert az ember azt hiszi, ő a világ közepe, mindenki őt figyeli, mindenki róla alkot véleményt. Részben ez igaz is, az emberek túlzottan figyelik egymást, de közel sem annyira figyelnek rád, mint amennyire kínosan és zavarosan próbálják rejtegetni maguk előtt is a saját hibáikat. Ami történt, elmúlik. Talán valaki egyszer emlékszik rá, mert ilyennel van tömve a feje, de az nem jelent SEMMIT a te életedre nézve.


". Van más megoldás mint új életet kezdeni? Mások akiknek hasonló életük volt mit léptek?"

Én az elején tudatosan, aztán már akaratlanul is mindig új életet kezdtem. Új ember lettem minden nap a hibáim kijavításával. Ha visszanézek 1 évre, teljesen más képet kapok magamról. Már összeszedettebb, talpraesettebb, határozott, jó akaró ember lett belőlem.


Ez sok lépés volt, néha óriási, néha kicsik, de minden nap léptem előre. Valakire dühös voltam, aztán másnap is. Aztán gondolkodtam rajta, miért. Aztán jött még ezer szituáció, ezer érzés, és mindegyiken gondolkodtam. Nagyon primitíven fejezve ki, gondolkodtam, de valójában mély lelki munkákat végeztem, és elengedtem a negatív érzéseimet.


Jót tesz, ha a környezeted is változik, mikor te is változol, mert erősítheti a hitet. De nekem nem kellett.


" Utálom magam, utálom a hajamat, a kinézetemet, a nevemet és mindent amibe születtem. Mi tévő legyek! 24L"

Először is fogadd el önmagad. Fogadd el azt is, hogy utálod saját magad.

Fogadj el MINDENT. Aztán változtathatsz mindenen, ahogy akarsz.

2020. nov. 6. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
azta 3-as nagyon lényegretörően írtál és meghatott. megfogadom az írásaidat és próbálom elfogadni mindezt. de nehéz.
2020. nov. 6. 01:13
 5/12 anonim válasza:
53%
Szia! Egy pszichológus/pszichoterapeuta felkeresése az első lépése az új életnek, aki támogat és segít a változásban.
2020. nov. 6. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Sok sikert.
2020. nov. 6. 01:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
56%

Bakker 3as!

Le a kalappal!

Kedves kérdező!

A hármas nagyon szépen összeszedte, hogy mit ,hogyan...

Akár ő, vagy egy hozzá hasonló mentalitású személy jó hatással tudna lenni rád.

Valaki, akivel időnként meg tudod osztani a gondolataid, aki segít tisztán látni, helyesen dönteni. Nem helyetted, hanem veled.

Ezen az oldalon találtam már olyan személyt ( illetve ő talált meg engem)akivel név és arc nélkül nagyon sokat tudtunk "beszélgetni " olyan dolgokról, amit az ember nem szívesen mesél el szemtől szemben vagy legalábbis nagyon sok idő kellene hozzá.

Próbálj meg támaszt találni, olyat, aki érti a problémád, esetleg volt hasonló helyzetben.

Tanulj meg megküzdeni a sikereidért, nem elfutni a problémák elől, mert új névvel egy másik helyen is ugyanezek lennének a gondjaid.

Sokkal nehezebb lenne a semmiből egy új életet létrehozni, mint tenni magadért minden nap egy kicsit és szép lassan változtatni dolgokon.

2020. nov. 6. 05:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
49%
Irhatunk barmit, de az irasodat elnezve egy szakember szinte biztosan tobbet tudna segiteni, mint az itteni felhasznalok.
2020. nov. 6. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
87%

szia, amiket leírsz az tipikusan szorongás, felnagyítod a "bűneidet"

hogy tudatosan adtak neked egy kezelhetetlen állatot, és visszavitted, ezt sokan így tették volna. ha szeretnél macskát, próbálj meg egy nagyon fiatal cicát választani, aki még nevelhető. tele van a net elhagyott/talált cuki cicákkal. oltasd be feltétlenül mindenfélére, veszettség ellen is.

azt nem értem, miért kell neked 24 évesen gyerekszemüveg. a szemorvos/optomerista feladata, hogy olyan szemüveget adjon neked, amiben rendesen látsz, amiben nem szédülsz, stb. ha nem jó szemüveget adtak, vissza kell menni panaszkodni. nem a te hibád.

ha a neten szekálnak, tényleg jobb lejönni, főleg ha nem is használod.

szerintem érdemes terápiába kezdeni a nagyfokú szorongás miatt. próbáld meg elhinni, hogy nem mindenért te vagy a hibás. ha egy baj történik, hidd el,max 50% ban lehet a te hibád, a másik személy is hibázott, aki benne van a szituációban, nem csak te.

az élet része, hogy sajnos hibázunk. én is már voltam jó párszor úgy, hogy legszívesebben mindent kitöröltem volna amit csináltam, de ezt nem lehet.

a mai világban könnyű elköltözni, munkahelyet váltani, akkor szinte teljesen kicserélődik az ismerősi köröd, ha negatív emberekből áll. nem kell ehhez névváltás, stb.

2020. nov. 6. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
De jó is volna,ha csettintésre,vagy hajszín-frizuraváltással minden embernek kitörlődne a múltja,és a bűnök elfelejtődnének.Sebtapasz.Amíg nem látják az emberek,hogy tényleg megváltoztál (nem külsőre,mert tul.kép. az az utolsó fázis) önhitegetésnek ideig-óráig jó csak.Sok időt,sok idő alatt,kitartó,kemény "munkával" lehet elérni.És ha félúton abbahagyod,megunod,azt majd egyszer talán megpróbálhatod elölről elkezdeni még keményebb munkával.Szóval nem játék.Szakember segítsége erősen ajánlott.De sok sikert kívánok hogy sikerüljön!
2020. nov. 6. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!