Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért érzik úgy bizonyos nők,...

Miért érzik úgy bizonyos nők, hogy nem egyenlőek a férfiakkal?

Figyelt kérdés

Nagyon nem értek velük egyet, sőt még épp, hogy a nők vannak a legtöbb helyen előnyben a férfiakkal szemben!


Lássuk a fizikai részét. Egy fizikai alkalmassági teszten a nőknek sokkal de sokkal kevesebben kell nyújtaniuk, mitn a férfiaknak. Igazságos ez? nem.

Hát mi az, hogy egy felmérő teszten a sportoló fiúnak és a sportoló lánynak eltérő a ponthatár? a rendőrségi alkalmassági teszten a nőknek a felénél is kevesebbet kell nyújtaniuk. fekvenyomás férfiaknak 60kg, nőknek 25.


aztán egy kicsit más. Álláslehetőség? Kicsit kijjebb teszi a kebleit, máris észre sem veszik a férfit mellette. Egy nő kívülről sokkal de sokkal vonzóbb, így itt is előnyt szereznek.



11.-es vagyok, fiú. Az osztályomba járó lányok szabályosan kinevették a tesitanárt, aki azt mondta, hogy a lányoknak behajlított térddel kell a fekvőtámaszt csinálni. Szerintük ez lenézés.


2020. nov. 7. 21:22
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
29%

mert az a tendencia, hogy uralkodni akarnak felettük. Általában elmondható, ha elnyomásból kijönnek az emberek - nem egyenlőek akarnak lenni, hanem elnyomók (nők, négerek, stb másokra is igaz ez)

De ha 11.-es vagy, akkor biztos ismered ezt a szép József Attila verset - megszívlelendő az üzenete:

"Arról van szó, ha te szólsz, ne lohadjunk,

de mi férfiak férfiak maradjunk

és nők a nők - szabadok, kedvesek

- s mind ember, mert az egyre kevesebb...

Foglalj helyet. Kezdd el a mesét szépen.

Mi hallgatunk és lesz, aki csak éppen

néz téged, mert örül, hogy lát ma itt

fehérek közt egy európait."

[link]

2020. nov. 7. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
74%

Ha valakinek sok partnere volt:

- a férfi a falu bikája

- a nő ribi


Ha valaki nem akar gyereket:

- a férfinél nem számít

- a nőt szétalázzák, hogy nem is igazi nő


GYED - általában a nők maradnak otthon, ha gyereke lesz egy párnak, sok férfi meg is sértődik, ha egyáltalán felvetődik, hogy egyébként a férfi is otthon maradhatna


Ha nem védekezik egy pár, vagy védekezés mellett becsúszik egy terhesség:

- a férfi, ha nem kér a gyerekből, könnyen lelép ráhagyva a gyerek minden terhét a nőre

- a nő, ha abortuszt akar, akkor már savazzák, gyerekgyilkosnak nevezik


Férfidomináns szakmákban a nőknek általában többet kell bizonyítaniuk, hogy érvényesülni tudjanak (nyilván ez fordítva is megvan nődomináns szakmákban a férfiaknál).


Általában a nődomináns szakmákban alacsonyabbak a bérek. (pedagógus, mérnök, mindkettőhöz diploma kell, mindkettőben van felelősség, mégis látványos a bérkülönbség)

2020. nov. 7. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
73%

Fájóan tájékozatlan vagy a témában, inkább bele sem kezdek részleteiben. A nemek közötti egyenjogúság azóta probléma, mióta társadalmakba rendeződött az emberiség.

Persze manapság már vannak dolgok amiket túltoltak, de pont nem az általad leírtakat.

2020. nov. 7. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 A kérdező kommentje:
Én itt most teljesen általános tényekről beszélek.
2020. nov. 7. 21:45
 5/22 A kérdező kommentje:

3: szerintem maradjunk annyiban, hogy épp, hogy egyenlőek vagyunk. Van ahol a nők élveznek előnyt, van ahol a férfiak.


Direkt azért írtam "bizonyos" nőket. Azok a nők akik a legapróbb kis f*szságon is kiakadnak. Például: gyereket akar, de szülnie kell. Milyen dolog már ez.

2020. nov. 7. 21:47
 6/22 anonim ***** válasza:
84%

Azért, mert nem egyenlőek. Ilyen egyszerű. Miért, szerinted azok?



"Lássuk a fizikai részét. Egy fizikai alkalmassági teszten a nőknek sokkal de sokkal kevesebben kell nyújtaniuk, mitn a férfiaknak. Igazságos ez? nem."


A férfiaknak meg 60%-kal nagyobb izomtömeg van a felsőtestükön. Ez szerinted igazságos? Vagy te ezt tagadod?



"Hát mi az, hogy egy felmérő teszten a sportoló fiúnak és a sportoló lánynak eltérő a ponthatár?"


Azért, mert a férfiak erősebbek, mint a nők. Te melyik világban élsz?



Nagyon fiatal lehetsz. Eleve abszurd, hogy úgy állsz hozzá a világhoz, hogy mi "igazságos", meg mi nem az. Nincs ilyen, hogy "igazságos", ezeket mi találtuk ki. A világban esetlegesség van és természeti törvények. A természeti törvény pedig az, hogy a férfiak és a nők másak, másban jók. A legjobb női boxoló soha nem lesz olyan jó, mint a legjobb férfi boxoló, a férfiak pedig nem tudnak szülni és anyatejet adni. Azért vagyunk másak, mert létezik olyan, hogy nemi dimorfizmus, más szerepekre szánt minket a természet. Jobb, ha ezt elfogadod.

2020. nov. 7. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
87%

Egyetértek utolsóval annyit meg hozzatennek hogy az allasinterjuhoz meg nem eleg a lehúzott felső, de mivel gyakorlatilag gyerek vagy elhiszem hogy ilyen teveszmeid vannak. Ha meg vannak ilyen helyek azok a nők olyanok is..hajrá. viszont itt említsük akkor meg a férfi baratsagokat munka teren. Sokszor latni hogy a ferfi főnök jóban van a férfi beosztottjaival, nem csak sima munkatars szinten, hanem jó spanok, nyilvan egymást "segítik" nem a női kollega fog előrebb jutni. Nem azert mert kiallhatatlan, hanem mas típusú a viszony.

Nőt gyerekkel fel se vesznek sokszor mert hova teszi a gyereket. A férfi vezetok agyaban meg se fogan hogy hát lehet apukanak is otthon lenni ha a gyerek beteg. Ezt mondjuk a férjek főnökei sem szoktak preferalni. Nevetséges. Nem a ferfinek kell bizonygatni interjun h igen a masik is erte megy, vagy a nagyszülő vagy akarmi. Csak a nőnek.

Ha van egy hasonlo kaliberű ferfi es női munkatars sokszor meg mindig egyértelmű hogy a ferfi kap eloleptetest, pozíciót, vagy jó lehetőséget. Nincs kimondva , belekötni sem lehet de gyakori.

Sokaknak nem is a szüléssel van bajuk, hanem azzal hogy egy férfi orvos ne mondja mar meg hogy hol kéne, nem kéne fájnia, meg ne nevezze mar hisztinek amikor vajúdik az ember. Sose élte at. Igaz a legtöbb mas bajt sem élt át, mégse mondják hogy ugyan kedves uram az nem fájhat.

Az infarktusnál is mivel a ferfiak tüneteit vették alapul, sok nő halt meg mire rájöttek hogy bizony a nőknek mas a tünete es az is infarktus.

Autó törésteszteknel is inkabb a férfiak testi adottsagait közelíti meg a tesztbabu altalaban. Tehat a nőkre gyakorolt hatás kevesbe ismert.

A vilag nagy reszeben meg ma is küzdelem folyik a csaladon belüli erőszak ellen. Hogy igenis nem normalis a fizikailag gyengebbet verni. A nemi erőszakról nem is beszélve. Sok helyen megy az aldozathibaztatas, az elmaradt orszagokban meg ott tartanak hogy el sem ismerik,mint létező jelenseget. Ma is jellemző hogy a háztartás nagy reszet a nők viszik. Munka után. Mindket nemnek megvan a maga elonye meg keresztje is ez igaz . A fefiaknak sem könnyű en tudom. De a vilag ugy működik hogy ami a viszonyítási pont az a ferfiaknak kedvez. A nők meg kalapozhatnak hogy mi is itt vagyunk. Ugyhogy ne sajnald mar azt a 20al kevesebb fekvőtámaszt.

2020. nov. 7. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
85%

Ne érezd lenézésnek, de azt mondom, hogy kicsi vagy és majd megérted...


Egyébként a kérdésben benne a válasz némileg. Nem érted mi a baj azzal, hogy valakiről alapból kevesebbet feltételeznek, ezért kevesebbet is várnak tőle.


És ne nevezzük már hízelgőnek, hogy ha nőként az atyaisten szaktekintépy vagy, akkor a csöcseidnél ragadnak le és babának kezelnek, holott az egész kócerájt vezetni tudnád egy személyben.


Nem olyan kurvára nagy élmény úgy leélni az életed, hogy egy gyámolításra szoruló, elsősorban kúrni alkalmaa valaminek feltételeznek és ezt látják benned akkor is, ha évtizedek munkája van mögötted. Ha ingyenélő szar vagy nulla tehetséggel, nyilván örülsz neki. De egyébként nem.

2020. nov. 7. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
94%

Ugyan még fiatal vagy, de azért leírom, hátha el tudod képzelni. :-)

A sulikban egyenbútorok vannak, padok, székek... Ezt biztos tapasztalod te is.

Nekem középiskolás koromban sokat fájt a hátam egy idő után, kinőttem a korábbi otthoni íróasztali székemet, és még a suliban is alacsony támlás székek voltak. Otthonra a szüleim vettek magas támlás széket, ami rendesen támasztotta a hátamat, a hátfájásom javulni kezdett.

Ti is még növésben vagytok, majd tapasztalod, ha még nem vagy érintett, hogy nem mindegy, milyen a testtartásod.


Munkahelyekre vonatkoznak bizonyos munkavédelmi szabályok, ajánlások. Ide tartozik például, hogy irodai munka esetén hogyan kellene ülni az íróasztalnál, hogyan tartsd a lábad, a hátad, a karjaidat. Ezt segíthetik a megfelelő irodabútorok. 8 órás munkavégzésnél azért meg is érzi az ember a nem megfelelő testtartást, és minél tartósabb a nem megfelelő állapot, annál inkább.

Én nő vagyok, alacsony.

Az irodába a vezetők kitalálták, hogy egyenbútorok lesznek olyan részlegeken, ahova amúgy nem jön ügyfél, csak jól mutat az egyen-design. Viszont a kollégák testalkata eltérő, vannak nagydarab, túlsúlyos kollégák, vannak magas kollégák, vannak hozzám hasonlóan alacsony kollégák. Székekből egy magas támlás típust választottak, aminek a háttámla magassága, állása nem állítható, és van egy fejpárna a tetején. Nekem a magasságomnál fogva a háttámla fejpárnája részénél megtörik a nyakam, ami egyrészt kényelmetlen, másrészt egészségtelen tartás is. A férfikollégáknak nagyon jó az a szék, ők magasabbak, pont jól tudnak benne ülni. Nekem és a hozzám hasonlóan alacsony kolléganők részére nem megfelelő az a szék, és nem is tesznek semmit az érdekünkben. Van, akinek magas az asztala, és kellene egy lábtartó, de nem kap.

2020. nov. 7. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
76%

Nálunk nem volt ez nemek szerint szétszedve. Engem az bszott fel, hogy 157 centis lányként ugyanakkorát kellett ugranom, mint a 183 centis lánynak.


A többi meg incel hülyeség.


A melle miatt ki fog nőt alkalmazni? Nem egy másik nő, hanem egy fütyike. Aki majd idővel rájön, hogy a mellben nincs agy.


Ki van párkapcsolatban veszélyben? Melyik nemet tudja a másik puszta kézzel megölni, és öli is meg? Nem is tudom.

2020. nov. 7. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!