Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért érzik úgy bizonyos nők,...

Miért érzik úgy bizonyos nők, hogy nem egyenlőek a férfiakkal?

Figyelt kérdés

Nagyon nem értek velük egyet, sőt még épp, hogy a nők vannak a legtöbb helyen előnyben a férfiakkal szemben!


Lássuk a fizikai részét. Egy fizikai alkalmassági teszten a nőknek sokkal de sokkal kevesebben kell nyújtaniuk, mitn a férfiaknak. Igazságos ez? nem.

Hát mi az, hogy egy felmérő teszten a sportoló fiúnak és a sportoló lánynak eltérő a ponthatár? a rendőrségi alkalmassági teszten a nőknek a felénél is kevesebbet kell nyújtaniuk. fekvenyomás férfiaknak 60kg, nőknek 25.


aztán egy kicsit más. Álláslehetőség? Kicsit kijjebb teszi a kebleit, máris észre sem veszik a férfit mellette. Egy nő kívülről sokkal de sokkal vonzóbb, így itt is előnyt szereznek.



11.-es vagyok, fiú. Az osztályomba járó lányok szabályosan kinevették a tesitanárt, aki azt mondta, hogy a lányoknak behajlított térddel kell a fekvőtámaszt csinálni. Szerintük ez lenézés.


2020. nov. 7. 21:22
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
22%

1. A nők az élet -szinte- minden területén előnyben vannak.

2. Ha -esetleg- nincsenek, akkor kihisztizik.

3. Ha teljesen alkalmatlanok egy feladatra, akkor jön a "női kvóta".


Ennyi!

2020. nov. 7. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
63%

nő vagyok és nőként mondom.

kevés dolgot veszek észre, ahol hátrányt szenvednék. előfordul, hogy lenéznek, pl. autósboltban, stb. A vidéki magyarországon vannak olyan elmaradott helyek, ahol a nő szava semmit se ér, tapasztaltam, de szerencsére nem ott lakom. A mindennapi életben nem érzem hátrányát, maximum csak előnyét, hogy nőnek születtem. Tök udvariasan előreengednek, stb.


Egyik hozzászólóra reagálva, ami a bántalmazást illeti, meggyőződésem, hogy több a női bántalmazó. Ezek rejtett bántalmazók, akik hazudnak, manipulálnak, hisztériáznak, ordítanak, a földhöz verik magukat, embereket besároznak.

Fizikai nyomot nem hagynak maguk után, a ténykedésük többnyire a 4 fal között marad.

De sokan vannak. Bántalmazzák a férjüket, bántalmazzák a gyermekeiket.

Közben tetszelegnek a makulátlan, jó anya képében a külvilág előtt.

Ideje lenne a lelki terrort is bántalmazásnak elismerni. Sajnos leginkább a nők sajátja. (de nem kizárólag).

2020. nov. 8. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
93%

A fizikai bántalmazás mindig lelki terrorral kezdődik, akármi is a meggyőződésed.


Az előreengedést én simán feladnám mondjuk azért, hogy ha senki nem írna többé olyat, hogy a szőrös férfi természetes, mert a szőr maga természetes. Vagy ha a kollégáimmal kezet fognak, akkor velem is ezt tennék, nem csak egy biccentés vagy rögtön nyáladzás jönne. Ha nem bámulnának, követnének, mondogatnák a "csak vicc!" szexista megjegyzéseiket. Ha rossz kedvem van, akkor el lenne ismerve rossz kedvnek, nem menstruáció vagy bszatlanság lenne az oka. Ha nem bámulnának, követnének, nagyon tudnám értékelni.

2020. nov. 8. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
47%
Nekem nem fontos, hogy előre engedjenek azért, mert nő vagyok, sokszor teljesen felesleges. Pl ha buszon csak pár megállót megyek, kényelmesebb, ha nem megyek belülre, viszont bosszant, ha első ajtós buszon a sofőrfülke környékén tömörülnek az utasok, és nem jut eszükbe a felszálló utasokat maguktól elengedni, a busz vége meg üres, pedig ugyanoda megy (pont tegnap jártam így).
2020. nov. 8. 06:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
54%

13-as, mindezekkel egyet tudok érteni, és a kettő nem zárja ki egymást. Lehetséges, hogy más körökben mozgunk. Mikor vidéken dolgoztam alacsonyabb iskolázottságú emberek között, ugyanezt tapasztaltam. Onnan eljöttem, és azt mondtam, ezt soha többet (nem csak a hímsoviniszták miatt). Amilyen körökben most mozgok,itt a szexizmus egyáltalán nem általános, hanem inkább kivétel, egy-egy primitívebb középkorú ember sajátja. Nem zárom ki, hogy sajnos bőven vannak még ilyen közegek, amiket régebben én is megtapasztaltam, és nagyon is megértem, ha ez zavar.

Igen, pontosan tudom, hogy a fizikai bántalmazás a lelki bábtalmazással kezdődik. Mindezekkel együtt, nekem szilárd meggyőződésem, hogy jóval több a női bántalmazó, lelki terrorista, mint a férfi. A férfiak egy része látványosan csinálja (már ha verekszenek, mert közülük se verekszik mindenki) a nők rejtetten. Csak nézd meg itt a kérdéseket, hány gyerek szenved az elmebeteg nárcisztikus anyjától.

Én biztos nem vagyok nőgyűlölő, én bántamazógyűlölő vagyok. Nagyon bízom benne, hogy eljön az az idő, amikor ezekről a rejtett otthoni bántalmazókról, legyen az férfi vagy nő, is lerántják végre a leplet, és bekerülnek a statisztikákba meg a közellenségek közé. Az ilyeneket ugyanúgy börtönbe kéne zárni, mert rengeteget ártanak, óriási szenvedéseket okoznak.


(12-es voltam)

2020. nov. 8. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
37%

akkor a sok fecsegés és hőbörgés végére elfogadhatjuk mindannyian, hogy ez lenne a cél?


"de mi férfiak férfiak maradjunk

és nők a nők - szabadok, kedvesek

- s mind ember, mert az egyre kevesebb..."


mert egyébként kivétel nélkül mindenki, és kivált a kisgyermekek:

ROSSZUL JÁR!

2020. nov. 8. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
48%
Ja csak ne a pedofil Thomas Mannt dicsőítő versből idézzünk ha lehet.
2020. nov. 8. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
Nem szeretem József Attila költészetét, és valahogy emberileg sem áll közel hozzám.
2020. nov. 8. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
21%

17 18 Állítsátok le magatokat, azért már ne a szarrágó csökevények mondják meg, hogy kit idézzek, és nem érdekel hogy a számomra legnagyobb költőt nem szeretitek. Olvassatok nyugodtan blikket és szart, ahhoz meg nekem nincs közöm.

és Kérdező: ezen a kis 19 tételes metszeten is kiviláglik: uralkodni és elnyomni akarnak a "modern nők" a modern femininnácik - már nem az eredeti egyenlő és igazságos jogot keresik. Törlöm a kérdést, mert elég ebből, sziasztok

2020. nov. 8. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
Nem olvasok Blikket. Nagyon szeretem Rejtő Jenő, Gárdonyi Géza regényeit, iskolás koromban Ady Endre és Kosztolányi Dezső volt a két kedvenc költőm, József Attila távol áll tőlem.
2020. nov. 8. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!