Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Elfogyott a motivaciom mindenh...

Elfogyott a motivaciom mindenhez. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Elfogyott a motivaciom. Nem ttudok hozzakezdeni semmihez. Nem tanulok. Mindent halogatok, a szobám is rendetlen.

Egész nap csak a facebookot, instagramot gorgetem. Regen sokat rajzoltam, mar ehhez sincs kedvem.

Mar nagyon regen neztem filmet vagy sorozatot is, ezekhez se tudok hozzakezdeni. Egesz nap csak alszom vagy ahogy emlitettem, kulonbozo appokon logok. Nem olvasok konyveket, nem fejlesztem magam, nem haladok csak vagyok. Regen voltak terveim, ma mar csak almodozom vagy meg azt se. Egyszeruen faradt vagyok mindenhez.

Mit lehet csinalni ilyenkor? Vegzos vagyok, lassan erettsegizni fogok, de meg ez se hat meg. Nem jo ez igy


2020. nov. 7. 23:12
 1/4 anonim ***** válasza:
58%
Olvasd vissza a kapcsolódó kérdéseket, biztos találsz benne számodra hasznos infót.
2020. nov. 7. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Hasonló cipőben jártam /és néha járok mint te. Neked nincsenek olyan napjaid amikor egy picivel több motivációd van a dolgokhoz mint amúgy?Én kihasználnám azokat a napokat és kezdenének valamit magammal. Én például ki szoktam takarítani olyankor a szobámat, és utána jön magától a többi, egy tiszta és rendezett szoba nagyban növelni tudja az ember hozzáállását a dolgokhoz szerintem, főleg ha ott töltöd el a legtöbb szabadidődet.


A többihez viszont tényleg az kell ,hogy leülj és csináld, aztán rájössz hogy amúgy tök jól érzed magad közben és abba se tudod hagyni. Most nem a tanulásra gondolok ,de pl én régen óriási könyvmoly voltam, a szabadidőmben 0-24 olvasgattam ,de mióta kiköltöztem a szüleimmel Németországba ez teljesen megszűnt. Valamelyik nap elkezdtem a szent johanna gimit , és 3-4 napon belül már a 3.részt darálom. Nem olyan érzés mint rendes könyvből olvasni (telefonon olvasom pdfben ,mert sajnos nincs lehetőségem magyar könyvtárba menni :(( ) , de nagyon élvezem. A rajz már egy kicsit rizikósabb, ott ha nincsen ihleted, vagy szimplán kedved rajzolni hamar meg lehet unni és az erőltetéssel csak megutáltatod magaddal a rajzot. Ezt viszont megoldhatnád azzal hogy elkezdesz egy sorozatot/filmet/animét ami tetszik és abból rajzolgatsz. Vagy megpróbálod kifejleszteni a saját stílusodat.


Ami viszont szerintem a legfontosabb, az az hogy szakadj le a telefonodról. De tényleg. Én is valamelyik nap azon kaptam magam hogy este 6tól éjfélig az ágyban feküdtem és instagramot néztem. És annyira elszégyelltem magam , hogy azóta inkább elfoglalom magam valami mással , mintsem hogy a telefonomhoz nyúljak. Biztos vannak olyan appok is amik ebben segítenek, azzal hogy mérik hogy mennyi időt töltesz a telefodon. Ha beállítasz magadnak egy maximumot ,nyomon tudod követni és csökkenteni a képernyőbámulást.


Az érettségi meg ultra stresszes, szóval megértem ha esetleg amiatt nincs kedved hozzá mert már előre félsz tőle és szimplán kiéget a dolog (legalább is velem így szokott lenni, annyira ráizgulok , hogy inkább nem csinálok semmit és csak halasztom a tanulást, mert rettegek az egésztől), vagy ha nincsen ami motiváljon (szülők ,egyetem , távolabbi célok). Van egy tök jó app , az a neve hogy "forest" ahol beállíthatod magadnak hogy mennyi ideig szeretnél tanulni, és 1.addig nem léphetsz ki az appból azaz a telefonodat se használhatod, nincs ami lekössön ,2. számolja az eltelt időt. Szóval ha 1 órát állítasz be az 1 óra csak és kizárólag tanulás. Utána egy 5-10 perces szünet , mászkálj picit, egyél valamit ,aztán folytasd még 1 órával. Szerintem ez picit motivál :) .


Ami engem legjobban megijeszt és motivál , az a tény hogy később mennyire megbánom majd hogy olyan dolgokkal pazaroltam el a drága időmet hogy egy helyben fekve bámultam a telefonomon hülye videókat, vagy magamat sanyargattam azzal hogy szép modelleket néztem és hozzájuk hasonlítgattam magam... Engem ez motivál ,hogy ne legyek motiválatlan/ne töltsem haszontalanul az időmet.. De kinek mi!


Ha szeretnél beszélgetni vagy esetleg még tudok tanácsot adni akkor írj nyugodtan. 18/l

2020. nov. 7. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Úristen de hosszú lett D: bocsi, csak annyi mindent le szerettem volna írni, de nem gondoltam volna hogy ennyi lesz belőle ^^"
2020. nov. 7. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Ha gondolod írj nyugodtan hátha tudok segíteni tanácsot adni.. 21/L
2020. nov. 8. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!