Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Hogyan tudnék végre egy...

Hogyan tudnék végre egy hosszú távú, munkahelyet találni?

Figyelt kérdés
Nem tudom mihez lehetne kezdeni a helyzetemben. Jelenleg 8 hónapja munkanélküli vagyok, nagyon sok álláshirdetésre jelentkeztem már ez idő alatt, de nagyon ritkán hívnak be egyáltalán interjúra. Az egyetemen tavaly februárban végeztem, akkor is volt rögtön egy 7-8 hónapig tartó munka nélküli időszakom. Akkor sikerült elhelyezkednem viszont azt a helyet nem bírtam sokáig, nagyjából fél év után eljöttem. Tehát az utóbbi kb. két évben majdnem végig munkanélküli voltam, azt a fél éves időszakot leszámítva. A munkaügyi központba bejelentkeztem de soha nem ajánlottak fel semmit másfél év alatt. A rokonok és ismerősök körében is kértem segítséget, de senki nem tud (vagy nem akar) segíteni pedig akad köztük olyan akinek biztos meg vannak a megfelelő kapcsolatai. Jelentkeztem már több alacsony végzettséget igénylő munkára is, de ott meg az a gondjuk hogy a diplomával túlképzett vagyok és biztos ott hagynám azonnal ha jönne egy jobb lehetőség. A legtöbb helyen nem is akarnak diplomást felvenni betanított munkakörre. Az a gond hogy rengeteg időt elpazaroltam teljesen feleslegesen az egyetemen (TTK szak abból is a leghaszontalanabb), az alapképzést 2013-ban kezdtem, utána folytattam mesterképzésen, ahogy írtam fentebb, tavaly februárban végeztem el. Sajnos ez egy teljesen használhatatlan diploma, nem kell ilyen végzettséggel ember lényegében sehova, nem is adott túl sok gyakorlati tudást a képzés. Gondolkodtam hogy elvégzek valami másik képzést (szakma vagy egyetem), de már egyrészt túlkorosnak érzem magam, másrészt nem lenne pénzem még évekig iskolába járni és a tandíjat is fizetni...aztán lehet az új szakmával sem vennének fel sehova 30 évesen munkatapasztalat nélkül. Talán munka mellett levelező tagozaton megoldható lenne, de egyrészt ahhoz előbb munkahely kellene, másrészt nem tudom mennyi energiám lenne valami kemény gyári munka mellett még beadandókat készíteni meg vizsgákra tanulni. A nyelvtudásom sem túl acélos, amit mondanak azt egész jól megértem, viszont magamtól nehezen fogalmazok, nehezen megy a folyékony társalgás (angol). Pedig gyakorolok sokat de valahogy nem áll rá az agyam. Jogosítványom sincs hogy legalább valami sofőr munkát el tudnék vállalni átmenetileg (nincs is pénzem jogsira, nem is volt eddig sem). Nem nagyon látom hogy tudnék ebből a helyzetből kimászni, már egyre gyakrabban az jár a fejemben hogy előbb utóbb hajléktalan leszek vagy talán jobb lenne kinyírni magam, mert már lassan 2 éve semmi sem akar összejönni, és ez csak egyre rosszabb lesz, most jön a téli rossz idő amikor pangás van sok helyen és a koronavírus járvány miatt amúgy is nehezebb munkát találni. Ha még további 1-2 évet eltöltök munka nélkül akkor aztán tényleg soha nem fognak felvenni sehova.
2020. nov. 8. 09:24
 1/5 anonim ***** válasza:
46%
Külföld, irány Anglia. Alap munkák bére itt annyi kb. mint otthon a diplomásé. Az angolba majd belejössz, kalandnak sem rossz. És a legfontosabb: nem London, mert az drága és zsúfolt. A mi városunkban (60.000 lakosú iparváros) még hangoskocsikkal is keresik a munkaerőt. Most épül (90%-ban kész) itt egy hatalmas raktárterület, 2000 raktári dolgozót keresnek felvételre. De itt dolgozni kell. Nincs lógás, telefonozás munkaidőben, vagyis a magyar munkamorál itt felejtős, mert az itt nem megy. Összefoglalva: Magyarország az EU majd legutolsó kis nyomorult, átpolitizált országa, jövőkép nélkül. Lépj önsajnálat helyett.
2020. nov. 8. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Ha jól tudom az Egyesült Királyság kilépett az EU-ból idén. Hogyan lehet most ott munkát vállalni? Nem kell valami munkavállalási engedély? Meg beengedik most egyáltalán a külföldieket a járványhelyzet miatt?
2020. nov. 8. 09:42
 3/5 anonim ***** válasza:
56%

Keress megbízható internetes oldalakat, ahol otthoni munkalehetőségeket kínálnak, anyagok leírása vagy bármilyen számítógépen végezhető munkát, biztosan van még jópár.

Ne keseredj el. Nem tudom hogy közeledben kortárs-segítő alapítványok vannak -e vagy szaktársakat is megkereshetsz, esetleg ha benne vagy valamilyen Facebook csoportokban, ott is érdeklődhetsz.

2020. nov. 8. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
56%
Lehet amit javasoltam, nem hosszútávúnak tűnik, de ideiglenesen jó bármi, valamint új embereket ismerhetsz meg és sose tudod a kapcsolatok mire lesznek jók, továbblépést illetően.
2020. nov. 8. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Ne írd bele a diplomádat az önéletrajzba ha végzettséget nem igénylő munkát keresel.
2020. nov. 8. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!