Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Ha valaki (például munkahelyen...

Ha valaki (például munkahelyen, suliban) kötekedik velem, hosszú időn át mivel lúzernek számítok, és én elküldöm őt az anyja p. ba, az a személy jogosan akar megverni?

Figyelt kérdés
Csak azért teszem ebbe a kategóriába fel a kérdést, mivel a pszichológiáját akarom ennek megérteni, a társas dinamikát ami emögött rejlik. Mert ugye ezt mondják, hogy álljunk mi magunkért és akkor nem mernek többé kötekedni. Ám ha szóban kiállunk magunkért (mi lúzerek) akkor az következik, hogy fizikailag akarnak bántalmazni, míg ha mások állnak ki szóban magukért őket nem verik meg. Szóval miért van ez a különböző bánásmód, miért nem lehet az, hogy bárki aki kiáll magáért, azt befogadják és elkezdik tisztelni?
2017. nov. 10. 20:31
 1/10 Mojjo ***** válasza:
Kicsit rossz felé tapogatózol. Igen, szokás azt mondani, hogy ha kiállsz magadért, akkor majd nem fognak többé piszkálni, meg majd tisztelnek. Nos, ez kérlek baromság. Nem ez a dolog nyitja. A dolog nyitja az, hogy engedd el magad, nyiss mások felé, illeszkedj be. Ha egy "lúzer" kiáll magáért, akkor maximum hülyének nézik, hogy mi a fene ütött belé. A kulcs nem az, hogy olyan lúzer legyél, aki kiáll magáért, hanem az, hogy ne legyél lúzer.
2017. nov. 10. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

1


Én értem de ha valaki már az, akkor nem azzal kezdődik az abból való kivergődés, hogy kiáll magáért? Lehet, hogy hülyének nézik...de nem ugyanaz történik ha a lúzer hirtelen laza lesz?

2017. nov. 10. 20:48
 3/10 Mojjo ***** válasza:

@2: Nem, nem azzal kezdődik. És nem lehet hirtelen lazának lenni, legalábbis nem őszintén. Ez egy hosszabb folyamat, hogy elkezdesz nyitni a többiek felé, rájönni, hogyan is kell beilleszkedni, közelebb kerülni hozzájuk. Egy lassú, de tök természetes folyamat lesz. Nem lehet kikényszeríteni sem magadért kiálással, sem mással, mert az pont ugyanolyan görcsös leszy pont ugyanúgy a kivülálló benyomását kelted a többiekben, amiért kitaszítanak és piszkálnak.


Amúgy persze, a konfliktusokat lehet és kell is kezelni. Lehet kiállással is. De nem mindegy, hogy tesszük. Ha egy lúzer hirtelen elkezd kiállni magáért, az suta, szociálisan furcsa, vagy ha keményebben akarok fogalmazni, béna. Tízből tízszer, százból százszor. Szóval konfliktust is meg kell tanulni kezelni. Látatlanban is kb biztosra mondom, nem kevés tapasztalat alapján, hogy rosszul csinálod. De hogy rájöjj, hogy kell jól, előbb túl kell lenned a nyitási, beilleszkedési szakaszon. Pontosabban ez párhuzamosan megy.

2017. nov. 10. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

3


Hát igen, én arra gondoltam, hogy az már jó kiindulópont ha félnek tőlem és azt gondoltam, hogy bele kellene mennem simán a verekedésbe, ám nem biztos, hogy 4-5 embert egymagam meg tudnék verni, ezért még rosszabbul is elsülhet a dolog.


Sajnos olyan egyedek között élve, akiket nem igazán akarsz megismerni, mert annyira suttyók, hogy az eszméletlen, nehéz őszinte közeledést megvalósítani. Ez csak akkor működne, ha normális, értelmes lények lennének a másik oldalon, ám nem áll fenn. Pont azért vagyok kívülálló, mivel nem vagyok olyan mint ők, de természetesen nem szeretnék olyan lenni mint ők. Mások is csak azért adnak igazat nekik, mert félnek tőlük. Nem őszinte a jópofizásuk. Én vagyok eddig az egyedüli aki nem nyalja be magát.

2017. nov. 10. 21:02
 5/10 Mojjo ***** válasza:

@4: Nem érted. Ha félelmet akarsz kelteni, verekedni akarsz, akkor azt nem fogják úgy értemezni, hogy jobb ezt az embert hagyni. Az csak a lúzerség egy másik bugyrába rak át, az idegbeteg, hisztis lúzerébe. De ugyanúgy lúzer maradsz. Errefelé nem vezet kiút.


Ha olyan emberekkel vagy körülvéve, amilyeneknek leírtad őket... nos, akkor nincs tippem, látatlanban semmiképp. Mennyi időt kellene még lehúzni köztük? Nem lehet máshová átmenned?

2017. nov. 10. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Hát eddig sajnos mindig úgy hozta a szerencse, hogy került 4-5 ember bármelyik csoportba is kerültem, legyen az sulis, munkahely. Az, hogy mennyit kell lehúznom, hát úgy addig amíg pénzbeni bevételforrásra lesz szükségem, vagyis még 35 év minimum.
2017. nov. 10. 21:39
 7/10 A kérdező kommentje:
Az a baj, hogy próbálom úgy erősnek tűnni mint mások, próbálok úgy viselkedni mint mások, ám valamiért tőlem nem fogadják el azt, nem engedik meg nekem. Nem értem, hogy miért.
2017. nov. 10. 21:41
 8/10 Mojjo ***** válasza:

@7: Azért, mert valami nem ugyanolyan. Te a többiek viselkedését tudatosan próbálod szimulálni. És ezt érzik. Akármennyire segghülyék legyenek is, mert ezt nem tudatosan, hanem ösztönből érzékelik.


Próbálj olyan munkahelyet találni, ahol intellektuálisabb emberek vannak.

2017. nov. 10. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

8


Azon leszek, ám tudtommal ott is előfordul piszkálás, klikkesedés meg hasonlók, ám nem testiségig nem fajulnak a dolgok, tehát egy fokkal jobb.


Én abban vagyok más, hogy nem sokat beszélek és nem nyitok mások felé, ám mégis jó vagyok a munkámban és elismernek, dicsérnek a felettesek. Általában ez így volt suliban és eddigi munkahelyeimen. Ez a kombináció pedig tapasztalataim szerint nincs az emberek ínyére, valamiért idegesíti őket.

2017. nov. 10. 23:29
 10/10 anonim ***** válasza:

Az USA-ban a lúzer fegyvert ragad, és golyót ereszt a nagymenő agyába.



[link]


A seriff szerint alaposan meg kell vizsgálni, "mi történik a társadalmunkban, mi az oka annak, hogy gyermekeink azonnal fegyverhez nyúlnak, ha valamilyen problémával találják szembe magukat".


Sok feszültség gyült fel benne, ez az oka, hogy nem tudják az összes kritikust kinyírni, mert a pontos célzáshoz koncentráció kell. A mesterlővészek, vadászok nagyon nyugodt emberek.

Ezért általában a lúzer inkább vaktában (ámokfutó) lővöldöz mindenre, ami mozog, mert idegrohama van.

Amikor visszamersz szólni, gondolom, ezt már akkor teszed, amikor már nagyon dühös vagy, nem állítod le az illetőt az elején, a piszkálódás legelső alkalma során, mert félsz, de pontosan ezért kóstolgat. Mégis miért kezdene egy öntudatos emberrel, amikor rajtad gyakorolhatja "hatalmát".


Ha félsz, a gonosz megkísért. Igen, ember formájában. Ezek textek.

2017. nov. 12. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!