Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Magyarországon ha valaki az...

Magyarországon ha valaki az életének jelentős részét nem adja át a munkájának, akkor hosszú távon nem lesz munkahelye?

Figyelt kérdés
Azt látom, hogy a magyar munkahelyeken alap elvárás a napi 10, vagy akár 12 órás munka, adott esetben túlórapénz nélkül is, amennyiben ezt ha valaki nem teljesíti, abban az esetben előbb csúnyán néznek rá, majd hosszú távon vagy elérik valahogy, hogy felmondjon, vagy valamilyen indokkal kirúgják. Mondjon le valaki akár a magánélete jelentős részéről is, ha azt szeretné, hogy valahol hosszú távon alkalmazzák?

2019. júl. 29. 21:42
 1/4 anonim ***** válasza:
94%
Sofőr vagyok,beszéltem már jó pár emberrel, van ahol így csinálják sajnos elég sok helyen, de van olyan is ahol elég simán a 8 óra munka,elárulom neked hogy csak keresni és keresni kell addig amíg nem találsz egy olyan helyet ami neked tetszik, lehet hogy el fog tartani egy darabig és megfordulsz pár helyen de hidd el nekem aki keres az találni is fog,sok sikert.
2019. júl. 29. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Én rugom ki a fönököt.
2019. júl. 30. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Igen, sajnos így van, hogy elvárják, hogy a munka el legyen végezve, de ez gyakran csak túlórával lehetséges. Mert pl. olyan a munka, hogy függesz másoktól vagy szerződéses vállalkozóktól stb. től és nem biztos hogy abban a napi 8-9 órában készül el más is, vagy akkor érhető el más is. Így gyakran még otthon is csörög a telefon vagy szabadság alatt is. Sokszor a cégeknél rossz a munkaszervezés, mind a feladatokra mind a feladatokat végző dolgozók elosztására, munkaköri feladataira nézve, pl. nem a megfelelő ember van egy feladaton, egyeseknek kevés vagy könnyű meló jut és unatkoznak, mások feje fölött összecsapnak a hullámok és nem lát ki belőlük. Ez csak ilyen mellékzönge, a lényeg, hogy igen sok helyen túl sok a meló és nagy a stressz. Na azt is viszi haza az ember rendesen. Leteszi a munkát, de a feszültség megy vele haza. Ez előbb-utóbb a munka minőségének a rovására megy, és persze, hogy a dolgozót okolja a főnök is meg a sok rosszindulatú kolléga is. Sok cégre ráférne egy menedzsment váltás. Máris nem lenne sok túlóra meg stressz meg ilyen-olyan fluktuáció. Rengetegen vágynak ideális munkahelyre, ahol öröm dolgozni, mert jól szervezett és jók a fizetések és nem megy a magánélet rovására. Na, hát ilyet alig fogsz találni. Úgyhogy egyetértek veled, hogy ez van, az életed a munkáról szól, de hogy megéri -e vagy sem...
2019. júl. 31. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Nekem szerencsére nem ilyen a munkám, simán belefér 8 órába. Ennek ellenére persze mindenki sír, hogy milyen sokat dolgozunk, különben nem kapnánk béremelést (na, így sem viszik túlzásba.), vagy létszámleépítés lenne.
2019. szept. 29. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!