Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Milyen életet szeretnél magadnak?

Milyen életet szeretnél magadnak?

Figyelt kérdés

Van valami konkrét elképzelésed hogy hol akarsz lenni, mit akarsz csinálni a jövőben?

Hogyha majd egyszer sikeresen megöregszel, milyen élet lenne az amire visszatekintve azt mondanád hogy megérte végigküszködni?



2020. nov. 8. 17:10
 1/10 anonim ***** válasza:
78%
Hát nem ilyet, ami most van.
2020. nov. 8. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
61%
Nem szeretnék megöregedni, jobb kiégni mint megfakulni.
2020. nov. 8. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Én már nem az életem elején vagyok. Annyit mondhatok, hogy ami nagy célt kitűzöl magad elé, mikor eléred, már nem olyan nagy. És ha visszatekintve az életem nagy részét rossznak látom, elgondolkodom rajta, és akkor rájövök, hogy ami rossz volt, az rajtam kívülálló okok (családtagok súlyos betegségei) történt, a saját dolgaimat viszont a magam természetéhez passzoló módon intéztem. Egyrészt kudarcos az életem, a súlyos családi betegségek, ápolás miatt, másrészt amit én magam befolyásolhattam, azokat viszont nagyon jól intéztem. Mindenki életének legalább a 30-40%-a úgy alakul, hogy neki arra nincs ráhatása. Ha súlyos beteg a szülőd, házastársad, gyereked, onnan nem lehet lekoccolni, ápolni kell. A maradékot osztályozd, amire lehetett hatásod.
2020. nov. 8. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Mindig közbejön valami, amit nem lehet kikerülni. Ismertem egy srácot, aki 89 előtt tudományos szocializmus szakot végzett, hogy pártvonalon csináljon karriert. Na, 89-ben borult a rendszer, kezdhetett mindent elölről. Életemben korábban három válság nullázta le a gazdasági helyzetemet: a Bokros-csomag, utána a Medgyessy Péter-féle rendelkezések, aztán a 2008-18-as világválság. Ez a vírusválság a negyedik. Ennyiszer kellett újrakezdenem, pedig mindegyik úgy csapott le, hogy megvolt a megélhetésem, nem voltam szegény. Ez a mostani fiatalok életében is így lesz. Nincs élet válság nélkül. Még jó, ha az csak gazdasági és/vagy egészségügyi krízis, mert a dédszüleitek életében két háború is volt, ahol lebombázták a házaikat. A tervekbe be kell kalkulálni a kb. 5-10 évenként krízist - mert lesz. A házasságok fele felbomlik, ezt is kevesen ússzák meg. Nem lehet biztosra tervezni. Csak az marad a víz színén, aki nagyon találékony, és nem omlik össze a krízisektől. Ne ragaszkodj egy tervedhez se erősen, tudj változtatni, odébb ugrani, ha lecsap a villám.
2020. nov. 8. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
80%
Van egy alapbetegségem, az jó lenne, ha nem lenne. Aztán szeretnék egy társat magamnak, és munkahelyet váltani. A jövőben csak ez a két utóbbi, amivel számolhatok.
2020. nov. 8. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
86%
Ha a virusosdi előtti életem visszakapnám az már nagyon jó lenne.
2020. nov. 8. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Újat.
2020. nov. 8. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Olyan már nem lesz, amire öregen azt mondanám, hogy rendben volt. Ez a hajó már elment. Viszont a jövőre nézve vannak elképzeléseim, amik éppen csak annyival vannak a reálisan elérhető felett, hogy folyamatosan frusztráljon. Ha ezeket az elképzeléseket meg tudnám valósítani, akkor azt mondanám, hogy azért voltak olyan dolgok amik rendben voltak visszatekintve.
2020. nov. 8. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Ne legyen semmilyen betegségem se nekem, se hozzám tartozónak, és ne legyek munkanélküli.
2020. nov. 8. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Szeretnék olyan kőgazdag lenni, hogy soha de soha ne kelljen a pénzért dolgoznom. Lenne egy kicsi házam, kicsi kerttel, ahol egyedül élnék egy macskával. Mindent meg tudnék venni magamnak, emberek közé nagyon ritkán mennék, és ha dolgoznék is valamit, azt csak azért tenném már, mert szeretném csinálni, és nem mindennap gürizni szarér-húgyér. Kertészkednék, amit lehet ültetnék magamnak, olvasgatnék, megtanulnék festeni és rajzolni... aztán szép nyugalomban megöregedni, és végül meghalni.
2020. nov. 9. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!