Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Gyermekkorban ha valaki...

Gyermekkorban ha valaki visszahúzódó, kiközösítik, az visszahathat felnőttkorban is?

Figyelt kérdés

Nem voltak igazi barátaim, csendes voltam, mindig nevettek rajtam. Emiatt visszahúzódó lettem. Most, amikor már felnőtt vagyok, nagyon rossz hogy nem tudok nyitni más emberek felé, de igazából ugyanúgy más sem nyit felém. Úgy érzem a gyerekkoromban történtek miatt lettem az a személyiség aki ma vagyok, és ezt nagyon nem szeretem. Pszichológus nyilván segítene de nincs rá pénzem.

Jobb ha elfogadom magam ilyennek vagy valahogy próbáljak meg változtatni magamon? F32


2020. nov. 10. 10:00
 1/10 anonim ***** válasza:
26%

Van ingyenes pszichológus is,ha van tb akkor érdeklődd meg.

Sok sikert és kitartás.

2020. nov. 10. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
52%

Vissza. De én pl legyűrtem ezt és egészen más karakterű felnőtt lettem, mint ami gyerekként várható lett volna.

Ha egyedül nem megy, akkor szakemberrel, de ez nem szükséges és elkerülhetetlen. Ha fontos, lesz rá pénzed.

2020. nov. 10. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
70%

Én csak a saját kimenetelemet tudom. Gyerekként befolyásolható, manipulálható, lenézett gyerek voltam. Miután idejekorán elmenekültem a mérgező környezetből, a saját lábamon állva megtapasztaltam az élet másik oldalát. Már harcolok magamért, kinyitom a számat, megvédem az elveimet, őszinte vagyok. Az emberek erősnek látnak, de valójában belül még mindig küzdök a démonaimmal. A gyerekkori önmagamnak akarok bizonyítani, és nem tudom elfogadni, hogy hagytam magam, hogy mit tettek velem. Sohasem változtathatom meg a múltat, el kéne engednem, de nem megy. Sohasem fog menni, túl sok hegem van, túl sok szaron úsztam keresztül. Fiatal vagyok, de úgy érzem, öreg a lelkem.

A pszichológus nekem nem segített, nem egy megváltás, de neked talán sikerülhet. Meg kell próbálni. Ennyit megér, hogy több pénzért többet dolgozz.

2020. nov. 10. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
69%
Nem értem, miért kell egyből szakember arra, ha valaki visszahúzódó. Az voltam, az vagyok, lehet, hogy nem tudok mindenkivel elbeszélgetni felületesen, de ettől még nem vagyok boldogtalan vagy antiszociális.
2020. nov. 10. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
71%

Igen, hat rá, de bármikor változtathatsz rajta. Ha pszichológusra nincs pénzed, akkor menj be egy könyvtárba (bár nem tudom, nyitva vannak-e most), a könyvtáros fog tudni ajánlani egy jó könyvet a témában. Könyvesboltban is megpróbálhatod ugyanezt. A neten is keresgélhetsz.


Az mindenképpen nehéz lesz, hogy nincs gyakorlatod a társas szituációkban, de idővel ezt is meg fogod szerezni. Ezen kívül aki mindig kívül van a társaságon, abban általában kialakul az, hogy sokkal súlyosabbnak érzékeli a saját maga által elkövetett szociális bakikat. Megnyugtatlak, a többség nem törődik ezzel. Nyugodtan elszúrhatod a társas kommunikációt 20x, max bocsánatot kérsz 20x de senki nem fog se lefejezni, se örökre haragot tartani.

2020. nov. 10. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
51%

4.

Igen, de a kérdező ezt problémának érzi, tehát számára nem ez az optimális, hanem az, ha kezd vele valamit...

2020. nov. 10. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
50%
Szerintem is kihat a felnőtt korra, de azért tenni is kell a negatívumok leküzdéséért. Gondold át a helyzetedet és győzd meg magad arról, hogy menni fog, amit el akarsz érni. Szerezz barátot és menjetek együtt szórakozni. Figyelj, hogyan csinálja ő.
2020. nov. 10. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Nyilván minden lelki sérülésnek van valami hozadéka, amit ha nem oldasz meg, akkor csak jobban elhatalmasodik. Nekem is szar volt gyerekként otthon is, meg a sulis közegben is. Aztán befejeztem az áldozatbárány szerepet, és összekaptam magamat. Igazából elmehetsz ingyenes pszichológushoz is, megér egy próbát, de ehhez is az kell, hogy odatedd magadat, és meg akarj változni. Nem pedig csak sajnáltatni magadat, hogy nem tudsz barátkozni, meg más se barátkozik veled. Felnőtt férfiként ebből kinőhettél volna már. És nem bántani akarlak ezzel, elhiszem nehéz, de mindenkinek vannak problémái az életben. Szedd össze magad, elsőnek alakítsd ki magaddal egy egészséges önszeretet, és próbálj meg így ismerkedni emberekkel, és ne félj attól, hogy pofára esel, meg ilyenek, beégsz. Ez mindenkivel megesik. Én régebben totál szorongtam, hogy mások ki fognak röhögni totál, szánalmasnak tartanak apró bakik miatt, én a hangomat sem szerettem, mert mindig megkaptam, hogy halkan beszélek. Most meg már őszintén én röhögök saját magamon, vagy én röhögtetek meg másokat. Mások el se hiszik, hogy régen nagyon csendes voltam. Nem azt mondom persze, hogy totál szociális vagyok, és minden problémamentesen megy, de nekem már az elég, hogy tudok ismerkedni, és magabiztos vagyok, és szeretik is a társaságomat azok, akik számítanak.
2020. nov. 10. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Teljes mértékben. Sok könyv van, ami ezt elemzi.
2020. nov. 10. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Akkor valószínűleg ezért utálom az embereket. Kis koromban félénk voltam, kicikiztek érte, most inkább kerülöm az embereket, de nem is vágyom a társaságukra. Nem mindenki azért félénk, mert valami trauma érte, lehet saját magától is ilyen, én például mindig visszahúzódó voltam, és csak nagyon kevés embernek nyílok meg. De hiába mennék akármilyen szakemberhez, az elcseszett általános iskolás éveimen az már nem változtatna.
2020. nov. 11. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!