Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Hogy lehet a húgom párkapcsola...

Hogy lehet a húgom párkapcsolata, meg úgy az élete évek után is ennyire tökéletes? Hogy lehet a rossz helyzet miatti irigységet legyőzni?

Figyelt kérdés

Összejött az élet. Párkapcsolatnak vége, munkahelyemnek annyi, a lakás amiben laktunk, az exemé, így tehát nem volt maradásom. Húgom és a párja befogadtak magukhoz, amiért végtelenül hálás vagyok nekik.


A húgom soha nem volt túlzottan szociális. Bevallom, sokáig azt hittem leszbikus, mert nem volt párja, szerelmes se volt, tetszeni se tetszett neki senki. Ő maga azt vallotta, valószínűleg egyedül fog meghalni. Aztán jött a párja, első szerelem, ami mind a mai napig tart, már hét éve. Nagy lakásban élnek, kutyával. Teljesen idilli, még most, ebben a vírushelyzetben is. Kvázi saját világuk van. Olyan szerelmesen néznek egymásra, ahogy egyik exem se nézett rám soha a legszebb időszakban. Húgom dolgozik, de nem szorulna rá, a párja jól keres, jól néz ki... Élvezik a jelent és építgetik a jövőjüket.


Hálám ellenére motoszkál bennem az irigység, hogy mivel érdemelte ki, és én miért nem, pedig alapvetően nem vagyok rossz ember, most ezt a xar időszakot leszámítva.


Utálom beismerni, de akkor is így van. Irigylem őket. Irigylem, hogy megvan a maguk rendszerük. Hogy a húgomnak elég nem sokat, csak éppen annyit dolgoznia, hogy azt mondja, ő is hoz haza valamennyit. Irigylem, hogy ilyen harmonikusan működnek és stabilan ott vannak egymásnak. Pedig nem egy negatív ember vagyok, hogy mindent borúsan látok 0-24-ben és dö**ljön meg a szomszéd lova is, ha nekem rossz.


2020. nov. 14. 12:15
1 2
 1/14 anonim válasza:
0%
Múld felül őt, igyekezz legyen vér a pucádban, és azután nem lesz miért írígykedned.
2020. nov. 14. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ez természetes érzés, és nem tudsz mit kezdeni vele. Ha nem a húgod lenne, hanem egy másik ilyen pár, arra is irigy lennél, ettől ne érezd rosszul magad, nem vagy rossz ember. Biztos vagyok benne, hogy nem tőle sajnálod ezt, hanem inkább magadat sajnálod a nehezebb körülmények miatt, és szeretnéd te is ezt (újra) átélni. Ha majd kezd egyenesbe jönni a te életed, ez biztos változni fog. Már szerintem az jó irány, hogy felismerted, hogy így érzel.
2020. nov. 14. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
79%

1# A versenyzes nem egy szép dolog, főleg az erre való biztatás.

Természetes hogy irigykedsz. Az emberi jellemben nincs válogatás. Szomszéd icu nénire ugyanúgy lehetnel féltékeny mint a tesodek életére, ne hibaztasd magad. Magan az erzesen kell felulkerekedned, es arra gondolnod, hogy meg egyszeruen csak nem jott el a te idod. Van akik szerencsesebbek, van akiknek kesobb jonnek ossze a dolgok. Munkahelyed meg lehet ezer, ahogy parod is. A helyedben elkuldenem mindenhova az oneletrajzom (meg a xar helyekre is) es elkezdnek dolgozni, mert hugodek vendegszeretetevel nem illik vissza elni. Egyebkent is jot tenne neked ha nem az o “idilli” eletuket kellene nezned.

2020. nov. 14. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

Most igazából mi a kérdés?


A másik embert úgy kell nézni mint "idegent" ha az élet dolgairól van szó.


Egyszerűen azért, mert semmi közünk az ő sikeréhez, szerencséjéhez, életéhez. Nem a miérteket kell keresni, hanem egyszerűen csak le kell tudni, hogy ez van és a saját életünket építeni.


Nincs olyan, hogy "kiérdemelni" dolgokat. Hiszen azok csak megtörténnek ilyen vagy olyan összefüggésekkel.

2020. nov. 14. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
40%

Én nem szoktam embereket a gondolataik miatt elítélni. Felőlem mindenki azt gondol, amit akar.

De ez nekem is sok, hogy a saját testvéredtől irigyled a boldogságát.

Én annyira boldog lennék, ha a testvéremnek jó lenne, ha boldog lenne. Minden erőmön azon vagyok, hogy neki jobb legyen.

Más meg irigy, ha jó élete van a húgának.

Amije van, azt nem tőled vette el, hanem magának teremtette meg.

Ha nem lenne neki, amije van, akkor téged se tudott volna befogadni.

A gondolkodásodat betegnek látom. Én nagyon elnéző vagyok az emberekkel, de ezt beteg, undorító gondolkodásnak látom. Olyan mintha valaki a gyerekére lenne irigy, hogy jobb élete van, mint neki.

FÚJ.

2020. nov. 14. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Már elnézést, de hol írtam olyat, azt akarom, hogy rossz legyen neki? SEHOL! Irigylem? Irigylem. Örülök, hogy irigylem? Qrvára nem. Egyáltalán örülök, hogy irigykedem, főleg, hogy eddig soha nem irigyeltem tőle semmit.
2020. nov. 14. 12:59
 7/14 anonim ***** válasza:

Nalunk is igy van kb.

Es hihetetlen de még a dusgazdag idilli parkapcsolatos tesom irigykedik ràm ha nekem csak egyetlen dolgom is van ami neki nincs.


Fura az élet

2020. nov. 14. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

*es nem forditva. En speciel örülök a sikereinek de valahogy en tele vagyok erzelmekkel szivvel is, ö meg az a taposós hidegvérü tipus.


En abban a hiszemben is élek hogy 100 hogy nekem azert nincs karrierem meg baratom mert en vmi martir aldozat tipus vagyok nem az a karakàn celtudatos NÖ akiért omolnak a ffiak is. Hanem az a csendes bujos kis mamlasz akinek egy ölelés is elég.

2020. nov. 14. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
56%

*es kihasznàljàk.


De szoval en nem tudok megvaltozni


En elemeztem ezt.

Anno minket terrorban neveltek. En egy mamlasz aldozattipus balfék lettem tesom meg tudatlanul lemàsolta a szülöi mintàt es karakàn kemény nö lett.

Csak anyàt nem értem hogyhogy ma meg azon bög milyen szemét néha vele tesom amikor pontosan ö is ilyen volt velünk tesom egy az egyben olyan lett mint anya. Hogy nem latja meg a felnött lanyaban önmagàt? De persze nem mondom ezt neki..

2020. nov. 14. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
54%
Fogadd el, hogy dogoljon meg a testverem lova tipus vagy. Igy konnyebb lesz tovabblepned.
2020. nov. 14. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!