Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Miért van az, hogy akár...

Miért van az, hogy akár barátokat akár párt keresek, akikre szükségem lenne, nem akarnak engem, akik meg akarnak, azokkal meg én nem akarok barátkozni vagy összejönni? Mi a megoldás erre a helyzetre?

Figyelt kérdés

2016. nov. 27. 19:52
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
61%

Pacsi.

Ez az élet egyik nagy átka.

2016. nov. 27. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
52%
Szintkülönbség. Mindenki felfelé igyekszik választani, ezért ráznak le téged a választottaid, és ezért pattintod le te a nálad kopogtatókat.
2016. nov. 27. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
50%

A kérdésed ilyen formában csak lóg a levegőben.

Bővebb kifejtésre szorul.

Elképzelhető, hogy túl felszínes vagy, holott ezt a külsőd miatt nem engedhetnéd meg magadnak. De ez sem biztos, mivel semmi konkrétumot nem írtál.

2016. nov. 27. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
86%
A kérdésed tedd fel kicsit másképp magadnak. Te mit csinálsz, amikor egy ismerősöd barátkozni, vagy párkapcsolatot akarna pl veled? Undorodsz lehet, de ez csak a töketlenség jele. A nyafogósok éhen maradnak, mert akik tényleg éhesek, azok enni fognak. Gondolkozz el ezen kicsit..
2016. nov. 27. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
78%

Igen, igaza van a 4. válaszolónak! Jó hogy eldobnak, ha te is eldobsz másokat! De most komolyan, ez majdnem olyan mint a rasszizmus! Ki vagy te hogy ítélgess másokat??? Jó is hogy téged is elutasítanak, mert legalább átérzed a dolgokat!

Utálom az ilyen enyelgéseket, hogy jajj, nincs barátom, nincsen senkim, holott egy csomóan akarnak a barátaid lenni, akiket te elpasszolsz, mert "nem elég jók!"

Ha megmondanám a koromat akkor kiröhögnél és nem vennél komolyan + el sem hinnéd szerintem. De lehet hogy ezt az egészet amit írtam eldobot, mert nem elég jó hozzád! :/

2016. nov. 28. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%

Amit érzel a visszautasítottjaid iránt, kb. ugyanazt érezhetik azok is, akik téged utasítanak vissza. Egyetértek az utóbbi válaszokkal.

Ezek a kapcsolatok biztos nem úgy fognak működni, hogy te álmodozol, és az egész kapcsolatépítésed holmi üres válogatáson alapszik, mintha csak ráböknél egy emberre és elvárnád, hogy jó kapcsolat alakuljon ki belőle. Nem arról szól, hogy csak akarsz valakit, mint egy "üzlet kirakatban", nem álmodozás ez, hanem keresed a közös pontokat bárkivel, lényegében arra célzok, hogy te senkit sem fogsz "birtokolni" szóval nem úgy kell hozzáállni, hogy "megkaparintasz" valakit, hanem simán beszélgetsz-társalogsz vele, onnan tovább dől el, hogy jó-e, vagy sem. Lehet, hogy pont azokkal jutsz dűlőre, akikről kezdetben nem gondoltad, és akiket meg "akartál", azokkal talán még tapasztalati szinten megélheted, hogy nem mindig érzed jól magad velük. Egyszerűen beszélgetni kell, megnyílni hozzá, ezért felszínes az olyan "válogatás", amikor még nem is ismered azt, akire ráböksz könnyelműen, hogy "kell-nem kell".

2016. nov. 28. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
Kedves 2. Erre már én is gondoltam. De akkor ez azt jelenti, hogy nem vagyunk egyenlőek? Amúgy meg nem ítélkezem mások felett, de úgy se akarok hozzáállni, hogy "ha a ló nincs, szamár is jó"... Amúgy meg igyekszem kedves lenni az emberekhez, azokhoz is akikkel nem szeretnék összejönni és/vagy barátkozni, de úgy veszem észre, hogy ezt sem igazán értékelik sajna. :(
2016. nov. 28. 17:46
 8/17 anonim ***** válasza:
100%

#7 Ezt miért itt kérded? Úgy értem, így láthatatlanba az emberek nem tudhatják helyetted ennyire, hogy te mit gondolsz magadról, mások mit rólad, vagy hogy van ez?


Ha olyanok után hajtatsz, akik nem viszonozzák eléggé, nekik pont te lennél ez esetben az a "ha a ló nincs, szamár is jó" eset. Akkor az most jobb neked?:D


" de úgy veszem észre, hogy ezt sem igazán értékelik sajna. :("

Ugyan miben nyilvánul ez meg, hogy nem értékelik?

2016. nov. 28. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
Hát úgy, hogy nem kedvesek hozzám, hanem lenézőek.
2016. nov. 28. 18:02
 10/17 anonim ***** válasza:
90%

Velem is ugyanez a helyzet.

Kicsit a barátkozásnál is, de főleg párkapcsolatban.

L

2016. nov. 28. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!