Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért nem érdekli a másikat...

Miért nem érdekli a másikat az, amikor elmegyek egyet kirándulni és mesélek neki róla?

Figyelt kérdés
Elmegyek egy településre mászkálni egyet, sétálgatni, ez nekem egy kellemes kirándulás, de ha mesélek valakinek róla, teljesen érdektelenek, nem is nagyon reagálnak rá sokszor, láthatóan nem érdekli őket. Ez miért van? Nem tudok jól kommunikálni, de nem is kéne ilyeneket elmesélni másoknak?
2020. nov. 21. 05:28
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
82%

Biztos van ilyenre olyan, aki érdeklődő, pl egy természet/néprajz érdeklődésű egyén, nekem volt jópár ilyen ismerősöm, pl apám is, bárhová mentünk, mindenhol felhívta a figyelmünket az érdekességekre.

Lehet, eléggé beszűkült, éretlen emberekkel vagy körbevéve.

2020. nov. 21. 05:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Az előző válaszoló nagyon jól írja: TERMÉSZET/NÉPRAJZ ÉRDEKLŐDÉSŰ EGYÉN! (Talán festőművészekkel lenne érdemes tartanod a kapcsolatot...)


Mi ragad meg a kirándulásban? Milyen gyakran sétálgatsz és helyileg merre? Az évszakok váltakozásának szépségeit megfigyelted/megcsodáltad-e?

2020. nov. 21. 05:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
90%
Én sem bírom, ha valaki elkezdi a nyaralási-kirándulási élményeit mesélni, pláne ha elkezd fényképeket meg videókat mutogatni. Biztos nagy élmény volt NEKI, de átadni úgyse tudja, szóval untat. Ha szép képeket akarok látni pl. Szicíliáról akkor keresek a neten, ahol sokkal jobbak vannak, attól, hogy azt ő készítette és ott volt attól az nekem nem lesz élmény. Ott vigyorog a tengerparton? Láttam már őt is, láttam tengert, ő+tenger sem izgat. Épp ezért én sem mesélek semmit, legfeljebb megemlítem, hogy jártam itt-ott, és ha kérdeznek mesélek. Várd meg te is!
2020. nov. 21. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
84%
Téged érdekelnek az mm romantikus könyvek, a faesztergálásról szóló youtube videók és a villanyszerelés? Mert engem igen, de szerintem kiszaladnál a világból, ha ezzekkel untatnálak
2020. nov. 21. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 Deák Dominik 2020 ***** válasza:
100%
Vagy a téma nem érdekli őket vagy te.
2020. nov. 21. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
94%

Valszeg semmi izgalmas nincs benne.

Most mesélhetném en is hogy lementem a boltba es csodàs az xy szobor meg a park amin atmentem utközben. Ki a sz.rt érdekelne mégis?:D

2020. nov. 21. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Több oka is lehet, ahogy fentebb írták.


Vagy te magad nem érdekled őket, vagy maga a téma.


Alapból benne van a mentalitásunkba, hogy tilos pozitív témákról beszélni mint a fizetés, nyaralás és csak a bajok meg negatívumok egymásra licitálása megy. Bár szerencsére azt látom, hogy ez kezd kikopni.


Az sem mindegy miről és hogy mesélsz. Van aki a "semmit" is izgalmasan adja elő, más meg egy jó sztorit is képes rosszul. Ha nincs sztori alapod és még rosszul is adod elő az meg halmozottan érdektelenné tesz.

2020. nov. 21. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Engem érdekelne. :)
2020. nov. 21. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Mert unalmas ezt hallgatni
2020. nov. 21. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Amúgy magamat ismerve, én hajlamos vagyok a "semminek" is örülni. Apróságoknak, hogy láttam egy madarat amit eddig nem, vagy találtam valamit a földön, stb. És hajlamos vagyok ezekről beszélni is.


De tény, hogy az emberek többsége hülyének néz, vagy azt reagálja, hogy "unalmas életem van" hiszen ezek átlagos dolgok. Így igyekszem ilyeneket magamban tartani. Vagy csak olyanoknak átadni akikről tudom, hogy érdekli őket.


Vagy én magam rengeteget túrázom, ehhez is vegyesen állnak.


Van akit érdekel és végtelenségig tudunk róla beszélni, de velük is elsősorban "élőben" túrázás közben.


Van akit annyira érdekel, hogy alap infókat, érdekességeket mondok csak el.


És van akit totál hidegen hagy. Még ha kérdezi sem igazán tudunk mit kezdeni a témával.


Amúgy szerintem a mai világban az emberek mindent, de szó szerint mindent el akarnak mesélni, meg akarnak mutatni. Ilyen szempontból kell vissza fogni magunkat és nem egymást terhelni.


Vagy átmenni a "passzív" történetmesélésbe. Én Facebookon, Instagramon osztok meg képeket, aztán akit érdekem megnézi akit nem az nem. Néha meglepő hogy kapok visszajelzést ismerősöktől, hogy látom itt és ott voltál.


Vagy Facebookon van ezer ilyen csoport, oda lehet kiírni kisebb-nagyobb történetet, mit csináltál, mit néztél meg.


Van minden...elhagyatott helyek, csodahelyek, élővilág, bogarak, tájegységek saját csoportjai.

2020. nov. 21. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!