Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Volt már igazi halálfélelmed?...

Volt már igazi halálfélelmed? Mi váltotta ki és hogy oldódott meg a helyzet?

Figyelt kérdés

2020. nov. 22. 10:09
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
96%
Exem részegen hazajött, beszorított a kisszobába, majd kést szorított a torkomhoz. Csak akkor vette el a kést onnan amikor azt hazudtam, amit hallani akart. Utána azért jól összevert majd elaludt. Teljesen biztos voltam benne, hogy ott a kisszobában meg fogok halni. De szerencsére nem így lett.
2020. nov. 22. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
1es. Legalább ment a feljelentés?
2020. nov. 22. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
98%
Amikor a mentoorvos azt mondta, hogy ez bizony infarktus (akkor azert keresztben allt a sz.r bennem) … de gyorsan belemnyomtak egy dupla adag morfiumot (onnantól mar nem is zavart annyira) :)
2020. nov. 22. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
95%
Amikor családi nyaraláson (még kicsi voltam) és a tesóm viccből lenyomta a Balaton vizében a fejemet. Egyből benyeltem csomó vizet, és azt hittem ott fogok megfulladni. Azóta az eset még párszor megtörtént, de rettegek h nehogy megfulladva haljak meg. Azon a napon érezte óriási halálfélelmet
2020. nov. 22. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

Unokatesóm mögött motoron. Csak egy 50 km-es kerülőre vitt el kanyargós hegyi utakra, és lábtartóig szokta dönteni a motort, és olykor 200 fölé is ment a mutató. Én is motorozom régóta, de nem így.

Másik, mikor egy Land Rover Defender-rel lecsúsztam egy hegy oldalán kb. 300 métert. Csak a rutinomnak és a lélekjelenlétemnek volt köszönhető, hogy nem borultam fel. Én is és az autó is sértetlenül megúszta.

2020. nov. 22. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 Csicsky ***** válasza:
100%

Valamikor még régen megpróbálkoztam a búvárkodással. Palackom nem volt, csak szabadtüdős lemerülésekről volt szó. Biztonsági okokból mindig kötéllel merültem, hogy ha valami történne, akkor fel tudjanak húzni.

Az egyik alkalommal nem vittem kötelet, hiszen nem volt szándékomban mélyre merülni. Lementem vagy három méterre és csak úgy gyakorlásképpen csináltam két, vagy három „bukfencet“ majd fel akartam jönni. Ahogy jövök fel, egyszer csak azt érzem, hogy egyre hidegebb a víz (itt meg kell jegyeznem, hogy a víz annak ellenére, hogy állóvíz volt, elég zavaros volt, mert a közelben veszteglő hajók felkavarták az iszapot az aljáról és pár centiméternél tovább nem lehetett benne ellátni).

Ha hidegebb, akkor nem felfelé úszok, hanem még mélyebbre. Az a pár bukfenc miatt elvesztettem a tájékozódásomat, kissé elszédültem és most nem tudom, merre van fel és le. Ha várnák egy kicsit, akkor a szédülés enyhülne és fel tudnák jönni.

A probléma ellenben az volt, hogy már nem volt elég levegőm, annyi semmiképpen sem, hogy kivárjam, amíg a szédülés elmúlik. Volt még nagyjából tíz másodpercem ahhoz, hogy feljöjjek, több nem. Most akkor mi legyen? Gondolkozni nem volt idő, ez már nem fért bele.

Megpróbáltam körbenézni és akkor úgy tűnt, mintha az egyik irányból nézve a víz valamicskével világosabb lenne, de csak alig észrevehetően. Akkor ez azt jelentené, hogy arra kell úsznom, amerre a víz világosabbnak tűnik, mert arra van a felszín?

Nem tudtam eldönteni, de választásom nem volt, így elkezdtem úszni a kiszemelt irányba, miközben a szédülés hatására olyan érzésem volt, hogy nem felfelé úszok, hanem valamerre oldalra és nem erre kellene. Tudtam, hogy ha tévedek, akkor nekem annyi, de mivelhogy más lehetőségem nem volt, muszáj volt kockáztatnom és tovább úsztam a „rossz“ irányba az érzéseim ellenére, amik minden egyes tempóval egyre csak fokozódtak, ahogy a levegő fogyott.

Pár másodpercig tartott az egész és fenn voltam. Nem tudom leírni azt az érzést, amíg felértem, de ennél kegyetlenebb dolgot azóta sem tudok elképzelni. Odaúsztam a csónakhoz, bemásztam és senkinek sem szóltam egy szót sem. Csak annyit mondtam, hogy mára befejeztem.


Amit akkor átéltem, azóta sem próbáltam meg felidézni, mert félek az esetleges következményektől, ha ezen fogok agyalni.

2020. nov. 22. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
4%
1. Biztos megérdemelted, ha másért nem akkor azért mert nem kellenek a normális férfiak neked.
2020. nov. 22. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
94%

Egyszer, mikor még nem tudtam úszni, felborultam úszógumival, de olyan szerencsétlenül, hogy a fejem leszorította a víz alá.

Szüleim mentettek ki. Gyerekként nem nagyon gondolkoztam olyanon, hogy akkor most meg fogok-e halni vagy sem, de az idő rendesen belassult, arra emlékszem.

2020. nov. 22. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
90%
7es hogy mondhatsz ilyet? Ez áldozathibáztatás. Amúgy meg a bántalmazó felek az elején beadják, hogy ők tök normálisak aztán sarokba szorítják az áldozataikat és elkezdik őket bántalmazni. Úgyhogy figyelj oda, hogy mit mondasz, hogyha nem tudsz semmit a témáról
2020. nov. 22. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
94%
Nagyon félek a pókoktól. A nagyoktól. Egyszer éjszakás voltam, férjem a szomszéd városban szintén éjszakás volt. (Vasutasok vagyunk) Ültem a székemben, csináltam a dolgomat, egyszer csak a szemem sarkából láttam valami mozgást, valami nagyon. Egy irgalmatlan nagy, vastag farkaspók mászott felém, volt vagy 10 centi, nem viccelek. Akkor már hónapok óta könyörögtem a cégnek, hogy csináljon egy rágcsáló és rovarirtást, nem ez volt az első eset Leizzadtam, levert a hideg veríték, hányingerem volt, öklendeztem. Felhívtam a férjemet, hogy van itt egy dög, én hozzá nem érek, az fix, sőt, egy helységben sem vagyok hajlandó AZZAL tartózkodni, így kimenekültem az irodából, semmi nem érdekelt, volt már vagy este 10 amúgy. Mondta férjem, azért ne tevesszem szem elől. Bekapcsolam a telefonomon a zseblámpát, hogy jobban lássam, erre visszacsillogtak annak a pusztulatnak a szemei, esküszöm azt nézte, hogyan tudná kiszívni az agyamból a cuccot. Mondtam férjemnek, jössz, vagy én megpusztulok! Ott és akkor olyan pánikrohamom volt, alig kaptam levegőt. Elvégezték az írtást...
2020. nov. 22. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!