Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Szerinted ez bűn?

Szerinted ez bűn?

Figyelt kérdés
22 éves vagyok, barátnőmmel 2 éve költöztünk össze, dolgozunk minden a ketten, én Boschba dolgozok, barátnőm pedig óvónő, egyes vallásosak szerint bűn hogy házasságon kívül élünk együtt! Meg mondtam jól keresünk, erre mondták adakozni kellene szegenyeknek, betegeknek! Na de akarunk családot, gyerekeket teszünk ra félre pénzt tervezzük a babánkat, akkor ha szét osztom a pénzt nekünk ki oldja meg? Az állam feladata lenne segíteni másokat nem egy átlagos munkás emberé! A vallásosak szerint pedig bűnben élünk házasságon kívül , szerintük a sátán műve, nem fogjuk fel Jézus mit tett értünk! Én szeretem Jézust! De nem kertem tőle hogy haljon értem kereszt halált! És nem szentelhetem neki az életem! Egyszer elek! Nem akarok báb lenni.....
2020. nov. 24. 20:06
 1/4 anonim ***** válasza:
84%

Az adakozás jó dolog, de mindenkinek egyéni dolga, hogy akar-e, vagy egyáltalán megengedheti-e magának. Ha nem, nem baj.


A házasságon kívüli együtt élést, szeretkezést nem tartom rossz dolognak/bűnnek, szintén magánügy.


Én hívő vagyok, szeretem Jézust, de nem vagyok vallásos. Azt csak egy ember által kreált, manipulációra való eszköznek tekintem. (persze nem általánosan az összeset, illetve semmilyen vallás felett nem ítélkezem)

2020. nov. 24. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
52%

mo nem az a hely ahol van lehetőség másokra is gondolni.

tetszik vagy nem,ez a helyzet.

az emberek 90%ának annyi a fizuja,hogy kihúzza a következőig.

ilyen feltételekbe meg sok esetben egy kutya sem fér bele,gyerek még kevésbé,a jótékonykodás meg gyakorlatilag luxus.

főleg hogy e miatt a covid miatt jelentősen csökkentek a fizuk és sokak állása megélhetése és így lakhatása veszélybe került.

szóval kb egy vicc az aggodalmad.

eleve miről a szocializációs létra?

amíg vki az alján kullog,vagy a közepe táján,addig konkrétan életveszélyben van.

saját magát kell megmentse.

ha ez sikerül neki,max akkor menthet meg másokat is.

2020. nov. 24. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
14%

Én ateistaként beszélek, akit nem kereszteltek meg gyerekkorában és kimaradt a hivatalos agymosásból e téren.


Bűn az, amit elismer bűnnek az ország kormánya. A házasságon kívüli nemi élet itt nem bűn, és hacsak nem valami nagy baj történik a világban, nem is lesz az. Amit bűnnek mondott a pap számodra az a kereszténység kritériumaiban bűn. Ezeknek a bűnöknek a súlyossága a biblia értelmezése, az egyház típusa, idő, és a személyzet megítélése szerint történik a köreikben. Tehát amit a jelenlegi papod elvből elvet, arra máshol lehet, hogy legyintenek majd (pl. homoszexualitás kérdése az egyházban ma és 100+ éve, Magyarországon és az Amerikai Egyesült Államokban).


Ha komolyan gondolod a vallásod és hiszel benne, ezeket a szabályokat tiszteletben tartod, ugyanis vannak dolgok, melyeket ígérnek (kárhozat/megváltás). Ha viszont ennél egy szabadabb felfogásra szeretnéd alapozni az életed, vannak más vallások is, illetve lehetsz ateista, mely megint személyenként tér el felfogásilag, de számomra olyan szabadságot ad, melyet egy istenség szabályai csak negatív értelemben tudnának korlátozni.


De csak te tudhatod, hogy mitől leszel boldogabb.

2020. nov. 24. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

nagyon szomorú, hogy ilyen emberek vesznek körbe téged. akik a vallást használják arra, hogy másokat terrorizáljanak. ők a bűnösök. az a bűnös, gusztustalan xarember, aki a másik életébe undorító módon beleszól, aki a fiatal boldog párok életét próbálja megkeseríteni.

az ilyen ember a pokolba való.

te csak éld az életedet boldogan, gyűjtögess a gyerekre, és az ilyen undorító pokolfajzatokat pedig küldd el az anyjuk vala-ba.

2020. nov. 25. 01:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!