Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Sajnálni kellene a vendéglátás...

Sajnálni kellene a vendéglátásban dolgozókat?

Figyelt kérdés

Mindenki mostanában ő velük van elfoglalva, mert hogy ők a járvány legnagyobb áldozatai. Ők kapják az ingyen tanfolyamokat, munkafelvételnél elsőbbséget élveznek stb. és gyakorlatilag jobban élnek, mint aki dolgozik. Van pincér ismerősöm, ő mondja hogy a járvány előtt mennyire ment a szekér. Egy étterembe szinte mindenki 1000 ft alatt, nem nagyon ad borravalót. Napi 20-30 ezer összejött nekik, csak borravalóból. Plusz még a fizetésük, ami 180 körül volt. Plusz még amit az étterem konyhájáról hazahordtak (értsd: ellopkodtak) húsokat. Tisztelet a kivételnek (ha van olyan). A havernak is 2 nagy fagyasztószekrény volt tele otthon, az étteremből hazahordott cuccokkal. Kajára szinte nem is költött. Ha kiszámoljuk, akkor nem kerestek rosszul. És most meg mindenki őket sajnálja.

Nem beszélve arról, hogy az összes vendéglátós állandóan sírt-rít, hogy nincs szabadnapjuk, hosszúhétvégéjük stb. Közben ugyanúgy megvolt a heti 2 szabadnapjuk, csak nem biztos hogy pont hétvégére esett. Napi 8-10 órás munkaidővel.



2020. dec. 4. 14:39
A kérdező szavazást indított:
Igen
Nem
32 szavazat
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
10%
Sajnálni szerintem engem kéne, mert még 30 évesen is szűz leszek. Meg a munkanélküli, meg a hajléktalan embereket kéne sajnálni.
2020. dec. 4. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
31%

Nem sajnálom őket.

Engem se sajnál senki.


Aki akar, és tud hol, elhelyezkedhet más iparágban, nem muszáj várni, hogy ki nyisson az étterem.

2020. dec. 4. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
97%
Azért sajnálom, ha valakinek huzamosabb időre ellehetetlenedik a munkája, főleg, ha a párja is azonos szektorban dolgozik. Ilyen hosszú időre nem elvárható, hogy legyen tartaléka a családnak. Főleg, ha albérletet is fizetni kell.
2020. dec. 4. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
90%
Normális ember sajnálja őket (is), hiszen egy rajtuk kívülálló okból egyik percről a másikra lettek munka nélkül rengetegen.
2020. dec. 4. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
97%
Másrészt, hogy a kérdező azért gyűlölködik és azért nem sajnál valakit mert neki "jobban ment a szekér" igazi alja retek undorító szar proli viselkedés.
2020. dec. 4. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:

Hát nem, de ha kiszámoljuk ennyi havi jövedelemből már lehetett volna félrerakni annyit, hogy legyen az illetőnek tartaléka. Csak ahhoz kissebb lábon kellett volna élni, nem az utolsó fillért is felélve, mikor ment a szekér.


És nem gyűlölködök, csak mi az ők milliós tanfolyamokat kapnak ingyen, meg álláskeresésnél elsőbbséget élveznek azokkal szemben, aki csak munkát váltana.

2020. dec. 4. 16:14
 7/18 anonim ***** válasza:
89%

Te mirol beszelsz kerdezo? Az, hogy vendeglatas, eleg tag fogalom egyebkent. Dolgoztam pincernokent, hat mindent tudtam a fizumbol, csak felretenni nem, mert alberletben eltem. Agyon dolgoztam magam, sokszor bejelentes nelkul, tappenz, fizetett szabi nem volt. Huu de jo eletem volt. Eloszor inkabb szerezz tapasztalatot szerintem, mielott osztod az eszt egy olyan temaban, amihez semmi kozod 🤦‍♀️

Napi 8-10 oras munkaido? Aha persze :) Es en nem hordtam haza a kajat, nalunk ez nem volt.

Ha szerinted annyira jol megy a vendeglatasban, akkor miert nem ott dolgoztal? Es akkor most teged is lehetne sajnalni, vagy mi 😜

2020. dec. 4. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:

#7


Hát miért mit csináltál te a fizetéseddel és a borravalóiddal, hogy annyiból nem tudtál félrerakni?

2020. dec. 4. 16:47
 9/18 anonim ***** válasza:
95%
Nem irok pontos szamokat, de maradjunk annyiban, hogy mire minden kotelezot kifizettem, maradt 100 ezer forintom a honapra. Es ebbol kellett enni, berletet venni, ruhat venni, ha ugy volt, gyogyszert, stb. Szerinted ebbol hogyan raktam volna felre annyir, hogy utana most honapokig, vagy akar 1-2 evig is alberletben munkanelkul el tudjak lenni? De komolyan.
2020. dec. 4. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:
#9 Hát ha alsó hangon számolunk, akkor olyan 6-800 ezer ft között kerestél. Ebből nem tudtál félrerakni néhány hónapra valót? Mert néhány hónap alatt lehet munkát találni, akár más szektorban.
2020. dec. 4. 17:10
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!