Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Hogyan fognak reagálni szerint...

Hogyan fognak reagálni szerintetek azok az emberek, akik rájönnek, hogy a videójátékkal elvesztegettek súlyos órákat, napokat, heteket, hónapokat az életükből?

Figyelt kérdés
2020. dec. 4. 20:21
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
97%
Tekintve hogy én mindig csak kinomban jàtszom mert jobbat nem tudok, nincs hova menni, kivel talàlkozni, etc igy nàlam ez nem elvesztgetett idö hanem vegetálàs a reménytelenségben hogy tuléljem.
2020. dec. 4. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
62%

Nyugi, te is ugyanúgy elpazaroltad az olvasással töltött idődet.


Minkét média szórakozásra, kikapcsolódásra való, és elrepít egy másik tájra/korba.


A videojáték során viszont te magad irányítasz, döntési lehetőséged van, és még fejlődsz is tőle (pl. reflex, kéz-szem koordináció, játékba írt fontos leckék az élethez, satöbbi)

2020. dec. 4. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Akik játszanak, azok nem így élik meg. Akármi is a hobbid, te sem úgy éled meg hogy ha azzal foglalkozol, akkor vesztegeted az időd. Más meg azt mondaná hogy az akkora hülyeség amit te szeretsz, hogy felesleges rá időt pazarolni.

Csak vannak olyan emberek akiknek olyan szinten van az intelligenciája, hogy ezt fel tudják fogni és el tudják fogadni, hogy mindenkinek más a fontos 🤷‍♀️

2020. dec. 4. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Csak nem értem.. ezekkel nem erősödik sem emberi kapcsolat, sem semmi. Még egy jó sörözéskor is lehet a haverokkal beszélgetni, hülyülni, míg aki csak kockul, az egy virtuális világban épít, miközben szellemileg és fizikailag leépül..
2020. dec. 4. 20:29
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Sehogy. Én magam vagyok a példa.


Sokat játszottam, napok, hetek, hónapok mentek rá. Aztán elkezdtem dolgozni, elkezdtem az életemet építeni. Nyilván néha elgondolkozom, hogy k..va jó lett volna ezt 5 évvel korban megtenni és akkor most nem 30 évesen néznék lakást, hanem már lenne sajátom. Azon kívül sokkal előrébb nem lennék semmilyen szempontból.


Nem a múlton rágódom, hanem azt nézem, mit tehetek a jövővel kapcsolatban.

2020. dec. 4. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

Én nem vagyok nagy játékos, ritkán játszom, de akkor egy olyan emberrel Xboxon aki nagyon fontos nekem, de messze él. Nekem meg az nem értelmes szórakozás ha valakik beülnek valahová és isznak, sosem iszom alkoholt. De nem is próbálom megérteni, nem kell mindent értenünk hogy másoknak miért jó ez, vagy miért jó az. Ők tudják, őket boldoggá teszi az adott tevékenység, más életét meg nem befolyásolja hogy ki mivel tölti el a szabadidejét.

32N

2020. dec. 4. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

Amúgy az elsővel teljesen egyet értek.


Nekem a videójáték egyfajta "drog" volt ami elvonta a figyelmem a világról. Játszottam, hogy teljen az idő, miközben éreztem, hogy tenni kellene a dolgokért, vagy menni kellene valahova de nincs kivel nincs hova.


Igazából a hozzállásom változott meg. Mostmár megyek ha akarok. Akár egyedül moziba, akár kirándulni, akár túrázni. Lett is ismerősi kapcsolatom erre egy idő után akikkel eljárunk.


Nyilván egyrészt ott volt, hogy amint kilépsz a virtuális világból, rájössz, hogy nem tartasz sehol csak ment az idő. Másrészt engem a "sörözések" meg "bulik" sosem tettek boldoggá. NEm éreztem a magam közegének. És ezért maradt a játékok és otthon ülés világa.

2020. dec. 4. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

Miért lenne elvesztegetett idő, ha olyat csinál, amihez kedve van?

Valaki szeret videojátékozni, neki meg a kocsmában sörözés és kretén hülyülés az elvesztegetett idő.

2020. dec. 4. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

Diák vagyok, online oktatás mellett szoktam játszani, de mindig is volt itthon éppen valamilyen konzol (apám miatt, elsőnek egy ps2, majd utána egy xbox 360, most pedig egy ps4ünk van), szóval egészen régóta "tolom az ipart". Összeségében nekem csak javamra vált mivel sokkal kreatívabb lettem tőlük, a fantáziámat is elősegítette ha lehet ezt így mondani (tény, hogy olvasni is nagyon szeretek), gyorsabbak a reflexeim és szerintem a logikai készségeimet is fejlesztették. Illetve sokkal empatikusabb lettem tőlük, sok kalandot élhet így át az ember, sokféle nézőpontot meg tud mutatni és én nem egyszer ültem a tv előtt, perceket gondolkodván mi is lenne a legcélravezetőbb vagy legetikusabb lépés egy-egy rpg játékban például.

Illetve egyszer szetenék valamilyen játékfejlesztő cégnél concept artist lenni, szóval nem, én például sosem fogom megbánni.

De aki csak lazítani szeretne, kiengedni a gőzt, azzal mia baj? Valaki kártyavárakat épít, ugyanúgy semmi értelme nincsen, ha olyan szemszögből nézzük.

És szerintem sokan elmondhatják, hogy nem egy olyan barátjuk van akit esetleg valamilyen online játék által ismertek meg.


persze nem szabad túlzásba vinni, mint ahogy semmit sem, ez tény. Akkor már biztos van mit bánni, és biztos nem egy olyan van akinek gátolta a szociális életét.

2020. dec. 4. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
77%
Én inkább a játékon kivüli időtöltést érzem időpocsékolásnak. Ez az életem egyetlen olyan része, ahol azt látom, hogy a befektetett energia megtérül. Látom, hogy ha jobban odateszem magam, akkor jobban haladok, és a haladásom csak tőlem függ. Minden más területen ott van zavaró körülménynek a többi ember.
2020. dec. 4. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!