Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Hogyan fognak reagálni szerint...

Hogyan fognak reagálni szerintetek azok az emberek, akik rájönnek, hogy a videójátékkal elvesztegettek súlyos órákat, napokat, heteket, hónapokat az életükből?

Figyelt kérdés
2020. dec. 4. 20:21
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
100%

Én akkora gamer voltam, hogy napi 12 óra alap volt, egész nyáron mondjuk.

Rengeteg embert ismertem meg a játékokban, nagyon sokat nevettem és szórakoztam, később élőben is találkoztam az emberekkel, akiket megismertem. Számos lehetőséget kínálnak a játékok arra, hogy szocializálódj, bár virtuálisan, nem élőben, és nagyon szórakoztató módon adja meg ezt.


Gondoltam én is arra, hogy ezek elvesztegetett évek voltak, de aztán rájöttem, hogy nagyon sok pozitív tulajdonságomat fejlesztették a nehéz stratégiai online játékok (lol például). Megtanultam csapatban működni, nyugodt maradni, koncentrálni, rengeteg videót néztem hogy tanuljak és jobb legyek, stb. Sok játék után már megtanultam azt, ha elkezdek valamit, hogyan érjek el nagyon hamar eredményt, hogy kell gyorsan tanulni és megérteni az összefüggéseket. Hát el nem tudom mondani, ezek mennyire sokat segítettek az életemben.


De ezt nem látják azok, akik nem élnek ebben a világban.

Már nem támogatom ezt az életmódot, úgy gondolom többet tudok tanulni a való életbeli dolgokkal. Régen volt ez jó, amikor nem volt más dolgom, nem laktak közelben a barátaim és szórakozni akartam.

Más viszont az, amikor valaki ezekkel játszik, és semmit nem tanul belőlük. Annak inkább mondható, hogy elvesztegetett idő, amiben csak menekült, és nem fejlődött. Én szerencsére a játékba menekült időm alatt is fejlődtem a képességeim szempontjából.

2020. dec. 4. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
100%

Hogy fog reagalni aki tvt nez? Online filmeket? Hegyeket maszik? kocsmazik? Orakon at motorozik? Csak ugy kocsikazik? Zoknit kot? Kerteszkedik? Fest? Stb stb stb.

A hobbi nem elvesztegetett ido.


Csak nem értem.. ezekkel nem erősödik sem emberi kapcsolat, sem semmi

Nem erted mert tevedsz. A tobbseg csak az elhizott foreveralone mamahoteles sztereotipiara gondol.

Pedig nagyon jo baratokra lehet talalni. Ocsemek 3 orszagbol gyultek ossze szemelyes talalkozokra.

A kedvenc jatekom egyik fo streamere meg jatekon belul ismerte meg a feleseget. Es ezer meg ezer pelda.

2020. dec. 4. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
100%

Ha játszom, akkor a barátaimmal együtt játszom. Sokkal jobban fejlődik így a barátságunk. Én azt szánalmasnak, amikor egy társaság számára az a program, hogy beülnek valahova és csak isznak.

Tudod minden embernek van hobbija, mindenkinek más. A hobbinak az a lényege, hogy kikapcsoljon és boldoggá tegyen. Nem töltheted életed minden percét produktív dolgokkal, hiszen akkor vesztegetnéd el az idődet: semmi olyat nem csinálsz, amit tisztán csak élvezel.

2020. dec. 5. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
Le leszek pontozva, de tényleg elvesztegetett idő volt az életemből. 21 évesen döbbentem rá arra, hogy elcsesztem az életem legszebb éveit, amit soha de soha nem fogok visszakapni. Pár hónapos koromtól kezdve TV függő voltam, majd 12 éves koromban Minecraft függő, 13 éves koromban TF2, 14 CsGo, 15 Hearthstone, 16 2. vh-s stratégiai játék, 17 R6S, 18-19 Fortnite, 20 évesen pedig minden egyben. Keményfüggő voltam és ennek a szövődményeiben élem vegetációm. 21 éves koromra annyira kiégtem, hogy semmihez nincs kedvem és csak az asztalt bámulom a monitoron. Elcsesztem az életem. Kóros elhízott vagyok, fizikai erőm teljesen leépült, szellemileg ki vagyok égve, nincs semmi piacképes tudásom, depressziós vagyok, szűz vagyok, incel vagyok, egy barátom nincs, pénzem nincs, az egészségem romokban. 12 éves korom óta napi 12 óra volt a minimum iskolaidőben, amit a videójátékok előtt töltöttem, hétvégén és szabadnapokon 16 óra. Sokkban vagyok és nemtudom merre tovább, vagy van-e értelme tovább.
2021. jan. 1. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!