Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Ilyen esetben mit lehet...

Ilyen esetben mit lehet tenni? Erdemes a munkaugyi birosaghoz fordulni?

Figyelt kérdés

Elsokent, a munkahelyemen nincs tul ora, illetve papiron nincs, fizetve nincs. A jelenletire is igy kell irni. Na most en az osszes levelet es barmit amit megirtam kifenykepeztem, hogy marpedig de mindennap legalabb 2-3 orat pluszban bent vagyok. Eddig a kolleanom egyedul volt, szamara se a csusztatas se a tulora nem volt engedelyezett, persze mindennap bent kellett maradni. Majd jottem en, es mivel ketten vagyunk igy a csusztatas engedelyezve lett. De sajnos nem nagyon lehet csusztatni igysem a munka miatt.

2. A munkaszerzodesemben 50 ezerrel tobb forint all, mint a berjegyzeken, holott, semmilyen szabadsag, betegseg nem volt. (A tobbit kp-ba akarja szerintem ideadni). De itt a munkaszerzodes a lenyeg!!

3. 19. Jott lett a szerzodesem, de 26. Lettem bejelentve.

Megnyerhetem a pert?


2020. dec. 5. 07:37
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
100%

1. Nehéz lesz bizonyítani.

2. A munkaszerzodesedben nyilván a bruttó bér van megadva, a berjegyzek pedig a nettó összeget tartalmazza.

3. Ezt nem igazán értem. 19-en írtad alá a szerződést? Ott szerepelhet 26 is mint kezdő dátum.


Kétlem.

2020. dec. 5. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 A kérdező kommentje:

2. A brutto ber van nyilvan megadva de az tegyuk fel 100.000 Ft. A berjegyzekben pedig csak 50.000 a brutto berem. Tehat nem a 100.000 ami a munkaszerzodesemben all. Ebbol ebbol az 50.000 van vonva minden.

3. A munkaszerzodesem 19. Jott letre es alairva is 19.en lett, viszont 26-tal lettem bejelentve ugyanis elbaszta a konyvelo.

2020. dec. 5. 07:57
 3/25 anonim ***** válasza:
93%

De minek akarsz pereskedni? Ha nem tetszik a rendszer, hagyd ott.

Ha pert indítasz, úgyis az a vége hogy váltanod kell, azt nem gondolhatod komolyan hogy bepereled de attól még ott fogtok mosolyogni egymásra minden nap...

2020. dec. 5. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 A kérdező kommentje:
Persze, ez egyertelmu. Viszont nem hagyom, hogy buntetlenul ezt megussza, hogy mindenkit tuloraztat es nem fizeti ki. Nekem er annyit.
2020. dec. 5. 08:00
 5/25 anonim ***** válasza:
Ez semmi. És mégis miért perelnél? Mit remélsz egy esetleges megnyert pertől? Amúgy ha jó a meló és a pénzt megkapom engem pont nem érdekelne némi túlóra meg a papír.
2020. dec. 5. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
100%
Az első fél hónapra teljes havi bért szeretnél kapni?
2020. dec. 5. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
100%
Magadtól maradsz bennt mert sok a munka, vagy ők mondják hogy benne kellene maradni?
2020. dec. 5. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 A kérdező kommentje:
2 honapja vagyok a cegnel, mirol beszelsz? Az, hogy te mindennap 2 oraval tovabb bent maradsz es nincs kifizetve es elturod az a te bajod (es nem az en hibambol, ugyanis a feladatokat meg akkor adja ki amikor mar mennek haza arrol nem en tehetek. ) Illetve van hogy a kamion fel6 kor er be, meg kell varnom, addig nem mehetek haza. De a munkam fel5 ig tart. Termeszetesen a ceg kotelez ra, hogy maradjak bent. Ami nincs kifizetve es lecsusztatni se tudom, es meg a berem is kevesebb mint a munkaszerzodesben megallapitott ber (es nem a netto osszegrol beszelek) hanem a brutto berem kevesebb!
2020. dec. 5. 08:46
 9/25 A kérdező kommentje:
Nekem pedig er annyit, hogy ugyvedhez forduljak es bepereljem. Ezek utan termeszetesen nem szeretnek ott maradni, viszont a tuloraim szeretnem ha el lennenek szamolva es akar jogi uton ezt ervenyesitettni. Csak elotte gondoltam tajekozodom itt. De ugy latszik felesleges, valaki inkabb elturne hogy mindennap bent maradjon 2 orakat :D
2020. dec. 5. 08:48
 10/25 anonim ***** válasza:
Heti 2 óra az havi 40. Persze hogy megéri. Csak ilyenkor számolni kell azzal hogy ha veszítesz neked kell fizetni a perkoltséget. Azt is be kellene bizonyítandod valahogy hogy kell maradni minden nap nem önszorgalomból. Máskülönben nem kapod meg aut a pénzt.
2020. dec. 5. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!