Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Ilyen esetben mit lehet...

Ilyen esetben mit lehet tenni? Erdemes a munkaugyi birosaghoz fordulni?

Figyelt kérdés

Elsokent, a munkahelyemen nincs tul ora, illetve papiron nincs, fizetve nincs. A jelenletire is igy kell irni. Na most en az osszes levelet es barmit amit megirtam kifenykepeztem, hogy marpedig de mindennap legalabb 2-3 orat pluszban bent vagyok. Eddig a kolleanom egyedul volt, szamara se a csusztatas se a tulora nem volt engedelyezett, persze mindennap bent kellett maradni. Majd jottem en, es mivel ketten vagyunk igy a csusztatas engedelyezve lett. De sajnos nem nagyon lehet csusztatni igysem a munka miatt.

2. A munkaszerzodesemben 50 ezerrel tobb forint all, mint a berjegyzeken, holott, semmilyen szabadsag, betegseg nem volt. (A tobbit kp-ba akarja szerintem ideadni). De itt a munkaszerzodes a lenyeg!!

3. 19. Jott lett a szerzodesem, de 26. Lettem bejelentve.

Megnyerhetem a pert?


2020. dec. 5. 07:37
1 2 3
 21/25 A kérdező kommentje:
Mindenkepp irok, hogy mi lesz majd :)
2020. dec. 5. 10:14
 22/25 anonim ***** válasza:
Tehát október 19-től dolgozol ott? Akkor az egy fél hónap (volt). A novemberi már megjött? Azon is kevesebb az elszámolt lóvé? És a KP is csak annyi, amennyi a bérjegyzéken van? Az elején megállapodtatok fekete pénzben is? A bérjegyzéken kéne szerepelnie a személyi alapbérednek, ez a teljes havi (még) elszámolatlan bruttó, amire szerződtetek, és amivel be vagy jelentve. Jól értem, ez a (teljes havi) bruttó kevesebb, mint a szerződésben?
2020. dec. 5. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 anonim ***** válasza:

Levelben(email/smsben) Ma is 18.00-ig kell maradnom ,mint minden nap?

Ezt is fotozd le meg a valaszt is.

2020. dec. 5. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 A kérdező kommentje:
Igen. Az oktoberi evidens hogy kevesebb, hiszen fel honap volt. Megkaptam a novemberit (teljes honap, minden munkanap bent voltam) es a megallapodott pl 100.000 forint helyett ami a munkaszerzodesen is van, a berjegyzeken csak 50.000 van. Nem allapodtunk meg fekete penzben. Ilyenbe bele se mentem volna. Gondolom kifogja egesziteni. Mindig valtozo meddig kell tuloraznom, ilyen kerdesem nem lehet. Fel5 ig szol a munkaido, de volt hogy fel8 is meg dolgoztam.
2020. dec. 5. 14:49
 25/25 anonim ***** válasza:
És amikor kérdezted, miért kevesebb a kapott pénz, mit mondott?
2020. dec. 5. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!